První sluneční dny mohou představovat nebezpečí pro všechny, kteří se chtějí dostat po zimě opět do kondice. Začíná nová sezóna pro řadu sportů a podle Centra úrazové prevence v pražské FN v Motole dochází k nejvíce sportovním úrazům vždy na začátku, nebo na konci sezóny. Tedy právě nyní…

 Ibalgin, Malý dobrodruhMezi nejčastější sportovní zranění (mezi nejrizikovější sporty v ČR mimochodem, dle Centra úrazové prevence, patří fotbal, gymnastika, zápas, či hokej, např. V USA je to ale cyklistika…), se kterými lidé přicházejí k lékaři, patří dle statistik podvrtnutí kotníku. Nejvíce sportovních úrazů utrpí lidé ve věku do 30 let (70 %).3) Druhým nejčastějším onemocněním úponů šlach a vazů je tzv. tenisový loket.

„Mezi časté úrazy jarních i letních dní patří též pády na kolečkových bruslích. Obecně začátek sportovních aktivit někdy bohužel znamená zranění, jehož následkem jsou v některých případech velmi bolestivá omezení v pohybu, která se mohou protáhnout na několik dní, týdnů až měsíců,“ varuje praktický lékař MUDr. Michal Lazák.

Se sportem to nepřehánějte

Jiří Ježek, několikanásobný paralympijský vítěz, dodává: „Velmi často vede k poranění i příliš intenzivní trénink, při němž neodhadnete své síly a zátěž zvyšujete neúměrně rychle – klasická jarní chyba všech, kteří se chtějí dostat rychle do kondice.“

Vhodný pro léčení poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu či poranění měkkých částí je Ibalgin® DUO EFFECT. Tento léčivý přípravek ve formě krému obsahuje tyto dvě účinné látky – ibuprofen a heparinoid. Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), potlačuje bolest a zmírňuje zánět v postižené oblasti. Heparinoid navíc snižuje srážlivost krve nebo pohmoždění při úrazech, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a zrychluje vstřebávání krevních výronů. Ibalgin® DUO EFFECT tak pomůže nejen od bolesti, zánětu a otoků, ale zároveň i urychlí vstřebávání podlitin.

Zranění vždy dolečte

„Velmi často dochází k tomu, že se doba znehybnění a odlehčování zraněné končetiny nadměrně zkracuje a pacient se velmi rychle vrací k původní zátěži. To je ale velká chyba. Zanedbaná léčba může vést k tomu, že se kotník stane chronicky nestabilním a náchylným k dalšímu zranění. Přípravek Ibalgin® DUO EFFECT se osvědčil jako spolehlivý prostředek pro urychlení návratu do sportovní kondice bez trvalých následků pro pozdější věk,“ upřesňuje MUDr. Michal Lazák.

Jiří Ježek tento názor potvrzuje: „Cyklistika na vrcholové úrovni je spojená se zvýšeným počtem úrazů a zdravotních komplikací. V průběhu sportovní sezóny je potřeba dostat se v co nejkratším čase zpět do kondice. Používám krém s ibuprofenem a heparinoidem, který mi pomáhá od bolesti, zmírňuje otoky a zároveň se mi po něm rychleji vstřebávají modřiny.“

Ibalgin® DUO EFFECT se používá nejen k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů, jako jsou otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu nebo poranění měkkých částí kloubů. Lékař Vám jej může doporučit také při revmatických onemocněních zánětlivého původu, proti bolestem při osteoartróze, při zánětech šlach a svalových úponů nebo zánětech povrchových žil a jejich okolí. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu. Orientační prodejní cena je 126 Kč za 50 g přípravku a 199 Kč za 100 g.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*