Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2017? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2017

Září

1. – 3. září

Město: Zaječí

Místo: areál Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

První zářijový víkend se ve vinařství U Kapličky v Zaječí konají již tradiční burčákové slavnosti. K ochutnání budou připraveny burčáky různých odrůd a chybět nebude ani cimbálová muzika.

1. září

Město: Hradec Králové

Místo: soutok Labe a Orlice

www stránka: www.svatekvina.cz

Svátek vína na soutoku Labe a Orlice si mohou milovníci vína užít v pátek 1 září v Hradci Králové. Připravena jsou vynikající vína od špičkových vinařů; vzorky vín z mezinárodní soutěže Hradecký pohár vína; lahodné delikatesy a okouzlující umělecká vystoupení. Pro zvídavé návštěvníky je k dispozici „vinařská stezka“ místy, která jsou spojovány s působením Karla IV.Celá slavnost se odehraje v nejkrásnějším parku v Hradci Králové, na soutoku Labe a Orlice.

1. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 1. září od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

1. – 2. září

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům, vinné sklepy

www stránka: www.modrehory.cz

Tradiční zarážení hory mohou si mohou zájemci užít první zářijoví víkend v Němčičkách. Tato Modrohorská obec se stane dějištěm jedné z nevětších místních akcí s chutí vína, tradic, folklóru a dobrého jídla. Připraven je také pestrý doprovodný program zakončený burčákovou zábavou na koupališti.

2. září

Město: Dolní Kounice

Místo: kulturní dům

www stránka: www.facebook.com/BratrstvoVinaruAKopacu1737

Národní soutěž vín znojemské vinařské podoblastí 2017 se uskuteční v sobotu 2. září od 13 do 21 hodin v kulturním domě v Dolních Kounicích a nabídne více než 250 vzorků vín z nominační soutěže. Výstava probíhá souběžně s Historickými slavnostmi Rosa coeli města Dolní Kounice.

2. září

Město: Dolní Kounice

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.dolnikounice.cz

Historické vinařské slavnosti Rosa coeli jsou jedinečnou událostí, kde se snoubí lidové tradice, kultura a hudba. Slavnostní zahájení proběhne první zářijovou sobotu na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích. Připraven je bohatý kulturní program a široká ochutnávka skvělých regionálních vín, která je doplněná gastronomickými specialitami a zajímavým historickým jarmarkem. Chybět nebude ani bohatý program pro nejmenší.

2. září

Město: Horní Bojanovice

Místo: areál volného času

www stránka: www.zahradkarihornibojanovice.cz

Burčákové slavnosti a Hornobojanovské vinobraní proběhne v sobotu 2. září od 14 hodin v areálu volného času v Horních Bojanovicích. Hosté se mohou těšit na bohaté občerstvení, burčák a lahodné víno. Od 14 hodin je připraven bohatý kulturní a hudební program, cimbálové a dechové muziky i program pro děti. Večer zahraje živá kapela a zábava potrvá až do ranních hodin.

2. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Při příležitosti uvádění na trh dalšího ročníku jedinečného vína Šaldorfský Kravák, vína odrůdy Sauvignon z vinic trati Kraví hora, pořádají vinaři spolku Šaldorfské sklepy v sobotu 2. září ve vinných sklepech Nového Šaldorfa samostatnou odpolední ochutnávku těchto vín. K ochutnání bude 100% Sauvignon z Kraví hory, historické polohy na posledních výběžcích Českého masivu. Hrozny jsou kvašeny přírodními kvasinkami z vinice. Kravák je díky tomu víno divoké a osobité, bez příkras, prezentující terroir a krásu odrůdy Sauvignon. Zároveň víno oplývá finesou a elegancí. Každý nový ročník je uváděn na trh až v měsíci září následujícího roku, proto je Křest příležitostí ochutnat Kravák na jednom místě, včetně vín z předchozích ročníků. K příjemné atmosféře přispěje i cimbálová muzika.

2. září

Město: Velké Žernoseky, Žalhostice, Třebívlice a Lovosice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.facebook.com/events/334241043699515/?fref=ts

První ročník otevřených sklepů na Litoměřicku se uskuteční v sobotu 2. září v obcích Velké Žernoseky, Žalhostice, Třebívlice a Lovosice. Jde o první ročník celodenní akce, která u nás chyběla. Vinaři z těchto obcí otevřou své sklepy a osobně nabídnou návštěvníkům svá krásná vína k ochutnání. Do akce by mělo být zapojeno devět vinařství. K ochutnání tak budou jak vína z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného vinařství. Moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií. Dopravu bude pro účastníky akce zdarma zajišťovat autobus a loď.

2. září

Město: Žádovice

Místo: Vinařství Štěpán Maňák

www stránka: www.vinarstvi-manak.cz

V sobotu 2. září ve 14 hodin proběhne den otevřeného vinařství Štěpána Maňáka v Žádovicích. K ochutnání zde bude více než 60 místních vín, která nesou ocenění v tuzemských i zahraničních soutěžích vín. Ochutnávku doprovodí vysoká gastronomie, pokrmy se spoustou zajímavých vůní a chutí i pestré množství českých a zahraničních sýrů firmy Gurmet Morava.

2. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 407 (areál CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.)

www stránka: www.vsvaltice.cz/Podzimni-Slavnosti-vina-a-detsky-den

Podzimní Slavnosti vína a dětský den proběhne v sobotu 2. září v areálu vinařství Chãteau Valtice. Připraveny jsou ochutnávky burčáků, mladých vín a sektů spojené s bohatým kulturním programem, včetně prohlídek Křížového sklepa z roku 1640, které budou během slavností probíhat každou hodinu zdarma. Kulturní program nabídne krom jiného vystoupení místních tanečních, dechových a folklórních spolků, tombolu o vinné i ne-vinné ceny a zábavný soutěžní program pro děti, včetně pokusu o překonání rekordu v hromadném vypouštění balónků dětmi. Hosté se mohou těšit i na moravské kulinářské speciality a jiné delikatesy. Večer po vyhlášení tomboly zahrají k poslechu hudební hosté.

2. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 2. září od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

2. září

Město: Kněždub

Místo: sokolovna

www stránka: www.knezdub.cz

Obec Kněždub zve všechny milovníky vína na slavnost vinobraní. Slavnost se v loňském roce konala poprvé po čtyřiceti letech a setkala se s obrovskou podporou a úspěchem. Letošní druhý ročník proběhne v sobotu 2. září a bezpochyby opět nabídne skvělá vína a dobrou zábavu.

2. září

Město: Čejč

Místo: areál vinných sklepů

Tradiční vinařská slavnost Zarážání hory proběhne v sobotu 2. září od 17 hodin v areálu vinných sklepů v Čejči. Hosté se mohou těšit na obnovený starý zvyk uplatňování “horenského práva”, který se stal slavností s vystoupením ochotníků, místních pěveckých sborů, folklorního tanečního souboru za doprovodu cimbálové muziky.

2. září

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.nechory.cz

Vinařská slavnost zarážání hory proběhne v sobotu 2. září ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. Zarážání hory je tradiční akce vinařů, která je spojena se čtením horenského práva, které zakazuje vstup do vinice až do doby vinobraní. Po tomto obřadu se ujme slova cimbálová muzika, při níž se všichni společně baví až do nočních hodin. Slavnosti začínají přibližně při západu slunce, tedy kolem 19 hodiny.

8. – 10. září

Město: Mikulov

Místo: zámek Mikulov, Zámecký sál

www stránka: www.narodnisoutezvin.cz

Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblastí 2017 se uskuteční o víkendu 8. až 10. září v hlavním sále zámku Mikulov.

Degustace nabídne více než 600 vzorků vín mikulovské podoblasti, která se ucházejí o titul Salonu vín ČR ve Valticích. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika. Připraveno je i drobné občerstvení. Soutěž probíhá v rámci Pálavského vinobraní.

8. – 10. září

Město: Mikulov

Místo: centrum města, amfiteátr, Kozí hrádek, Svatý kopeček

www stránka: www.palavske-vinobrani.cz

Pálavské vinobraní je tradiční festival vín, gastronomie a kultury s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem. Součástí programu jsou koncerty hvězd české i slovenské hudební scény, stánky s vínem, burčákem a gastronomickými specialitami. Jako každý rok proběhne vinobraní o druhém zářijovém víkendu téměř po celém městě Mikulov. Hlavní hvězdou vinobraní bude opět víno v rozmanitých podobách. Celkově se na této velkolepé oslavě vína představí více než 500 vzorků bílých, růžových a červených vín z mikulovské vinařské podoblasti. Prohlídky a řízené degustace čekají i v dalších prostorách zámku a několika místních vinařstvích, v Kapucínské ulici vyroste vinařské městečko se stánky jednotlivých výrobců vína. Celé tři dny se bude v hlavním sále zámku v Mikulově konat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s možností veřejné ochutnávky V rámci vinobraní proběhne i Mistrovství ČR v rozeznávání vůní a neodmyslitelnou součástí jsou i tradiční stánky s burčákem.

8. – 9. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční vinařská akce nadcházejícího podzimu ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 8. září a v sobotu 9. září od 18 hodin. Podzemní zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. V pátek proběhne nezapomenutelná vinařská událost, volba Miss Burčák se zajímavými soutěžemi a disciplínami. Aktivně se mohou zapojit všechny dívky a ženy, které přijdou na tuto slavnost. Připravena je i tradiční ochutnávka vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí. Vstupné činí 100,- Kč.

8. září

Město: Ústí nad Labem

Místo: Lidické náměstí

Sedmý ročník slavnosti vína a burčáku se uskuteční v pátek 8. září od 10 do 21 hodin na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Oslav se účastní čeští i moravští vinaři a připraven je také bohatý kulturní program.

8. září

Město: Praha

Místo: Nákupní centrum Eden, U Slavie 1527 – náměstíčko před hlavním vchodem

www stránka: www.vinobranivedenu.cz

Vinobraní s Králem vín proběhne v pátek 8. září od 13 do 21 hodin v Praze v Edenu. Vinobraní se osobně zúčastní 15 předních tuzemských vinařství, která uspěla v letošním ročníku soutěže Král vin. O skvělou atmosféru se postará cimbálová kapela Slováckého krúžku v Praze pod vedením primáše Martina Sochora a celou akci bude moderovat ředitel soutěže Král vín, Brano Černý. Jako bonus si mohou hosté tento večer nakoupit vína za bezkonkurenční ceny.

9. září

Město: Uherské Hradiště

Místo: Uherské Hradiště – Mařatice, Vinohradská ulice

www stránka: www.slovactivinari.cz

Národní soutěž vín slovácké podoblasti 2017 se koná v sobotu 9. září od 14 hodin ve Vinohradské ulici v Uherském Hradišti v Mařeticích. V rámci Slováckých slavností vína a dne otevřených památek je připravena ochutnávka vín ze soutěže slovácké podoblasti, která je předkolem Salonu vín ČR. Celou výstavou provází cimbálová muzika a večer folklórní vystoupení.

9. – 10. září

Město: Uherské Hradiště

Místo: všechna zákoutí královského města

www stránka: www.slavnostivinauh.cz

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se v sobotu 10. a v neděli 10 září snoubí temperament lidových tradic a kultury. Slavnosti probíhají ve všech zákoutích královského města Uherské Hradiště a nabídne přehlídku pestrých slováckých krojů a muziky s živelností a spontánní atmosférou. Součástí slavnosti je ochutnávka vín Národní soutěže vín, nominační soutěže slovácké podoblasti.

9. září

Město: Praha 7 – Holešovice

Místo: Pražská tržnice, hala 28, Bubenské nábřeží

www stránka: www.bankavin.cz

Festival vína a dobrého jídla, Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz proběhne v sobotu 9. září od 14 do 19 hodin před vinotékou Moravské banky vín v Praze Holešovicích. V rámci festivalu mohou hosté ochutnat více než 250 vzorků vín z Mezinárodní soutěže Grand Prix Austerlitz. Součástí festivalu je doprovodný kulturní program jako je cimbálová muzika, sabrage sektů a další. Pro milovníky dobrého jídla je zde možnost ochutnat různé dobroty, grilkované ryby, masa a další.

9. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: turistický areál s rozhlednou Slunečná

www stránka: www.modrehory.cz

Putování za burčákem po Modrých Horách se mohou zájemci zúčastnit v sobotu 9. září ve Velkých Pavlovicích. Modrohorské obce Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Kobylí a Vrbice zvou milovníky vína a vinařské turistiky na 10. ročník podzimního putování mezi vinohrady a sklípky. Na programu jsou ochutnávky vynikajících vín a burčáků. Putování je vhodné pro cyklisty i pro pěší. Oficiální start je v 9 hodin.

9. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol & Zátiší

www stránka: www.vinarimnves.cz

Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia proběhne v rámci slavnostního vinobraní v sobotu 9. září od 14 do 20 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi a nabídne ochutnávku více než 100 vzorků vín odrůdy Cabernet Moravia. V rámci celodenního kulturního programu Vinobraní budou v areálu sklepních uliček otevřeny vinné sklepy s nabídkou sudového i lahvovaného vína, a především poctivého burčáku vyrobeného z hroznů. Chybět nebude rozmanité občerstvení včetně krajových specialit a bohatý kulturní program všech žánrů.

9. září

Město: Nosislav

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.czsnosislav.cz

Den otevřených sklepů v Nosislavi proběhne v sobotu 9. září od 13 do 21 hodin. Tato akce nabízí degustace vín, seznámení s nosislavskými vinaři a příjemnou rodinnou atmosféru menších sklepů. V rámci doprovodného programu zahrají cimbálové a country muziky a vystoupí mužáci se svými písničkami. Chybět nebudou ani grilované speciality.

9. září

Město: Olbramovice

Místo: Obecní dům (vedle ZŠ)

Slavnosti vína a burčákobraní se koná v sobotu 9. září od 13 hodin v Obecním domě v Olbramovicích. V 15 hodin proběhne posvěcení úrody panem farářem.

9. září

Město: Strážnice

Místo: náměstí Svobody

www stránka: www.straznice-mesto.cz

Strážnické vinobraní je celodenní vinařská slavnost města Strážnice, která proběhne v sobotu 9. září na náměstí Svobody. Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů a skupin, tradiční jarmark, dílny pro děti, víchy s ochutnávkou burčáků a vín i na cimbálové muziky a večerní zábavu.

9. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: vinné sklepy Výmol a Zátiší

www stránka: www.mnves.cz

Vinobraní v Moravské Nové Vsi proběhne v sobotu 9. září od 14 hodin v malebném prostředí vinných uliček Výmol a Zátiší. Slavnost zahájí tradiční průvod krojovaných, vinařů a muzikantů, který jde obcí až do vinných sklepů. Ve sklepních uličkách Výmol a Zátiší proběhne samotné Otvírání hory a pestrý kulturní program. Vinaři nabídnou kromě vína i první burčák a ochutnávku vín odrůdy Cabernet Moravia. Celé odpoledne si návštěvníci mohou pochutnat také různé gastronomické speciality

9. září

Město: Svatý Mikuláš

Místo: zámek Kačina

www stránka: www.vinobraninakacine.cz

6. ročník slavnosti vinobraní a dožínky proběhnou v sobotu 9. září od 10 do 19 hodin ve velkolepém areálu zámku Kačina ve Svatém Mikuláši. Slavnosti nabídnou degustace vín z produkce českých, moravských i zahraničních vinařů. Součástí slavností je degustace burčáků a vína z vinice Na Borku, která se nachází v bezprostřední blízkosti zámku Kačina. Celá akce bude již tradičně doprovázena bohatým kulturním programem.

9. září

Město: Vrbice

Místo: sklepní lokalita Stráž

www stránka: www.vinarivrbice.cz

Tradiční vinařská slavnost zarážení hory v Modrých Horách se uskuteční ve sklepní lokalitě Stráž ve Vrbici v sobotu 9 září. Hosté se mohou těšit na vtipné scénky, posezení u cimbálu a proudy burčáku a vína. Sklepy budou pro veřejnost otevřené od 13 hodin.

10. září

Město: Nosislav

Místo: pod hradbami kostela sv. Jakuba

www stránka: www.nosislav.cz

Vinobraní pod hradbami s kulturním programe proběhne v návaznosti na sobotní otevřené sklepy v neděli 10. září od 13:30 hodin v Nosislavi. V překrásném prostředí pod hradbami kostela sv. Jakuba předvedou místní ochotníci nové pásmo, vystoupí tradiční folklórní soubory a přijedou také šermíři. Slavnost doplní výstava vín z mikroregionu Výhon i výstavu obrazů.

14. – 17. září

Město: Znojmo

Místo: sál Louckého kláštera

www stránka: www.szv.estranky.cz

Výstava hroznů, burčáku a vína se koná jako doprovodný program Znojemského historického vinobraní od 14 do 17. září v sále Louckého Kláštera ve Znojmě.

15. – 17. září

Město: Mělník

Místo: historické centrum města

www stránka: www.vinobranimelnik.cz

Tradiční třídenní slavnosti vína, se uskuteční o víkendu 15. – 17. září v historickém centru města Mělník. Mělnické vinobraní nabízí atmosféru tradičních slavností vína a krásného historického města na soutoku Labe a Vltavy. V průběhu slavností je pro hosty připravený bohatý doprovodný program na čtyřech scénách, kde si mohu vybrat z pestré nabídky dobových i současných hudebních vystoupení, pouličních divadel, šermířských soubojů a akcí pro děti. Připravená je také nabídka gastronomických specialit a řemeslných stánků, ale především výborné víno a burčák. Svou produkci nabídnou mělničtí i vinařství z českého regionu. Slavnost je také vhodnou příležitostí k prohlídce historického města, Zámku Mělník s vinnými sklepy ze 14. století, mělnického podzemí se středověkou studnou či kostnice.

15. – 17. září

Město: Znojmo

Místo: Městská památková rezervace

www stránka: www.znojemskabeseda.cz

Znojemské historické vinobraní proběhne o víkendu 15. až 17 září v Městské památkové rezervaci ve Znojmě. Tato velkolepá historická slavnost, největší svého druhu nabídne rytířské turnaje, historické tržnice s ukázkami řemesel, vojenská ležení, uličku chudiny i bohatý multikulturní program na 12 scénách. Dominantou slavností je historický průvod městem a samozřejmě řada ochutnávek lahodných vín a burčáků.

15. – 16. září

Město: Bzenec

Místo: sklepení a víchy, náměstí Svobody

www stránka: www.bzenec.cz

Bzenecké krojované vinobraní proběhne o víkendu 15. až 16. září. Tato vinařská událost je oslavou vína a lidí, kteří jej vyrábí, ať už pro radost, zálibu nebo prodej. Návštěvník zde může shlédnout mnohé pestré kroje Slovácka, zaposlouchat se do všudypřítomné lidové muziky hudců a samozřejmě ochutnat burčák a ročníková vína místních vinařů. Slavnost má již svůj zažitý řád, takže sobotní odpoledne patří dle zvyklosti slavnostnímu průvodu krojovaných městem, kterého se účastní také paní kněžna s doprovodem či bůh Bakchus obklopený nymfami. Lákadlem je jistě i přehlídka souborů, muzik a vystoupení pod širým nebem.

15. – 16. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu ve Valtickém Podzemí, Valtické Dýňobraní, se uskuteční v pátek 15. a v sobotu 16. září od 16 hodin. Připraveny jsou stovky dýní různých druhů a tvarů s možností vyřezávání na místě. Hosté mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu, odrůdové burčáky i krajové a dýňové speciality valtického podzemí. Navštíví tradiční jarmark a připravená je i volba Miss Dýňobraní. V rámci doprovodného programu se mohou hosté například na velkolepý ohňostroj, který propukne přímo nad hlavami diváků.

15. září

Město: Popice

Místo: Vinařství Sonberk

www stránka: www.sonberk.cz

Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk v Popicích se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu, to je Sonberské (ne)vinné kulturní léto. Pomyslnou tečkou za letošním ročníkem bude v pátek 15. září od 19 hodin vystoupení kapely Hradišťan. Hradišťan je ojedinělé hudební seskupení české hudební scény, kterého kořeny sahají až do roku 1950. Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost, houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica. Zvuk Hradišťanu pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Základní vstupné je 390 Kč, vstupné a lahev Velkého Sonberku je 680 Kč a VIP vstup stojí 1300 Kč a zajišťuje vyhrazené sezení, víno, drobné občerstvení a vstup do zázemí vinařství.

15. – 16. září

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 28/19

www stránka: www.ampelos.cz

Ochutnávka vín Ampelos se koná souběžně se znojemským historickým vinobraním 15. a 16. září v Mázhauz Ampelos ve Znojmě. V rámci akce hosté ochutnají 18 odrůd vín ročníku 2016 a burčák z Vrbosky. Ochutnávku bude po celou dobu doprovázet živá hudba.

15. – 16. září

Město: Znojmo

Místo: rotunda sv. Kateřiny

www stránka: www.vocznojmo.cz

Ochutnávka vín VOC Znojmo na Znojemském historickém vinobraní se koná v pátek 15. a v sobotu 16. září. Ochutnávky proběhnou formou pochůzkové degustace v atraktivním prostředí hradu u rotundy sv. Kateřiny ve Znojmě. K dobré náladě bude po oba dva dny hrát cimbálová muzika.

15. – 16. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: areál u sokolovny

www stránka: www.velke-pavlovice.cz

Velkopavlovické vinobraní proběhne 15. – 16. září v areálu sokolovny ve Velkých Pavlovicích. Tradice slavnostního vinobraní se datuje od roku 1936. Pojetí s prvky připomínky horenských práv a zvýrazněním náboženské tradice začíná po roce 1990. V hlavním programu je kladen důraz na vystoupení autentických folklórních souborů jako verbíři, cimbálové muziky, taneční a pěvecké soubory.

15. – 16. září

Město: Litoměřice

Místo: Mírové náměstí

www stránka: www.mkz-ltm.cz/exterieroveakce

Tradiční vinobraní s bohatým kulturním programem se uskuteční v pátek 15. září od 16 hodin a v sobotu 16. září od 10 hodin na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Kulturní program bude probíhat na několika scénách. Chybět nebude příjezd krále Karla IV. a jeho družiny nebo historický jarmark. Vinobraní v Litoměřicích nabídne vynikající víno a burčáky i nejrůznější místní pochutiny.

16. září

Město: Přítluky

Místo: Vinařství Přítluky

www stránka: www.vinarstvipritluky.cz

Degustace burčáků proběhne v sobotu 16. září ve vinařství Přítluky. Zájemcům se tak naskytne jedinečná možnost ochutnat víno ve stádiu zrodu a objevit pohostinnost místních vinařů.

16. září

Město: Dolní Dunajovice

Místo: taneční parket na náměstí

www stránka: www.czsdd.cz

Dunajovické vinobraní se koná v sobotu 16. září v Dolních Dunajovicích. Obnovené tradiční vinobraní nabídne ochutnávku vín a burčáku i občerstvení formou místních specialit. Stejně jako v loňském roce je připraven také bohatý doprovodný program.

16. září

Město: Litoměřice

Místo: hrad Litoměřice

www stránka: www.hradlitomerice.cz

Jedinečná vinařská slavnost se uskuteční v sobotu 16. září na hradě v Litoměřicích. Na Litoměřické vinobraní opět zavítá král Karel IV. se svou družinou. Svou návštěvu započne jako tradičně na hradě Litoměřice, kde zkontroluje zásobu hradních vín a správný výběr hradního desátku. Po přípitku na nádvoří hradu pokračuje král ve slavnostním průvodu na náměstí, kde budou slavnosti vína pokračovat. Připraveny jsou prodejní stánky a různá hudební vystoupení.

16. září

Město: Novosedly na Moravě

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.novosedelskesklepy.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 16. září do 10 do 19 hodin ve vinných sklepech v Novosedlech na Moravě souběžně se slavností vinobraní. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 13 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína a místní speciality. Připraven je i pestrý kulturní a hudební program. Den otevřených sklepů Současně probíhá v obci slavnost vinobraní.

16. září

Město: Kobylí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizkobyli.cz

Vinaři z Kobylí spolu s dalšími kobylskými vinaři zvou všechny milovníky dobrého vína, na čtvrtý ročník oblíbené akce, po kobyliských uličkách za burčákem. Ochutnávka výborných vín a burčáků proběhne v sobotu 16. září od 10 hodin přímo ve vinných sklepech v Kobylí.

16. září

Město: Starý Poddvorov

Místo: Starý Poddvorov

Tradiční krojované vinobraní doplněné kulturním rozmanitým programem proběhne v sobotu 16. září v obci Starý Poddvorov. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční průvod krojovaných obcí, ukázku kácení máje, pasování nových vinařů, čtení artikulí a program plný scének a písní vztahující se k vinobraní, který připravili místní zahrádkáři. V průběhu kulturního programu proběhne ochutnávka burčáků a vín. O hudební produkci se postará cimbálová a dechová hudba.

16. září

Město: Novosedly na Moravě

Místo: obec, vinné sklepy

www stránka: www.novosedlynamorave.cz

Slavnost vinobraní v Novosedlech na Moravě proběhne v sobotu 16. září od 10 hodin ve vinných sklepech a obci Novosedly. Slavnost svým hostům nabídne bohatý kulturní program. Těšit se tak mohou na historický průvod obcí, tanec a zábavu. Samozřejmostí je ochutnávka kvalitních burčáků přímo u místních vinařů, prohlídky vinných sklepů, ochutnávky vín, ukázky pomůcek k výrobě vína, rozmanité krajové občerstvení a mnoho dalších nevšedních zážitků.

16. září

Město: Starovice

Místo: areál u myslivny

www stránka: www.vinaristarovice.cz

Tradiční vinobraní se koná v sobotu 16. září od 14 hodin v přírodním areálu u myslivny mezi sklepy ve Starovicích. Během slavností bude veřejnosti otevřeno 10 vinných sklepů a v 17 hodin proběhne tradiční zarážení hory, po kterém přijde na řadu folklorní program a hodování. Večer zahraje country kapela Standabend. Zajištěné je také místní občerstvení

16. září

Město: Hodonín (okr. Hodonín)

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.dkhodonin.eu

Tradiční vinařská akce s kulturním programem, prezentací vinařů a ochutnávkou vín proběhne v sobotu 16. září v Hodoníně.

16. září

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.obecprusanky.cz

Tradiční krojované vinobraní začíná v sobotu 16. září, čtrnáct dní po zarážení hory, v Prušánkách, vesničce vinných sklepů Nechory. Slavnost začíná ve 14 hodin průvodem krojované mládeže za doprovodu dechové kapely od Kulturního domu v Prušánkách. Součástí programu je i vystoupení místního mužského a ženského sboru a dětského souboru Nechoránek. Po skončení programu následuje volná zábava. K tanci a poslechu bude hrát cimbálová a dechová muzika. Ochutnávky vína a burčáku budou probíhat po celý den. Slavnost vinobraní je ze všech událostí v Nechorách největší a nejnavštěvovanější.

16. září

Město: Praha-Troja

Místo: Trojský zámek

www stránka: www.mctroja.cz

Trojské vinobraní, tradiční slavnost dobrého vína a burčáku, proběhne v sobotu 16. září od 11 do 20 hodin v překrásných barokních zahradách Trojského zámku v Praze Troji. K ochutnání budou výborná vína a burčáky z vyhlášených vinařských oblastí Čech a Moravy. Připravený je také bohatý kulturní program.

16. září

Město: Svatobořice-Mistřín

Místo: areál Vinařství Josef Dufek, Pod Sokolovnou 1185

www stránka: www.vinarstvi-dufek.cz

Slavnost vinobraní spojená se zvykoslovným pořadem Zarážání hory proběhne v sobotu 16. září od 14 hodin v areálu Vinařství Dufek v obci Svatobořice-Mistřín. Na slavnosti vystoupí místní folklorní soubory za doprovodu cimbálové muziky. Během vinobraní budou mít hosté možnost ve firemní vinotéce degustovat vína ve 30 odrůdách. Připraveno je bohaté občerstvení a chybět nebude ani burčák.

22. – 23. září

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína ANNOVINO LEDNICE, Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Dýňobraní v Domě Vína v Jablonci nad Nisou proběhne o víkendu 22. a 23. září. Tradiční akce nadcházejícího podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu, nabídne přehlídku stovek vyřezávaných dýní základních mateřských škol a speciálních škol z Jablonce a okolí. Zábavné odpoledne s dýněmi, burčáky a vínem začne v 15 hodin. Hosté se mohou těšit na chlazené odrůdové burčáky a gastronomické speciality.

22. – 23. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční burčákové večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 22. září a v sobotu 23. září od 18 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

22. – 23. září

Město: Milotice

Místo: Mikroregion Nový Dvůr – obce Vlkoš, Skoronice, Vacenovice, Milotice, Ratíškovice

www stránka: www.novy-dvur.cz

Burčákové putování proběhne o víkendu 22. – 23. září v Miloticích. Akce s názvem Eště vínko nevykyslo představí barvy, vůně a chutě babího léta v pěti sklepních areálech obcí mikroregionu Nový Dvůr. Nedělní trh místních produktů na nádvoří milotického zámku je přehlídkou dovednosti řemeslníků, kulinářů a vinařů všech novodvorských obcí.

23. září

Město: Znojmo

Místo: Znojemsko

www stránka: www.stezky.cz

Tour de burčák, po vinařských stezkách Znojemska, proběhne v sobotu 23. září ve Znojmě a jeho okolí. Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína povede již tradičně do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na trasách budou připravené zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde bude k ochutnání znojemský burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák bude tradičně zakončen na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře.

23. září

Město: Moravský Krumlov

Místo: zámecké nádvoří

www stránka: www.krumlovskeburcakobrani.cz

Krumlovské burčákobraní proběhne v sobotu 23. září od 10 hodin na nádvoří zámku v Moravském Krumlově. Šestý ročník nabídne slavnosti plné vína, burčáku, zpěvu, gastronomických specialit a zábavy. Celodenní hudební program zajistí cimbálové muziky a folk-rockové i rockové kapely. Hosté se mohou těšit na historická i moderní zábavná vystoupení a připraveny jsou také soutěže pro děti, skákací hrad a nejrůznější dílničky pro malé i odrostlejší návštěvníky slavnosti.

23. září

Město: Lednice

Místo: Lázeňská kolonáda Lednice

www stránka: www.lednice.cz

Lázeňské vinobraní s jarmarkem a kulturním programem proběhne v sobotu 23. září od 13:30 hodin na Lázeňské kolonádě v Lednici.

23. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 407 (areál CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.)

www stránka: www.vsvaltice.cz/RETRO-VINOBRANI-a-Mistrovstvi-sveta-ve-sberu-hroznu

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů se uskuteční v sobotu 23 září ve Valticích. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne velkou údernickou brigádou v retro stylu. Členové soutěžních družstev se vydají na vinici v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní, posilněni burčákem. Mistrovství světa ve sběru se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech. Z důvodu zajištění pracovních pomůcek je nutná rezervace do pátku 15. září. Vlastní nůžky či nůž jsou vítány.

23. září

Město: Roudnice nad Labem

Místo: zámecký areál

www stránka: www.roudnicke-vinobrani.cz

Tradiční vinobraní proběhne v sobotu 23. září od 10 do 23 hodin v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem. Roudnické vinobraní není pouze tradiční slavnost, která nabízí k ochutnání čerstvě stočený burčák z místních vinic a výběr vín z Čech a Moravy, je to také hudební festival s bohatým programem. V tento den navíc zámecké vinařství otevře veřejnosti své sklepy, kde se víno nepřetržitě vyrábí již od roku 1603. Hlavními hostiteli jsou město Roudnice nad Labem a Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice n/L, které obhospodařuje nejjižněji položené vinice litoměřické vinařské podoblasti.

23. září

Město: Židlochovice

Místo: Robertova vila – areál přírodní zahrady

www stránka: www.zidlochovice.cz

Tradiční slavnosti burčáku proběhnou v sobotu 23 září od 14 do 19 hodin v areálu přírodní zahrady Robertovy vily v Židlochovicích. Na programu je prezentace burčáků a vín regionu židlochovicko a okolí. V rámci slavnosti vystoupí cimbálové muziky a připraven je také bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

23. září

Město: Pavlov

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinarskastezka.cz/vinarska-stezka-2017.html

Vinařská stezka 2017, 14. ročník degustační soutěže na svazích Pálavy pro nejširší veřejnost, proběhne v sobotu 23. září v kulturním domě v Pavlově. Netradiční vinařské akce je určena všem, kdo mají rádi Pálavu, lahodná vína a dobrou zábavu. V 11 hodin začne ochutnávka soutěžních vzorků vín, dále degustační soutěž na značené trase po svazích Pálavy a na večer je přichystaná vinařská párty s rautem a kapelou

23. září

Město: Drnholec

Místo: náměstí a přilehlé vinařské uličky

Již tradiční slavnost vinobraní a otevřených sklepů proběhne v sobotu 23. září v kulturním domě a na náměstí v Drnholci. Na slavnostech se představí místní vinaři se svými vynikajícími víny a burčákem. Připraven je také historický průvod, který za doprovodu dechové hudby vyrazí z náměstí kolem všech zúčastněných vinných sklepů. Na náměstí budou připraveny stánky s občerstvením, burčákem a lidovými výrobky. V rámci Kulturního programu se na náměstí předvedou různé folklorní i nefolklorní soubory, šermíři a proběhnou různé soutěže s vinařskou tématikou. Odpolední program završí v 18 hodin vinařský zvyk Otevírání hory. Po skončení programu na náměstí mohou hosté pokračovat na hotařovu zábavu do místního kulturního domu. Zde už zaplatí vstupné 70,- Kč.

23. září

Město: Strachotín

Místo: Sklepní ulice

www stránka: www.vinaristrachotin.cz

4. ročník vinařské slavnosti Za burčákem do Strachotína, proběhne v sobotu 13. září od 10 do 18 hodin ve Sklepní ulici ve Strachotíně. Místní vinaři tradičně nabídnou k degustaci více než 40 druhů burčáků. Vstup na slavnost je zdarma a zajištěna je i hudební produkce a bohaté občerstvení.

23. září

Město: Valtice

Místo: areál zámku Valtice (změna místa vyhrazena, sledujte web www.vsvaltice.cz)

www stránka: www.vsvaltice.cz/Zamecky-kost-vin-a-burcaku

Zámecký košt vín a burčáků proběhne v sobotu 23. září v areálu zámku Valtice. Pro všechny milovníky špičkových moravských vín je v Zámeckém sklepě připravena ochutnávka vín z ročníků 2015 a 2016 z produkce rodinného vinařství Chãteau Valtice a Vinařství Kovacs Novosedly. Ochutnávka burčáků bude probíhat pouze v areálu vinařství jako součást odpoledního programu akce, který je nutno rezervovat předem.

27. září

Město: Viničné Šumice

Místo: Vinařství u Křížů

www stránka: www.vinokriz.cz

Vinařská akce s názvem Živý burčák s živou hudbou, proběhne ve středu 27. září ve vinařství u Křížů v obci Viničné Šumice. Již tradiční předsváteční večer je věnovaný pití kvalitního burčáku a ochutnávce vín domácí produkce doplněné živou hudbou.

28. září

Město: Hradec Králové

Místo: Městská hudební síň – Zieglerova ulice 91, Severní terasy, Žižkovy sady

www stránka: www.adalbertinum.cz

10. ročník oblíbené slavnosti vína a burčáku, Hradecký koštýř, proběhne ve čtvrtek 28. září od 10 do 18 hodin v Městské hudební síni v Hradci Králové. Připraveny jsou ochutnávky vína a burčáku a bohaté občerstvení. Hudební program nabídne cimbálové i jiné muziky.

28. září

Město: Plzeň

Místo: Kopeckého sady

www stránka: www.plzenskyfestivalvina.cz

Plzeňský festival vína se koná ve čtvrtek 28. září v Kopeckého sadech v Plzni. Největší vinařské akce v Plzeňském kraji nabídne vína dvaceti vinařství z Moravy a z Čech, výtečné jídlo, zajímavý doprovodný program a především nezapomenutelnou atmosféru překrásného sadového okruhu v historickém centru západočeské metropole.

29. – 30. září

Město: Znojmo

Místo: Loucký klášter

www stránka: www.burcakfest.cz

O víkendu 29. až 30 září je pro milovníky dobrého jídla, pití i kvalitní zábavy opět po roce připraven burčákový festival. Burčákfest 2017 proběhne v Louském klášteře ve Znojmě a nabídne pravý burčák a kvalitní vína firmy Znovín a posezení v krásném prostředí s nezapomenutelnou atmosférou.

29. – 30. září

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční akce podzimu ve Valtickém Podzemí, hudbobraní a burčáky se uskuteční v pátek 29. září a v sobotu 30. září ve Valticích. Slavnost nabídne atraktivní kulturní program pro celou rodinu. Zahrají cimbálky a kapely z Lednicko-valtického areálu a v nabídce budou odrůdové burčáky i krajové a sezónní speciality Valtického podzemí. Podzemní zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne i ochutnávky vín Lednicko-valtického areálu. Připraveno je také venkovní posezení a grilované speciality. Zahájení je v 18 hodin.

30. září

Město: Klimkovice

Místo: prostory před zámkem

www stránka: www.vinnysklep-klimkovice.com

V sobotu 30. září se v prostoru před zámkem v Klimkovicích uskuteční již 9. ročník klimkovického Burčákfestu. Festival probíhá souběžně s místními farmářskými trhy a propaguje moravská vinařství a jejich tekuté produkty. Návštěvníci mohou celý den ochutnávat několika druhů moravského burčáku, z výběru kvalitních moravských vína. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program a gastronomické speciality. Burčákfest pořádá Zámecký vinný sklep Klimkovice, společně s městem a dalšími “nadšenci”.

30. září

Město: Mladá Boleslav

Místo: OC Olympia Mladá Boleslav (Dům Vína ANNOVINO Lednice), Jičínská ul.

www stránka: www.dum-vina.cz

Dýňobraní, aneb svátek dětí, dýní a strašidel v OC Olympia v Mladé Boleslavi proběhne v sobotu 30. září. Tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu s možností vyřezávání a zdobení dýní na místě. Hosté se mohou těšit na zábavné odpoledne s dýněmi, plné soutěží pro děti a na vynikající chlazené odrůdové burčáky.

30. září

Město: Šakvice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.akcevsakvicich.cz/durkobrani.html

Burčákové šakvické ďůrkobraní se uskuteční v sobotu 30 září od 13 hodin ve vinných sklepech v Šakvicích. Návštěvníci budou putovat po sklepích v obci, kde jim místní vinaři nabídnou k ochutnání své burčáky, vína a domácí pochutiny. Večer navazuje bujará zábava v sále místní sokolovny.

30. září

Město: Sedlec

Místo: ZD Sedlec u Mikulova – Sedlecká vína

www stránka: www.sedleckavina.cz

Tradiční vinobraní se uskuteční v sobotu 30 září od 10 do 19 hodin v areálu vinařství ZD Sedlec u Mikulova v Sedleci. Sedlecké vinobraní je oficiální ukončení vinařské turistické sezóny spojené s ukázkou tradičního zpracování a lisování hroznů, prodejem burčáku, čerstvého moštu, ochutnávkou vín a gastronomickými pochutinami. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře a hudební skupina Apollo Lednice. Vstup na vinobraní je zdarma.

30. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

www stránka: www.vinaricek.cz

Václavský burčákový pochod se uskuteční v sobotu 30 září od 11 hodin v Moravské Nové Vsi. Pochod povede přes značené vinice kolem Moravské Nové Vsi. Směr trasy vede do sklepních uliček Výmol a Zátiší, kde bude probíhat odpolední program. Hosté se mohou těšit na vynikající burčáky a vína, občerstvení plné místních specialit a cimbálovou muziku. Akce se koná za každého počasí, připravena je mokrá i suchá varianta pochodu.

30. září

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (salon Walzel)

www stránka: www.vinnabrana.cz

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 30. září bude pro návštěvníky k ochutnání opět připraveno 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

30. září – 1. říjen

Město: Karlštejn

Místo: prostranství před vinařskou stanicí, náměstí pod hradem, nádvoří hradu, dětský ráj

www stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

21. ročník Karlštejnského vinobraní proběhne v sobotu 30. září od 10 do 21 hodin a v neděli 1. října od 10 do 18 hodin. Karlštejnské vinobraní se koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici. Kromě ochutnávky vín a burčáku je připraven bohatý program, který přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů. Cesta k hradu je lemována stánky připomínající dobové krámky. Průvod vedený cechmistrem a karlštejnskými vinaři, jehož největší ozdobou je císař římský a král český Karel IV. se svou chotí Eliškou Pomořanskou a družinou královských dvořanů je vrcholem programu. Průvod se vydá z prostranství před karlštejnským vinařstvím přes obec až na hrad. Císařský pár je doprovázen královskými heroldy, fraucimorem, královskými bubeníky a kejklíři. Účastníci jsou oděni ve stylizovaných historických kostýmech. V sobotu večer se mohou návštěvníci těšit na uchvacující ohňové vystoupení a pěkné divadelní vystoupení “Noc na Karlštejně” v podání Poberounského divadelního souboru z Dobřichovic. Na louce vedle mostu u Berounky vystoupí oblíbené středověké rytířské divadlo Traken ve spolupráci s německou skupinou The knights of Camelot.

Říjen

30. září – 1. říjen

Město: Karlštejn

Místo: prostranství před vinařskou stanicí, náměstí pod hradem, nádvoří hradu, dětský ráj

www stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

21. ročník Karlštejnského vinobraní proběhne v sobotu 30. září od 10 do 21 hodin a v neděli 1. října od 10 do 18 hodin. Karlštejnské vinobraní se koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici. Kromě ochutnávky vín a burčáku je připraven bohatý program, který přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů. Cesta k hradu je lemována stánky připomínající dobové krámky. Průvod vedený cechmistrem a karlštejnskými vinaři, jehož největší ozdobou je císař římský a král český Karel IV. se svou chotí Eliškou Pomořanskou a družinou královských dvořanů je vrcholem programu. Průvod se vydá z prostranství před karlštejnským vinařstvím přes obec až na hrad. Císařský pár je doprovázen královskými heroldy, fraucimorem, královskými bubeníky a kejklíři. Účastníci jsou oděni ve stylizovaných historických kostýmech. V sobotu večer se mohou návštěvníci těšit na uchvacující ohňové vystoupení a pěkné divadelní vystoupení “Noc na Karlštejně” v podání Poberounského divadelního souboru z Dobřichovic. Na louce vedle mostu u Berounky vystoupí oblíbené středověké rytířské divadlo Traken ve spolupráci s německou skupinou The knights of Camelot.

3. říjen

Město: Brno

Místo: Vinný sklep, Hlinky 106

www stránka: www.bankavin.cz

Prodejní přehlídka vín pro odborníky i milovníky vín proběhne v úterý 3. října od 12 do 18 hodin v Brně. Připravena je prezentace více než 200 vzorků vín tuzemských i zahraničních vinařství. Vstupné je 200 Kč a je nutná rezervace na bankavin@bankavin.cz.

5. – 7. říjen

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí

www stránka: www.burcakoveslavnosti.cz

Burčákové slavnosti, třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku, které provází nezaměnitelná dávka humoru a recese se konají 5. – 7. října na Dukelském náměstí v Hustopeči. Hosté zde kromě ochutnávek burčáků a vín naleznou i odpovědi na řadu otázek týkajících se vinařských tradic. Co je to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko, Burčáková unie nebo jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Jako každý rok tato nevšední akce návštěvníky polapí i unikátním historickým duchem slavností a nezapomenutelnou atmosférou.

5. – 8. říjen

Město: Olomouc

Místo: Výstaviště Flora Olomouc

www stránka: www.flora-ol.cz

Dny moravských vín se uskuteční jako součást potravinářského salonu OLIMA, který probíhá souběžně s podzimní etapou výstavy FLORA OLOMOUC 2017 o víkendu 5. až 8. října. Pro hosty je připravena prezentace a prodej moravských vín, tradičně doplněn řízenými degustacemi vedenými profesionálními sommeliery.

6. – 7. říjen

Město: Prachatice

Místo: historické prostory renesanční radnice, Velké náměstí 1

www stránka: www.syryrybyavino.cz

Tradiční eno-gastronomické přehlídky Sýry a víno, Ryby a víno a nově Zvěřina a víno se uskuteční o víkendu 6. – 7. října v Prachaticích. Jako tradičně se konají v budově nádherné renesanční radnice v radničním sále, sklepení a na arkádovém nádvoří. Návštěvníci mohou ochutnat vynikající pokrmy z ryb a zvěřiny a kvalitní sýry z kravského, kozího a ovčího sýra. Většina těchto sýrů získala známku kvality KLASA nebo jiná regionální ocenění. Současně proběhne prezentace mnoha vynikajících vín od zhruba 25 vinařů z Moravy a Čech.

6. říjen

Město: Brno

Místo: Masarykova univerzita, Menza Vinařská

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-brno

Královský košt v Brně proběhne v pátek 6. října od 18 do 22:30 hodin na Masarykově univerzitě. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově je připraven také prodej vybraných vín, sommelierských potřeb, winelád a mnoho dalšího.

6. – 7. říjen

Město: Olomouc

Místo: Horní náměstí

www stránka: www.olomoucka-vinna.cz

Olomoucké vinné slavnosti budou v letošním roce probíhat dva dny, a to v pátek 6. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 7. října od 10 do 20 hodin. Na Horním náměstí v Olomouci bude připraveno 20 vinařství, která budou nabízet svá lahodná vína. Hosté se mohou těšit také na bohatý doprovodný program se soutěží burčáků a vinnou tombolou.

6. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 6. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

6. – 7. říjen

Město: Valtice

Místo: nám. Svobody a Vinařská ul.

www stránka: www.valtice.eu

Valtické vinobraní, nejfolklórnější vinobraní na Moravě, proběhne o víkendu 6. až 7. října na náměstí Svobody a v areálu Vinných sklepů Valtice. Vinobraní tradičně nabídne propojení folklóru a moderní hudby, snoubení vína, burčáku a množství pestrého krajového jídla.

7. říjen

Město: Staré Město

Místo: Jezuitský sklep, náměstí Velké Moravy

www stránka: www.vinaristaremesto.cz

Klub přátel vína Staré Město pořádá v sobotu 7 října v Jezuitském sklepě na náměstí Velké Moravy již třetí ročník Staroměstského dne vína. Připravena je řízená degustace vinařství Nosreti ze Zaječí, volná degustace vín od staroměstských vinařů a k tanci a poslechu bude vyhrávat cimbálová muzika Jaroslava Čecha. Vstupenky jsou v předprodeji od 1. září.

7. říjen

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí 21

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska proběhne v sobotu 7. října v Uherském Hradišti. Symbolické uzavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hodin na Masarykově náměstí. Připraveny jsou trasy různých délek i náročností vedoucí přes malebné mikroregiony Uherskohradišťska. Kromě vinných sklípků budou cyklisté i pěší turisté moci navštívit řadu zajímavých míst. Odpoledne zpestří bohatým kulturní program s losováním o vinné i ne-vinné ceny.

7. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 7. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

13. říjen

Město: České Budějovice

Místo: Clarion Congress Hotel České Budějovice

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-ceske-budejovice

Královský košt v Českých Budějovicích proběhne v pátek 13. října v Clarion Congress Hotelu. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program.

13. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 13. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

13. říjen

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína ANNOVINO Lednice, Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Vinobraní v domě Vína Annovino Lednice v Jablonci nad Nisou proběhne v pátek 13. října. Tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem nabídne chlazené odrůdové burčáky a vína zrozená v Lednici. Hosté zde budou moci ochutnat také první vína z ročníku 2017. Zábavný program doplní předání hroznu úrody z Moravy a sličné bakchantky, které rozhýří bujaré veselí.

14. říjen

Město: Bořetice

Místo: prostranství u obecního úřadu

www stránka: www.boretice.cz

V sobotu 14. října se koná již 17. ročník běhu za bořetickým burčákem a běhu Bořeticemi. Připravena je desetikilometrová trasa zakončená ochutnávkou místních vín. Zajištěno je také občerstvení a program pro děti. Startovné na hlavní závod je 100 Kč.

14. říjen

Město: Štěpánov u Olomouce

Místo: sokolovna

www stránka: www.stepanovskevinobrani.cz

Již pátý ročník Štěpánovského vinobraní proběhne v sobotu 14. října od 15 hodin v sokolovně obce Štěpánov u Olomouce. Vinobraní nabídne degustaci těch nejlepších vín a pro pobavení množství vinařských soutěží. Chybět nebude ani muzika a vinařská tombola.

14. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.sidleny.cz

Tradiční burčákový pochod osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic je 41. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované vinařské akce. Kromě procházky po Šidlenských sklepech, mají účastníci možnost pokračovat po tradiční trase směr Dubňany a Mutěnice, ochutnat burčák, nebo skvělá vína od místních vinařů. Připraveno je také bohaté pohoštění z místních specialit, které připravují přímo ženy místních vinařů. Pochod v tomto nádherném prostředí začíná ráno a odpoledne nabídne zasloužený odpočinek a posezení u živé hudby na několika místech po celé trase.

14. říjen

Město: Přeštice

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.facebook.com/events/456186321413537/?ref=br_rs

Premiérový ročník Přeštického festivalu vína proběhne v sobotu 14. října na Masarykově náměstí v Přešticích. Exkluzivně se zde představí 15 vinařství z Moravy a z Čech. Návštěvníci se kromě vína mohou těšit na bohaté občerstvení, soutěže, hudební produkci a přednášky o víně. Akce začíná ve 13 hodin a vstupné je zdarma.

14. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 14. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

20. říjen – 30. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: město – partnerské restaurace, Zámecká jízdárna aj.

www stránka: www.festivalvinack.cz

Již šestým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 20. října do 30. listopadu 2017 tak opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům tohoto kouzelného města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína. V programu festivalu nebude chybět tradiční příjezd sv. Martina, Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích, ani oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabídne přátelská posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

20. – 22. říjen

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Jedinečný víkend plný jógy, relaxu a pohody pod vedením zkušených lektorek proběhne od 20. do 22. října ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Víkendový jóga balíček v malebném prostředí Vinařství U Kapličky zahrnuje i 7vzorkovou degustaci našich vín a prohlídku vinařství.

20. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 20. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

21. říjen

Město: Mikulov

Místo: Hotel Zámeček Mikulov

www stránka: www.zamecekmikulov.cz

Ochutnávku gulášů a špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) si vychutnáte na Pálavském gulášfestu v Mikulově, který se koná 21. října v atraktivním areálu Hotelu Zámeček. Přichystáno bude mnoho typů gulášů, které si můžete vychutnat i s tradičním českým pivem. Pro návštěvníky bude mimo degustace připraven bohatý doprovodný program jako soutěž o největšího gulášového jedlíka, nebo Mistrovství ČR v „gůlání“ sudu na čas. To vše v doprovodu živé hudby před hotelem a cimbálové muziky před moravským sklípkem.

21. říjen

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hustopece

Nejlepší vína ze soutěže KRÁL VÍN České republiky budou nabídnuta veřejnosti k degustaci v rámci Královského koštu v Hustopečích. Velká pultová degustace 300 nejlepších vín se uskuteční 21. října v rámci putování po velkých městech celé ČR. Formou koštu budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých a moravských vinařů. Akce bude probíhat v kongresových sálech hotelu Centro od 16 hodin. V průběhu večera je připraven zajímavý doprovodný program.

21. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 21. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

27. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 27. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

28. říjen

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

www stránka: www.navajn.cz

Na státní svátek proběhne ve Znojmě prohlídka města s degustací přírodních, oranžových, a gvevri vín. Prohlídka začíná od 18 hodin v Zelenářské ulici č.p. 16 (vchod nad radniční pasáží). Sraz účastníků je 5 minut před začátkem konání akce. Na závěr můžete ochutnat filtrovanou kávu prezentovanou zkušeným baristou. Cena vstupenky je 300 Kč za osobu a v ceně vstupného je degustační sklenice na památku.

28. říjen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 28. října od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

28. říjen

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (salon Walzel)

www stránka: www.vinnabrana.cz

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 28. října bude pro návštěvníky k ochutnání opět připraveno 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

28. říjen

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

www stránka: www.vinaricek.cz

Dýňové speciality neodmyslitelně patří k tradiční akci Víno a dýně, která se koná 28. října od 11 hodin ve sklepní uličce Výmol. Pro návštěvníky bude i za nepříznivého počasí otevřeno 5 vinných sklepů, mezi kterými bude zajištěno občerstvení. V jednotlivých sklepích pak můžete ochutnat jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí, nebo burčák. Od 13 hodin vás hodováním doprovodí místní cimbálová muzika.

28. říjen

Město: Vrbovec

Místo: sklepní ulička

www stránka: www.cechvrbovec.cz

Slavnostní vinobraní, které se koná 28. října ve Vrbovci navazuje na staré tradice slavnostního ukončení vinobraní a zazimováním hroznového kozla. Program začíná tradičním požehnáním v 8 hodin v kostele Stětí svatého Jana. Za doprovodu cimbálové muziky ochutnáte od 14 hodin vzorky vín místních vinařů. Vstup na ochutnávku je zdarma. Poté si můžete od 20 hodin zatancovat na tradiční krojované zábavě za doprovodu skupiny KLAXON. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program.

28. říjen

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizajeci.cz

O víkendu 28. října se veřejnosti otevřou vinné sklepy v Zaječí. Jedná se o čtvrtý podzimní ročník otevřených sklepů s názvem Zaječské mladé víno. Degustaci mladých vín v jednotlivých sklepích si můžete vychutnat v sobotu od 14:30 hodin, kde pro vás bude připraveno i vystoupení Mužáckého sboru z Ladné. Cena vstupného je 490 Kč. V neděli od 10 hodin budou sklepy otevřeny na prodej vín.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

1. květen – 1. říjen

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Od května do října se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden sklep Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

25. květen – 8. říjen

Město: Šatov

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 25. května do 8. října vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově místní drobní vinaři střídají službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty rádi obslouží a nalijí jim skvělá vína.

29. květen – 1. říjen

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od konce května do 1. října. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

2. červen – 17. září

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec a areál sklepů Stará hora

www stránka: www.vinariblatnice.cz

Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 2. června do 17. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou probíhat ochutnávky vína přímo u vinaře. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 vzorků lahvových vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

2. červen – 8. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.sidleny.cz

V sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustace a koupě vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 2. června a končí slavným burčákovým pochodem.

 

16. červen – 1. říjen

Město: Mikulčice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.infomikulcice.cz

Na skok k mikuleckému vinaři je akce organizovaná profesionálními vinařstvími v Mikulčicích, která bude probíhat od 16. června do 1. října a bude garantovat každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v otevřeném sklepě v tomto období. Díky této akci mohou mít zájemci vinaře takříkajíc pro sebe bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů. Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů bude včas zveřejněn.

 

 

1. červenec – 30. září

Město: Mutěnice

Místo: Pod Dubňansků horů

www stránka: www.osdubnanskahora.cz

Léto a podzim u vinaře je služba otevřených sklepů, která proběhne od 1. července do 30. září Pod Dubňansků horů v Mutěnicích. Každý víkend od pátku do neděle vždy od 10 do 18 hodin bude otevřený minimálně jeden sklípek, kde mohou hosté posedět s vinařem u dobrého vínka. Připraveno bude 6 až 10 vzorků vín a chybět nebude ani drobné pohoštění. Bližší informace a rozpis služeb jednotlivých vinařství je k dispozici na webových stránkách.

 

1. červenec – 1. říjen

Město: Chvalovice

Místo: sklepní ulička

www stránka: www.vinarichvalovice.cz

Služba otevřených sklepů proběhne od 1. července do 1. října ve sklepní uličce ve Chvalovicích. Každý víkend od pátku do neděle a během prázdnin dokonce každý den, bude otevřený minimálně jeden vinný sklípek, kde mohou zájemci posedět u dobrého vínka. Střídat se budou Vinařství DeVino, Vinařství Simenon, Bílý sklep rodiny Adámkovy, Vinný sklep Zdeněk Zábojník a další. Rozpis a další podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*