Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2018? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2018

 

Duben

1. duben

Město: Dolní Věstonice

Místo: kulturní dům

Již 44. ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou se koná v neděli 1. dubna od 9 hodin v kulturním domě v Dolních Věstonicích

1. duben

Město: Šitbořice

Místo: sokolovna

53. ročník místní výstavy vín se koná v neděli 1. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v Šitbořicích. Každoročně bývá k degustaci připraveno okolo 600 vzorků vín. Od 15 hodin zahraje a zazpívá mužácký sbor Švarcavan z Nosislavi. Zajištěno je také bohaté místní občerstvení.

1. duben

Město: Milotice

Místo: Kulturní dům Milotice

www stránka: www.sidleny.cz

Tradiční košt vín proběhne v neděli 1. dubna od 13 hodin v Kulturním domě v Miloticích. Tradičně hojně navštěvovaný košt nabídne jako každý rok více než 1 000 vzorků vín, vinařské občerstvení a bohatý doprovodný program. Během dne bude ochutnávky doprovázet cimbálová muzika a na večer je připravena taneční zábava s dechovou hudbou.

1. duben

Město: Šakvice

Místo: sokolovna

www stránka: www.zahradkari.cz/zo/sakvice

Tradiční velikonoční výstava vín spojená s koštem se koná v neděli 1. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v Šakvicích. Akce každoročně nabízí ochutnávku více než 400 vzorků toho nejlepšího z Šakvic a okolních obcí. Odpoledne košt doprovodí cimbálová muzika. Navíc Šakvice leží na Velkopavlovické vinařské stezce, takže si na své také příznivci cyklistiky a pěší turistiky.

1. duben

Město: Valtice

Místo: Vinařská 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Velikonoční večer ve Valtickém Podzemí proběhne v neděli 1. dubna od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Velikonoční ochutnávka nabídne vína Lednicko-valtického areálu a speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

1. duben

Město: Rakvice

Místo: sál sokolovny

www stránka: www.vinari-rakvice.cz

Velikonoční výstava vín se koná v neděli 1. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v obci Rakvice. Tradiční košt nabídne stovky vzorků vín od místních i okolních vinařů. Chybět nebude ani doprovod cimbálové muziky.

1. duben

Město: Bořetice

Místo: kulturní dům

www stránka: www.republikakravihora.cz

Tradiční velikonoční výstava vín proběhne v neděli 1. dubna od 9 do 20 hodin v kulturním domě v Bořeticích. Výstavu pořádá Svobodná spolková republika Kraví hora a obec Bořetice. Od 14 hodin doprovodí ochutnávku cimbálová muzika.

1. duben

Město: Uherčice (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinariuhercice.cz

Tradiční velikonoční výstava vín se koná v neděli 1. dubna od 10 hodin v kulturním domě v Uherčicích. K ochutnání je běžně cca 700 vzorků vína, které je podávané z chladících boxů. Ke zpěvu tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova. Připraveno je regionální občerstvení a bohatá tombola.

1. duben

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: obecní sál

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Velikonoční výstava vín proběhne v neděli 1. dubna od 10 do 22 hodin v obecním sále v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice. Letošní 25. ročník prezentační soutěžní přehlídky nabídne k ochutnání vína místních vinařů, vinařů sousedních obcí a vína partnerských vinařských obcí Rakouska.

1. duben

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sokolovna

www stránka: www.vinarimnves.cz

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny přátele a milovníky vína na Velikonoční výstavu vín, která se uskuteční v neděli 1. dubna od 13 hodin v sále místní sokolovny. Připravena bude ochutnávka bílých, červených i růžových vín a klaretů od vinařů z Moravské Nové Vsi a nejbližších obcí regionu Podluží.

1. duben

Město: Dubňany

Místo: hala Sportcentra Želva

Již 70. ročník velikonoční výstavy vín se koná v neděli 1. dubna od 13 hodin v prostorné hale sportcentra Želva v Dubňanech. K dobré náladě ochutnávky zahraje cimbálová muzika.

1. duben

Město: Ořechov (okr. Brno-venkov)

Místo: sál orlovny, Sokolská 116/2

Velikonoční výstava vín se uskuteční v neděli 1. dubna od 10 do 18 hodin v hale orlovny v Ořechově. Výstava je tradičně spojená s volnou ochutnávkou vín. Občerstvení je zajištěno a o dobrou náladu se postará cimbálová muzika se zpěvákem Karlem Hegnerem.

1. duben – 30. září

Město: Šatov

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 1. dubna do 30. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

1. duben

Město: Dolní Dunajovice

Místo: taneční parket na náměstí

www stránka: www.czsdd.cz

Jubilejní 40. ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou v Dolních Dunajovicích se uskuteční na Velikonoční neděli 1. dubna, nově na tanečním parketu na náměstí.

1. duben

Město: Ivaň

Místo: obecní sál Ivaňka

Tradiční velikonoční výstava vín proběhne v neděli 1. dubna od 14 hodin v obci Ivaň, v sále obecní restaurace Ivaňka. Od 17 hodin doprovodí ochutnávky cimbálová muzika.

1. duben

Město: Rousínov

Místo: Rousínov – Královopolské Vážany, sokolovna

Čtrnáctý ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou proběhne v neděli 1. dubna od 9 do 22 hodin v sokolovně obce Rousínov – Královopolské Vážany. Odpoledne doprovodí ochutnávku cimbálová muzika Denica ze Šardic.

1. duben – 31. říjen

Město: Znojmo

Místo: Vlkova věž, Kollárova 385/6

www stránka: www.vocznojmo.cz

1. dubna zahájí sezonu Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži. Otevřeno bude do 31. října a během sezony zde mohou návštěvníci získávat informace o vinařstvích VOC Znojmo a vinařských akcích ve Znojmě a okolí. Vína VOC Znojmo mohou zájemci ochutnat buď v přízemí věže ze speciálního vinného baru, nebo na vrcholku věže 123 schodů vysoko, kde si mohou se sklenkou v ruce užít nejenom lahodné víno, ale i vyhlídku na krásy Znojma a jeho okolí.

2. duben

Město: Brno

Místo: Brno-Jundrov, sokolovna Jundrov, Stromovka 6

Velikonoční krojovaná zábava s cimbálovou muzikou proběhne v pondělí 2. dubna v sokolovně Jundrov v Brně. Velikonoční košt nabídne ochutnávku zhruba 200 vzorků vín převážně profesionálních vinařství Z Moravy a dalších zemí. Košt začne v 19 hodin a cimbálová muzika se k zábavě přidá kolem 20 hodiny. Vstupné je 200 Kč na osobu a zahrnuje skleničku, katalog a neomezenou degustaci. Pro krojované seniory je vstupné 100 Kč.

7. duben

Město: Velké Bílovice

Místo: areál sklepů a města

www stránka: www.velkebilovice.com

13. ročník akce putování Ze sklepa do sklepa v největší vinařské obci České republiky se koná v sobotu 7. dubna od 11 do 19 hodin v areálu sklepů a města Velké Bílovice. Ze sklepa do sklepa je největší vinařská akce v ČR zaměřená na putování po sklepech a degustace v jednotlivých vinařstvích. Během putování je připravené rozmanité krajové občerstvení a bohatý kulturní program. V ceně vstupenky je zahrnuta sklenička, propagační materiály a kupóny k nákupu vín.

7. duben

Město: Valtice

Místo: Vinařská 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Velikonoční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí. Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 7. dubna od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

7. duben

Město: Mikulčice

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinomikulcice.cz

Velkomoravský košt vín proběhne v sobotu 7. dubna od 13 hodin v kulturním domě v Mikulčicích. K poslechu, tanci a dobré náladě bude vyhrávat cimbálová muzika a svá vína zde k ochutnání nabídnou profesionální výrobci i drobní vinaři z Mikulčic a blízkého okolí.

12. – 13. duben

Město: Most

Místo: Sportovní a vzdělávací centrum Benedikt Most, Rekreační 1048

Kontaktní osoba: Jiří Puc

www stránka: www.benediktmost.cz

Osmý ročník tradičního setkání s vinaři, Dny vína Benedikt, proběhne ve čtvrtek 12. a v pátek 13. dubna vždy od 15 do 20:30 hodin ve sportovním a vzdělávacím centru Benedikt v Mostě. I letos zde mohou hosté ochutnat nepřeberné množství českých, moravských i zahraničních vín, setkat se s vinaři a přátelsky se s nimi pobavit o víně. K dobré náladě, tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Jirkovák.

13. – 14. duben

Město: Litoměřice

Místo: dům kultury a gotický hrad

Kontaktní osoba: MUDr. Pavel Kacerovský

www stránka: www.ortopedicke-centrum.cz

16. ročník výstavy vín Vinařské Litoměřice se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna v domě kultury a na gotickém hradě v Litoměřicích. Jde o nejprestižnější výstavu českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Letošní ročník proběhne po oba dva dny od 10 do 19 hodin. Páteční program vyvrcholí společenským večerem na gotickém hradě Litoměřice. Sobotní doprovodný program výstavy je zaměřený na téma „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy“.

14. duben

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: vinice

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Netradiční akce Čejkovická vinná stezka se uskuteční v sobotu 14. dubna a nabídne návštěvníkům nevšední vinařský zážitek. Stezky jsou vhodné pro pěší turistiku, cyklistiku i příznivce north-walkingu. V prostředí svých vinic se představí čejkovičtí vinaři a nabídnou ochutnávku mladých svěžích vín ročníku 2017 přímo ve vinicích ze kterých vína vzešla. Vstupné je 700 Kč na osobu a zahrnuje krom jiného také poukaz na nákup vína v hodnotě 300 Kč nebo vstup na večerní zábavu s DJem na zájmeckém nádvoří.

14. duben

Město: Vendryně

Místo: kulturní dům

www stránka: www.facebook.com/vinoadegustace

První ročník Vendryňského koštu vín proběhne v neděli 1. dubna od 14 hodin v místním kulturním domě. Koštu se účastní 5 vinařů, kteří představí více než 40 vín, červených, bílých i růžových Atmosféru této vinařské akce doplní tóny tradiční folklórní muziky Górole. Každý návštěvník obdrží při zakoupení vstupného degustační skleničku, katalog nabízených vín a viněnky v hodnotě 100 Kč. Vstupné je 250 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě.

14. duben

Město: Blučina

Místo: Lidový dům

www stránka: www.blucina.cz

28. ročník výstavy vín v obci Bulčina proběhne v sobotu 14. dubna od 13 hodin v místním Lidovém domě. Zajištěno je bohaté místní občerstvení a k tanci, poslechu a dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Ochutnávka proběhne formou volné degustace a vína budou podávána z chladících boxů.

14. duben

Město: Želešice

Místo: Klub vinařů – Vinárna U kulaté

www stránka: www.vinarizelesice.cz

31. ročník místní výstavy vín v Želešicích se koná v sobotu 14. dubna od 13 hodin v Klubu vinařů ve Vinotéce U Kulaté. K dobré pohodě zahraje cimbálová muzika Veronica.

14. duben

Město: Vlkoš

Místo: sokolovna

www stránka: www.vlkos.cz

Košt vín místních vinařů a vinařů z okolí Kyjova se koná v sobotu 14. dubna od 14 hodin v sokolovně v obci Vlkoš. Výstava s ochutnávkou nabídne kolem 650 vzorků vín. Ochutnávat se budou především mladá svěží vína ročníku 2017, ale najdou se i starší ročníky, převážně ze slovácké vinařské oblasti. Zajištěn je vinařský bufet a od 18 hodin zahraje pro lepší náladu Dolinečka. Vstupné včetně katalogu a skleničky je 250 Kč na osobu.

14. duben

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů, Vinné sklepy u Jeňoura

www stránka: www.nechory.cz

Nechorský košt vín, tradiční výstava vín v Prušánkách, zasazená do malebného prostředí vesničky vinných sklepů Nechory proběhne v sobotu 14. dubna od 10 hodin. Jedná se o tradiční výstavu vín pořádanou každoročně „Vinaři z Nechor“, opět umístěnou do areálu ve Vinných sklepech U Jeňoura. Vína budou hodnocena a bodována místními i přespolními vinaři o čtrnáct dnů dříve.

14. duben

Město: Znojmo

Místo: Pension Jesuitská s vinným sklípkem

www stránka: www.navajn.cz

Akce Snoubení vína a regionálních sýrů proběhne v sobotu 14. dubna od 18 do 21 hodin v romantických sklepních prostorách v samotném centru města Znojma ve vinárně pensionu Jesuitská. V rámci řízené degustace hosté ochutnají 6 vzorků různých typů vín znojemských vinařů, která mají ideální chuťový a aromatický profil k párování se sýry z místního regionu a které chuť vína rozvinou nebo budou naopak chuťově v kontrastu. Cena vstupného je 350 Kč na osobu a zahrnuje obvyklé degustační sousto s vodou.

14. duben

Město: Valtice

Místo: Vinařská 47

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 14. dubna od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

14. duben

Město: Vrbovec

Místo: jídelna ZŠ a MŠ Vrbovec

www stránka: www.cechvrbovec.cz

Jarní košt vín z vrbovecké podoblasti proběhne v sobotu 14. dubna od 13 hodin v jídelně Základní školy v obci Vrbovec. Připravena je ochutnávka toho nejlepšího od vrboveckých vinařů, výhradně z místních vinohradů nebo vinných sklepů. K poslechu zahraje dětská cimbálová muzika.

14. duben

Město: Brumovice

Místo: sál sokolovny

www stránka: www.vinaribrumovice.cz

Oblastní výstava vín proběhne v sobotu 14. dubna od 13 hodin v sále sokolovny v Brumovicích. Výstava se koná u příležitosti výročí osvobození obce Brumovice. Očekává se široká účast vystavovatelů z regionu celé jižní Moravy a západního Slovenska. Vyhlášení šampionů proběhne krátce po zahájení výstavy, a kromě vína je připraveno bohaté občerstvení a pro dobrou náladu zahraje cimbálová muzika Vonica.

14. duben

Město: Kyjov

Místo: Bohuslavice u Kyjova, sál U Vodičků

www stránka: www.demizonek.cz

Tradiční výstava vín se koná v sobotu 14. dubna od 13 hodin v Bohuslavicích u Kyjova. K ochutnání budou vzorky od místních vinařů a vinařů a vinařství z celé jižní Moravy. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova.

14. duben

Město: Dambořice

Místo: katolický dům

www stránka: www.vinaridamborice.cz

19. ročník výstavy vín v Dambořicích proběhne v sobotu 14. dubna od 13 hodin v katolickém domě. Připravena je prezentace více než 500 vzorků bílých, červených a ostatních vín místních a okolních vinařů slovácké vinařské podoblasti. K tanci, poslechu a dobré náladě zahraje cimbálová muzika a zazpívá Mužský sbor z Dambořic. Chybět nebude ani bohaté občerstvení.

21. – 22. duben

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: Nový Šaldorf-Sedlešovice, Znojmo, Dobšice, Šatov, Chvalovice

www stránka: www.otevrenesklepy.cz

Na Znojemsku proběhne o víkendu 21. – 22. dubna Festival otevřených sklepů. Jako vždy a pokaždé jinak nabídne festival třicítku otevřených sklepů v pěti obcích Znojemska a téměř 300 vzorků vín k volné degustaci. Připravena je opět kyvadlová doprava mezi obcemi a bohatý vinařský, gastronomický a kulturní program po oba festivalové dny. V ceně dvoudenní vstupenky hosté získají degustaci všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Začátek putování je v sobotu 21. dubna od 10 do 21 hodina a v neděli 22. dubna od 10 do 15 hodin. Registrační místo festivalu je v Novém Šaldorfě-Sedlešovicích.

21. duben

Město: Lány

Místo: Muzeum Tomáše Garrigua Masaryka, Zámecká 197

www stránka: www.nevinnelany.cz

Festival vína (Ne)vinné Lány 2018 proběhne v prostorách Muzea Tomáše Garrigua Masaryka v prezidentské obci Lány v sobotu 21. dubna od 11 do 19.00 hodin. Očekávána je účast renomovaných vinařů téměř ze všech moravských a českých vinařských podoblastí, prezentujících svá špičková vína. Nosným tématem ročníku 2018 budou burgundské odrůdy. Kombinace noblesních prostor Muzea T. G. Masaryka, kvalitních vín a zasvěcených návštěvníků nabízí nevšední gastronomický i společenský zážitek. Z důvodu hladkého průběhu festivalu a optimalizace omezené kapacity Muzea TGM jsou vstupenky prodávány s vyznačeným časem vstupu a celkový počet je limitován. Základní vstupné činí 310 Kč včetně 15 festivalových žetonů a vstup je možný po dobu 3 hodin od doby platnosti vstupenky.

21. duben

Město: Slup

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinoslup.cz

Čulský košt se koná v sobotu 21. dubna od 14 hodin v Kulturním domě ve Slupi. Čulský košt je tradiční místní výstava vín spojená s taneční zábavou. K ochutnání nabídne několik stovek vín od místní drobných výrobců, ale i od firem ze Znojemska. V odpoledních hodinách doprovodí degustaci cimbálová muzika a na večer je přichystaná taneční zábava s bohatým občerstvením.

21. duben

Město: Mutěnice

Místo: areál vinných sklepů Pod Búdama

www stránka: www.vinozmutenic.cz

10. ročník dne otevřených sklepů proběhne v sobotu 21. dubna od 10 do 19 hodin v areálu vinných sklepů Pod Búdami v Mutěnicích a nabídne to nejlepší, co vinaři vytvořili z úrody ročníku 2017. Připravena je prohlídka čtyřiceti sklepů drobných vinařů v malebném slováckém prostředí s nefalšovanou moravskou pohostinností. V každém sklepě je připravena ochutnávka 5 – 8 odrůd vín a občerstvení během dne zajistí přilehlé restaurace a stánky mezi sklepy. Od 18 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika. Vstupné je 800 Kč v předprodeji nebo 900 Kč na místě a zahrnuje skleničku, katalog s mapkou sklepů a poukaz na víno v hodnotě 400 Kč.

21. duben

Město: Hnanice

Místo: Národní park Podyjí

www stránka: www.znovin.cz

Den Znovín Walkingu se koná v sobotu 21. dubna v Národním parku Podyjí v Hnanicích. Zájemci tak mohou prožít celý den na turistických trasách v nádherné vinorodé krajině. Na trasách budou v tento den od 9 do 18 hodin otevřené ochutnávkové stánky, kde bude k degustaci několik zajímavých vín. Registrace proběhne mezi 9 a 11 hodinou na fotbalovém hřišti v Hnanicíc

21. duben

Město: Moravská Nová Ves

Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší

www stránka: www.vinarimnves.cz

Jarní otevřené sklepy v Moravské Nové vsi proběhnou v sobotu 21. dubna ve sklepních uličkách U nádraží, Výmol a Zátiší. Otevřeno bude 25 – 30 vinných sklepů a místní vinaři budou připraveni nabídnout k degustaci svěží mladá vína ročníku 2017, která budou doplněna o vína ročníku 2016 a starších ročníků. Připraveno je také občerstvení s krajovými specialitami a kulturní program s vystoupením cimbálové muziky a losováním anketních lístků o ceny. Zahájení akce je plánováno na 10 hodin a předpokládané ukončení v 19 hodin.

21. duben

Město: Velké Němčice

Místo: obec

www stránka: www.nocsklepu.cz

Akce s názvem Noc sklepů se uskuteční v sobotu 21. dubna od 14 do 22 hodin v kulturním domě a vinných sklepech ve Velkých Němčicích. Místní vinaři opět po roce otevřou své sklepy. Vinaři, vinohrady a sklepy jsou svým vlastním svébytným světem, který všechny vítá se svou pověstnou pohostinností. Vinař tak otevírá nejen sklep, ale i své vinařské srdce. Kromě skleničky dobrého vína, nabídne i své zkušenosti a zážitky nejen z vinice. V rámci akce je kulturního domu od 19:30 do 23 hodin připraven hudební program. Pro všechny návštěvníky je připravena soutěž o vybranou kolekci velkoněmčických vín.

21. duben

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

www stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Další ročník soutěžní přehlídky vín o Hustopečskou pečeť se koná v sobotu 21. dubna v Hotelu Centro v Hustopečich. K ochutnání budou opět vína odrůd tradičních pro hustopečský region. Vína ohodnocená certifikovanými degustátory budou dekorována Hustopečskou pečetí, jež byla odedávna symbolem hustopečského vinařství a do povýšení Hustopečí na město, císařem Maxmiliánem II., byla považována za znak tehdejšího městečka.

21. – 22. duben

Město: Týnec

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinari-tynec.cz

O víkendu 21. až 22. dubna proběhne v kulturním domě v Týnci u Břeclavi 39. ročník oblastní výstavy vín Podluží. Akce probíhá v sobotu od 13 do 20 hodin a v neděli od 10 do 19 hodin. Vyhlášení šampionů výstavy proběhne v sobotu v 17 hodin. Zajištěno je občerstvení a k dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

21. duben

Město: Kobylí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizkobyli.cz

Další ročník vinařské akce Po kobyliských uličkách za vínem proběhne v sobotu 21. dubna od 10 hodin ve vinných sklepech v Kobylí. Hosté se mohou těšit na rozsáhlou ochutnávku místních vín.

21. duben

Město: Újezd u Brna

Místo: sportovní hala ZŠ

www stránka: www.vinari-ujezd.cz

Tradiční výstava vína s ochutnávkou a soutěž o nejlepší Neuburg proběhne v sobotu 21. dubna od 13 hodin ve sportovní hale Základní školy v Újezdě u Brna. Připravena je teplá i studená kuchyně a od 16 hodin zahraje cimbálová muzika Šternovjan.

21. duben

Město: Bukovany

Místo: Bukovanský mlýn

www stránka: www.bukovansky-mlyn.cz/akce

Tradiční košt vín proběhne v sobotu 21. dubna od 14 hodin v Bukovanech na Bukovanském mlýně. Svá vína zde představí výhradně profesionální vinařství spolupracující s Mlynářskou restaurací. Vstupné na akci je 280 Kč.

21. duben

Město: Mělník

Místo: náměstí Míru, Svatováclavská ulice, zámek

www stránka: www.melnickykost.cz

Vinná noc proběhne v sobotu 21. dubna od 16 do 22 hodin na Náměstí Míru v Mělníku. Letošní vinná noc nabídne ochutnávku především mladých vín z produkce mělnických vinařů a vinařů z blízkého okolí. Zajištěno je také kvalitní občerstvení v různých variantách a pro případ nepřízně počasí velkokapacitní párty stan.

21. duben

Město: Pouzdřany

Místo: sál kulturního domu

www stránka: www.pouzdranskyzdar.cz

7. ročník populární oblastní výstavy vín s mezinárodní soutěží se koná v sobotu 21. dubna od 13 hodin v sále kulturního domu v Pouzdřanech. Výstava představí vína z Moravy, Čech, Rakouska a Slovenska. Připraveno je tradičně bohaté občerstvení včetně oblíbeného zvěřinového guláše a od 16 hodin zahraje pro dobrou náladu cimbálová muzika.

26. duben

Město: Ostrava – Zábřeh

Místo: Zámek Zábřeh, U Zámku 42/1

www stránka: www.cuvee.cz

Šestnáctý ročník mezinárodní soutěže Cuvée Ostrava se koná ve čtvrtek 26. dubna na zámku Zábřeh v Ostravě. Cuvée Ostrava je jedinou mezinárodní soutěží vín v Moravskoslezském kraji. Nelehkým úkolem Cuvée Ostrava je renesance dobrého jména kupáží, asambláží a známkových vín, jakož i návrat kvalitního cuvée na přední místa v nabídce českých a moravských vinařů. Bohatý doprovodný program pro veřejnost poběží od 17 hodin.

26. duben – 5. září

Město: Velké Bílovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.velkebilovice.com

V období od 26. dubna do 5. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 18 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

27. – 28. duben

Město: Plzeň

Místo: Kopeckého sady

Kontaktní osoba: Trhy Aleš, spol. s r.o.

www stránka: www.plzenskyfestivalvina.cz

Plzeňský festival vína 2018 se uskuteční o víkendu 27. až 28. dubna v Kopeckého sadech v Plzni. Plzeňský festival je největší vinařskou akcí regionu. To nejlepší ze své produkce zde představí na dvacet pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Pro letošní ročník je připraven podstatně širší sortiment občerstvení a zajímavý doprovodný program. Vstupenky budou k dispozici na místě za cenu 100 Kč.

27. duben

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

Pravidelná degustace vín pod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 27. dubna od 19 hodin ve Slovácké galerii vín v Kyjově. Během degustace bude představeno jedno z vinařství Slovácké vinařské podoblasti. Vzhledem k omezené kapacitě míst doporučují pořadatelé zakoupit vstupenky v předprodeji.

28. duben

Město: Ždánice

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinarizdanice.sweb.cz

Tradiční výstava vín se koná v sobotu 28. dubna od 13 hodin v kulturním domě ve Ždánicích. K ochutnání je připraveno přes 600 vzorků bílých, červených a růžových vín. Součástí výstavy je také prezentace vinařských firem.

28. duben

Město: Jaroslavice

Místo: hostinec

www stránka: www.obec-jaroslavice.cz

Soutěžní výstava vín s ochutnávkou se koná v sobotu 28. dubna od 11 hodin v sále Hostince U Šmídů na náměstí v Jaroslavicích. Vyhlášení vítězných vín proběhne ve 13 hodin. Dvě hodiny na to zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika a večerní taneční zábava startuje v 19 hodin. Veškeré vstupenky jsou slosovatelné.

28. duben

Město: Bohutice

Místo: zámecké nádvoří

www stránka: www.bohutice.cz

Vinařský spolek “Sv. Michal” srdečně zve všechny milovníky vína na tradiční košt vín, který proběhne v sobotu 28. dubna na zámeckém nádvoří v Bohuticích. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

28. duben

Město: Rakvice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinari-rakvice.cz

Spolek Vinaři z Rakvic srdečně zvou všechny příznivce a milovníky vína do vinařské obce Rakvice na již 12. ročník akce otevřených sklepů. Poslední dubnovou sobotu od 11 do 19 hodin budou všichni nadšenci moci navštívit místní vinné sklepy a ochutnat vína s nezaměnitelným rukopisem jednotlivých sklepmistrů. Hosté tak mohou u skleničky dobrého moravského vína pozvolna nasát jedinečnou atmosféru rakvických sklepů a strávit příjemný jarní den s místními vinaři.

28. – 29. duben

Město: Hovorany

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.facebook.com/events/309106982943013/

Hovoranskými vinohrady za vínem je obdobou akce otevřených sklepů, ale koná se na trase kolem vinohradů. Akce proběhne o víkendu 28. až 29. dubna od 11 hodin ve vinných sklepech v Hovoranech a okolí. Otevřených sklepů se zúčastní 16 vinařů, kteří nabídnou vína vlastní produkce. Okruh okolo Hovoran s výhledem na krásné prostředí Hovoranských luk, který je vhodný nejen pro pěší, ale i pro cykloturisty mohou zájemci zakončit zpěvem a tancem v místní sokolovně, kde bude od 19 hodin vyhrávat cimbálová muzika. Vstupné je 450 Kč v předprodeji nebo 550 Kč na místě a zahrnuje neomezenou ochutnávku, skleničku, katalog a poukaz na víno v hodnotě 200 Kč.

28. duben

Město: Hrušovany nad Jevišovkou

Místo: hotel Centrál

Sdružení hrušovanských vinařů zve všechny milovníky dobrého vína na tradiční výstavu vín pod názvem Hrušovanský košt 2018. Košt proběhne v sobotu 28. dubna od 10 hodin v hotelu Centrál v Hrušovanech nad Jevišovkou. Od 14 hodin zahraje k tanci, poslechu a dobré náladě cimbálová muzika.

28. duben

Město: Petrov u Hodonína

Místo: historický areál vinných sklepů Petrov – Plže

www stránka: www.vinari-straznicka.cz

Vinaři Strážnicka zvou všechny milovníky dobrého vína na 5. ročník otevřených sklepů, který se koná v sobotu 28. dubna od 10 do 19 hodin v areálu historických sklepů Plže v Petrově u Hodonína. V krásném a romantickém prostředí historických sklepů budou k ochutnání vína z 13 vinařství, přičemž každé vinařství představí nejméně 10 vzorků vín. Připraven je také rozmanitý doprovodný program a bohaté občerstvení.

28. duben

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí 21

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Symbolické otevírání cyklostezek vinohrady Uherskohradišťska se uskuteční v sobotu 28. dubna v Uherském Hradišti. 13. ročník začne v 8.30 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Po zahájení budou odstartované jednotlivé trasy různé délky a náročnosti vedoucí mikroregiony Uherskohradišťska. Kromě vinných sklípků budou moci cyklisté i pěší turisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností v okolí. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o zajímavé dojezdové ceny.

28. duben

Město: Lednice

Místo: Zámecké jízdárny

www stránka: www.lednice.cz

Výstava vín spojená s ochutnávkou vín Lednicko-valtického areálu se koná v sobotu 28. dubna v Multifunkčním centru Zámecké jízdárny v Lednici. Hosté se mohou těšit také na krajové speciality a pestrý kulturní program pro celou rodinu.

28. duben

Město: Ratíškovice

Místo: travnatá plocha stadionu Baník Ratíškovice

www stránka: www.vinoratiskovice.cz

Místní výstava vín se koná v sobotu 28. dubna od 14 do 23 hodin v Ratíškovicích. Výstava vín pod širým nebem se stala za uplynulých 10 let fenoménem v blízkém i širokém okolí a přitahuje stále více návštěvníků. K ochutnávce je tradičně k dispozici na 1 000 hodnocených vín i vína profesionálních vinařství. Pro případ deště jsou k dispozici párty stany a v případě obzvlášť velké nepřízně počasí je připravený nový Spolkový dům v sousedství stadionu. Atmosféru samozřejmě dokreslí cimbálová muzika. Ke zvýšení komfortu jsou samozřejmostí chladicí boxy na víno a vystřikovačky skleniček

28. duben

Město: Velké Pavlovice

Místo: sokolovna

www stránka: www.modrehory.cz

Svazek obcí Modré Hory zve všechny milovníky dobrého vína na čtvrtý ročník certifikované soutěžní přehlídky vín tradičních odrůd mikroregionu Modré Hory. Výstava proběhne v sobotu 28. dubna od 17 hodin v sokolovně ve Velkých Pavlovicích. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Primáš z Boleradic.

28. duben

Město: Bzenec

Místo: sklepní prostory pod sokolovnou

www  stránka: www.bzenec.cz

Májová výstava vín proběhne v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hodin ve sklepních prostorech pod sokolovnou v Bzenci. Na výstavě se představí vína pěstitelů zejména ze bzenecké oblasti, ale také z okolních vinařských lokalit. Pěstitelé zde představí svá vína v širokém zastoupení odrůdové skladby, a to jak bílých, tak červených vín. Zpravidla je veřejnosti prezentováno na 600 vzorků vín, které si mohou vychutnat, zhodnotit a vzájemně porovnat v příjemné atmosféře podbarvené zvukem cimbálové muziky.

28. duben

Město: Znojmo

Místo: Dům umění

www stránka: www.hroznovakoza.cz

Tradiční vynášení hroznového kozla do vinohradu, kdy je i s celou svou rodinou vypuštěn do vinohradu, který pak střeží až do sklizně, proběhne v sobotu 28. dubna ve Znojmě. Akce začíná u Domu umění ve Znojmě a dále pokračuje přes Kraví horu do Popic. Na cestu zahraje cimbálová muzika a připraveno je také krajové občerstvení.

30. duben – 30. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 30. dubna do konce září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

30. duben

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

www stránka: www.navajn.cz

30. dubna se ve Znojmě koná Májová romantická prohlídka města s degustací vín nejen pro zamilované. Netradiční prohlídka nabídne ochutnávku vín na netradičních místech historické části města Znojma. K degustaci je připraveno 6 vzorků vín a po celý čas prohlídky se o hosty bude starat místní průvodce a zkušený someliér. Vstupné je 300 Kč na osobu a zahrnuje prohlídku, degustaci, neutralizační sousto a vodu. Každá žena obdrží na závěr malou pozornost! Start je 5 minut před 18 hodinou před vchodem nad radniční pasáží v Zelenářské ulici č.p. 16. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

30. duben

Město: Malé Žernoseky

Místo: Vinařství Sv. Tomáše

www stránka: www.vinarstvisvtomase.cz

Svatojakubská noc s ochutnávkou nových vín přímo ve sklepě vinařství Sv. Tomáše proběhne v pondělí 30. dubna od 17 hodin v Malých Žernosekách. K ochutnání budou vína ročníku 2017 a červená vína ročníku 2016. Chybět nebude ani pestré vinařské občerstvení.

30. duben – 30. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden sklep Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

30. březen – 2. duben

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Velikonoční košt vín proběhne od 30. března do 2. dubna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Během celého víkendu tak budou hosté moci ochutnat vína, co hrdlo ráčí notovat si s cimbálovou muzikou. Program bude včas upřesněna na stránkách vinařství.

30. březen – 4. duben

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

www stránka: www.hotelryzlink.cz

Velikonoční snoubení proběhne od 30 března do 4. dubna v Hotelu Ryzlink v Mikulově. Hosté si v tomto období mohou vychutnat tradiční velikonoční jídla nasnoubená s nejlepšími víny z Vinařství Fučík.

(Visited 7 685 times, 3 visits today)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*