Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2018? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2018

Září

1. září

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

www stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Národní soutěž vín velkopavlovické vinařské podoblasti 2018 proběhne v sobotu 1. září od 14 do 20 hodin v Hotelu Centro v Hustopečích. Prestižní klání přihlášených vín z Vekopavlovicka je předkolem soutěže Salon vín ČR. Hosté zde za doprovodu cimbálové muziky mohou ochutnat všechna vína, která se ucházejí o zařazení do této prestižní soutěže. Akce probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR ve spolupráci Národního vinařského centra.

1. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

U příležitosti uvedení dalšího ročníku jedinečného vína Šaldorfský Kravák, vína odrůdy Sauvignon z vinic trati Kraví hora, pořádají vinaři spolku Šaldorfské sklepy v sobotu 1. září ve vinných sklepech Nového Šaldorfa samostatnou odpolední ochutnávku těchto vín. K ochutnání bude 100% Sauvignon z Kraví hory, historické polohy na posledních výběžcích Českého masivu. Hrozny jsou kvašeny přírodními kvasinkami z vinice. Kravák je díky tomu víno divoké a osobité, bez příkras, prezentující terroir a krásu odrůdy Sauvignon. Zároveň víno oplývá finesou a elegancí. Každý nový ročník je uváděn na trh až v měsíci září následujícího roku, proto je Křest příležitostí ochutnat Kravák na jednom místě, včetně vín z předchozích ročníků. K tradičně příjemné atmosféře přispěje také cimbálová muzika.

1. září

Město: Bavory

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.otevrenesklepybavory.cz

Akce otevřených sklepů proběhne v sobotu 1. září od 9 do 20 hodin ve vinných sklepech v Bavorech. 12 vinařství otevře své brány veřejnosti a nabídne to nejlepší ze své úrody.

1. září

Město: Velké Žernoseky, Malé Žernoseky, Žalhostice, Lovosice, Třebívlice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.facebook.com/events/433985280395387/

Druhý ročník úspěšné akce otevřených sklepů na Litoměřicku se uskuteční v sobotu 1. září v obcích Velké Žernoseky, Žalhostice, Třebívlice a Lovosice. Vinaři z těchto obcí opět otevřou své sklepy a osobně nabídnou návštěvníkům svá krásná vína k ochutnání. Do akce by mělo být zapojeno devět vinařství. K ochutnání tak budou jak vína z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného vinařství. Moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií. Zajištěno je také občerstvení, kde budou k ochutnání delikátní pokrmy vyšší gastronomie i klobása z grilu nebo chléb se sádlem. Sklepy budou otevřeny od 9 do 19 hodin a případný večerní program je na individuální dohodě přímo s vinařem. Každý vinař si pro návštěvníky nachystal nějaké zpestření. Například živou kapelu, speciality ze sklepní kuchyně, nebo delší prohlídku sklepení.

1. září

Město: Žádovice

Místo: areál vinařství

www stránka: www.vinarstvi-manak.cz

Den otevřeného vinařství proběhne v sobotu 1. září v areálu vinařství Štěpána Maňáka v Žádovicích. K ochutnání bude jako obvykle celý sortiment vín Štěpána Maňáka a spoustu gastronomických specialit.

1. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.)

www stránka: www.vsvaltice.cz/Podzimni-Slavnosti-vina-a-detsky-den

Podzimní Slavnosti vína a dětský den proběhne v sobotu 1. září od 14 hodin v areálu vinařství Chãteau Valtice. Připraveny jsou ochutnávky burčáků, mladých vín a sektů spojené s bohatým kulturním programem, včetně prohlídek Křížového sklepa z roku 1640, které budou během slavností probíhat každou hodinu zdarma. Kulturní program nabídne krom jiného vystoupení místních tanečních, dechových a folklórních spolků, tombolu o vinné i ne-vinné ceny a zábavný soutěžní program pro děti, včetně pokusu o překonání rekordu v hromadném vypouštění balónků dětmi. Hosté se mohou těšit i na moravské kulinářské speciality a jiné delikatesy. Večer po vyhlášení tomboly zahrají k poslechu hudební hosté.

1. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálovkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 1. září od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

1. září

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.nechory.cz

Vinařská slavnost zarážání hory proběhne v sobotu 1. září ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. Zarážání hory je tradiční akce vinařů, která je spojena se čtením horenského práva, které zakazuje vstup do vinice až do doby vinobraní. Po tomto obřadu se ujme slova cimbálová muzika, při níž se všichni společně baví až do nočních hodin. Slavnosti začínají přibližně při západu slunce, tedy kolem 19 hodiny.

2. září

Město: Šardice

Místo: areál za starou školou

www stránka: www.vinozesardic.cz

Vinařská slavnost spojená se zvykoslovným pořadem Zarážání hory proběhne v neděli 2. září od 16 hodin v areálu za starou školou v Šárdicích. Na slavnosti vystoupí místní mužský a ženský sbor se zpěvy o víně a proběhne ochutnávka vín. V případě příznivého počasí hosté ochutnají také burčák.

7. – 9. září

Město: Mikulov

Místo: zámek Mikulov, Zámecký sál

www stránka: www.narodnisoutezvin.cz

Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblastí 2018 se koná o víkendu 7. až 9. září v hlavním sále zámku Mikulov. Degustace nabídne více než 600 vzorků vín mikulovské podoblasti, která se ucházejí o titul Salonu vín ČR ve Valticích. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika. Připraveno je i drobné občerstvení. Soutěž probíhá v rámci Pálavského vinobraní.

7. – 9. září

Město: Mikulov

Místo: historické centrum města, zámek, Kozí hrádek, amfiteátr, Svatý kopeček

www stránka: www.palavske-vinobrani.cz

Pálavské vinobraní je tradiční festival vín, gastronomie a kultury s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem. Součástí programu jsou koncerty hvězd české i slovenské hudební scény, stánky s vínem, burčákem a gastronomickými specialitami. Jako každý rok i letos, v rámci 71. ročníku, proběhne vinobraní o druhém zářijovém víkendu téměř po celém městě Mikulov. Hlavní hvězdou vinobraní bude opět víno v rozmanitých podobách. Celkově se na této velkolepé oslavě vína představí více než 600 vzorků bílých, růžových a červených vín z mikulovské vinařské podoblasti. Prohlídky a řízené degustace čekají i v dalších prostorách zámku a několika místních vinařstvích, v Kapucínské ulici vyroste vinařské městečko se stánky jednotlivých výrobců vína. Celé tři dny se bude v hlavním sále zámku v Mikulově konat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s možností veřejné ochutnávky V rámci vinobraní proběhne i Mistrovství ČR v rozeznávání vůní a neodmyslitelnou součástí jsou i tradiční stánky s burčákem.

7. – 9. září

Město: Uherské Hradiště

Místo: všechna zákoutí královského města

www stránka: www.slavnostivinauh.cz

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se
od pátku 7. do neděle 9. září snoubí temperament lidových tradic a kultury. Slavnosti probíhají ve všech zákoutích královského města Uherské Hradiště a nabídne přehlídku pestrých slováckých krojů a muziky s živelností a spontánní atmosférou. Součástí slavnosti je ochutnávka vín Národní soutěže vín, nominační soutěže slovácké podoblasti.

7. – 8. září

Město: Prachatice

Místo: historické prostory renesanční radnice, Velké náměstí 1

www stránka: www.syryrybyavino.cz

Tradiční eno-gastronomické přehlídky Sýry a víno, Ryby a víno a nově Zvěřina a víno se letos konají již v měsíci září, a to v pátek 7. a v sobotu 8. v Prachaticích. Přehlídky proběhnou jako obvykle v historických prostorách renesanční radnice, v radničním sále, sklepení a na arkádovém nádvoří. Hlavním smyslem přehlídek je podpora výchovy a osvěty v oblasti gastronomie a vinařské kultury. Návštěvníci mohou ochutnat vynikající pokrmy z ryb a zvěřiny a kvalitní sýry z kravského, kozího a ovčího sýra. Většina těchto sýrů získala známku kvality KLASA nebo jiná regionální ocenění. Současně proběhne prezentace mnoha vynikajících vín zhruba 30 vinařů z Moravy a Čech.

7. – 8. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční vinařská akce nadcházejícího podzimu ve Valtickém Podzemí,  burčáky a volba Miss Burčák, proběhne 7. a 8. září od 18 hodin. Podzemní zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. V pátek proběhne nezapomenutelná vinařská událost, volba Miss Burčák se zajímavými soutěžemi a disciplínami. Aktivně se mohou zapojit všechny dívky a ženy, které přijdou na tuto slavnost. Připravena je i tradiční ochutnávka vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí.

7. září

Město: Ústí nad Labem

Místo: Lidické náměstí

www stránka: www.ortopedicke-centrum.cz

Osmý ročník slavnosti vína a burčáku se uskuteční v pátek 7. září od 10 do 21 hodin na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Oslav se účastní čeští i moravští vinaři a připraven je také bohatý kulturní program.

7. září

Město: Praha

Místo: Nákupní centrum Eden – náměstíčko před hlavním vchodem, U Slavie 1527

www stránka: www.vinobranivedenu.cz

Vinobraní s Králem vín proběhne v pátek 7. září od 13 do 21 hodin v Praze v Edenu. Vinobraní se osobně zúčastní 15 předních tuzemských vinařství, která uspěla v letošním ročníku soutěže Král vín České republiky. O skvělou atmosféru se postará cimbálová kapela a hosty jistě potěší možnost nákupu vína za bezkonkurenční ceny. Vstupné je 200 Kč a zahrnuje katalog vín, skleničku, dárky od partnerů, slosovatelný kupon na řízenou degustaci vín a všechny ochutnávky od jednotlivých vinařů zcela zdarma.

8. září

Město: Uherské Hradiště

Místo: Mařatice, Vinohradská ulice 907

www stránka: www.slovactivinari.cz

Národní soutěž vín slovácké podoblasti 2018 se koná v sobotu 8. září ve Vinohradské ulici v Uherském Hradišti v Mařaticích. Soutěž proběhne v rámci Slováckých slavností vína, Putování Vinohradskou ulicí a dne otevřených památek. Připravena je ochutnávka více než 400 druhů vín přihlášených do Národní soutěže vín slovácké podoblasti. Akce začíná ve 14 hodin a konec je plánovaný jednu hodinu po půlnoci. Celý den bude program doprovázet cimbálová muzika a na večer je připraveno tradiční folklórní vystoupení.

8. září

Město: Znojmo

Místo: Klášter dominikánů, Dolní Česká

www stránka: www.vocznojmo.cz

Předkolo Národní soutěže vín s předpokládanou účastí všech výrobců vín ze znojemské vinařské podoblasti proběhne v sobotu 8. září v areálu Kláštera dominikánů ve Znojmě. K ochutnání je připraveno více než 200 vín ze znojemské vinařské podoblasti. Soutěž je garantována Svazem vinařů České republiky a Národním vinařským centrem.

8. září

Město: Nosislav

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.facebook.com/nosislav

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 8. září od 13 do 21 hodin v Nosislavi. Tato akce nabízí degustace vín, seznámení s nosislavskými vinaři a příjemnou rodinnou atmosféru menších sklepů. V rámci doprovodného programu vystoupí místní Mužáci se svými písničkami, cimbálová a country muzika a nebude chybět ani historický průvod. K ochutnání budou také burčáky a grilované speciality.

8. září

Město: Horní Bojanovice

Místo: areál volného času

www stránka: www.zahradkarihornibojanovice.cz

Burčákové slavnosti a vinobraní proběhne v sobotu 8. září v areálu volného času v Horních Bojanovicích. Hosté se mohou těšit na bohaté občerstvení, kde nebude chybět místní vyhlášená specialita přesňák, burčáky a lahodné víno. Bohatý doprovodný program začíná ve 14 hodin a nabídne vystoupení cimbálové a dechové muziky i pestrý program pro děti. Věčer zahraje živá kapela a zábava potrvá až do ranních hodin.

8. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: turistický areál s rozhlednou Slunečná

www stránka: www.modrehory.cz

Putování za burčákem po Modrých Horách se mohou zájemci zúčastnit v sobotu 8. září ve Velkých Pavlovicích. Modrohorské obce Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Kobylí a Vrbice zvou milovníky vína a vinařské turistiky na 11. ročník podzimního putování mezi vinohrady a sklípky. Na programu jsou ochutnávky vynikajících vín a burčáků. Putování je vhodné pro cyklisty i pro pěší. Oficiální start je v 9 hodin.

8. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší

www stránka: www.vinarimnves.cz

Ochutnávka vín odrůdy Cabernet Moravia proběhne v rámci vinobraní v sobotu 8. září od 14 do 22 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi a nabídne ochutnávku více než 100 vzorků vín odrůdy Cabernet Moravia. V rámci celodenního kulturního programu Vinobraní budou v areálu sklepních uliček otevřeny vinné sklepy s nabídkou sudového i lahvovaného vína, a především poctivého burčáku vyrobeného z hroznů. Chybět nebude rozmanité občerstvení včetně krajových specialit a bohatý kulturní program všech žánrů.

8. září

Město: Roudnice nad Labem

Místo: zámecký areál

www stránka: www.roudnicke-vinobrani.cz

Tradiční vinobraní proběhne v sobotu 8. září od 10 do 23 hodin v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem. Roudnické vinobraní není pouze tradiční slavnost, která nabízí k ochutnání čerstvě stočený burčák z místních vinic a výběr vín z Čech a Moravy, je to také hudební festival s bohatým programem. V tento den navíc zámecké vinařství otevře veřejnosti své sklepy, kde se víno nepřetržitě vyrábí již od roku 1603. Hlavními hostiteli jsou město Roudnice nad Labem a Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice n/L, které obhospodařuje nejjižněji položené vinice litoměřické vinařské podoblasti.

8. září

Město: Strážnice

Místo: náměstí Svobody

www stránka: www.straznice-mesto.cz

Strážnické vinobraní je celodenní vinařská slavnost města Strážnice, která proběhne v sobotu 8. září na náměstí Svobody. Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů a skupin, tradiční jarmark, dílny pro děti, víchy s ochutnávkou burčáků a vín i na cimbálové muziky a večerní zábavu.

8. září

Město: Praha 7 – Troja

Místo: nádvoří Trojského zámku

www stránka: www.mctroja.cz

Trojské vinobraní, tradiční slavnost dobrého vína a burčáku, proběhne v sobotu 8. září od 11 do 20 hodin v překrásných barokních zahradách Trojského zámku v Praze Troji. K ochutnání budou výborná vína a burčáky z vyhlášených vinařských oblastí Čech a Moravy. Připravený je také bohatý kulturní program.

8. září

Město: Olbramovice

Místo: obecní dům (vedle ZŠ)

Slavnosti vína a burčákobraní se koná v sobotu 8. září v Obecním domě v Olbramovicích. Následovat bude posvěcení úrody panem farářem.

8. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

www stránka: www.mnves.cz

Vinobraní v Moravské Nové Vsi proběhne v sobotu 8. září od 14 hodin v malebném prostředí vinných uliček Výmol a Zátiší. Slavnost zahájí tradiční průvod krojovaných, vinařů a muzikantů, který jde obcí až do vinných sklepů. Ve sklepních uličkách Výmol a Zátiší proběhne samotné Otvírání hory a pestrý kulturní program. Vinaři nabídnou kromě vína i první burčák a ochutnávku vín odrůdy Cabernet Moravia. Celé odpoledne si návštěvníci mohou pochutnat také různé gastronomické speciality

8. září

Město: Kuks

Místo: hospital

www stránka: www.vinobranikuks.cz

Každoročně druhá sobota v září patří na Kuksu slavnostem vína a burčáku. Vinaři v romantickém prostředí barokního areálu představí to nejlepší ze své úrody a chybět nebude pestrý kulturní program, jarmark a další doprovodný program.

8. září

Město: Svatý Mikuláš

Místo: zámek Kačina

www stránka: www.vinobraninakacine.cz

7. ročník slavnosti vinobraní a dožínky proběhnou v sobotu 8. září od 10 do 19 hodin ve velkolepém areálu zámku Kačina ve Svatém Mikuláši. Slavnosti nabídnou degustace vín z produkce českých, moravských i zahraničních vinařů. Součástí slavností je degustace burčáků a vína z vinice Na Borku, která se nachází v bezprostřední blízkosti zámku Kačina. Celá akce bude již tradičně doprovázena bohatým kulturním programem.

8. září

Město: Znojmo

Místo: Znojmo – Popice, vinice

www stránka: www.hroznovakoza.cz

V sobotu 8. září se ve Znojmě pořádá tradiční vinařská slavnost, při které je zaraženo požehnané hotařské znamení zakazující vstup do vinohradu. Hotaře doprovází hroznová koza spolu s průvodem Spolku přátel Hroznové kozy v dobových kostýmech. Součástí slavnosti je bohatá nabídka vína a občerstvení a chybět nebude ani cimbálová muzika. Zahájení akce bude v Havraníkách a pokračovat se bude přes vinohrady do Popic.

8. září

Město: Vrbice

Místo: sklepní lokalita Stráž pod Větřákem

www stránka: www.vinarivrbice.cz

Tradiční vinařská slavnost zarážení hory v Modrých Horách se uskuteční ve sklepní lokalitě Stráž ve Vrbici v sobotu 8. září. Hosté se mohou těšit na vtipné scénky, posezení u cimbálu a proudy burčáku a vína. Sklepy budou pro veřejnost otevřené od 13 hodin.

14. – 16. září

Město: Mělník

Místo: historické centrum města

www stránka: www.vinobranimelnik.cz

Tradiční třídenní slavnosti vína, se uskuteční o víkendu 14. – 16. září v historickém centru města Mělník. Mělnické vinobraní nabízí atmosféru tradičních slavností vína a krásného historického města na soutoku Labe a Vltavy. V průběhu slavností je pro hosty připravený bohatý doprovodný program na čtyřech scénách, kde si mohu vybrat z pestré nabídky dobových i současných hudebních vystoupení, pouličních divadel, šermířských soubojů a akcí pro děti. Připravená je také nabídka gastronomických specialit a řemeslných stánků, ale především výborné víno a burčák. Svou produkci nabídnou mělničtí i vinařství z českého regionu. Slavnost je také vhodnou příležitostí k prohlídce historického města, Zámku Mělník s vinnými sklepy ze 14. století, mělnického podzemí se středověkou studnou či kostnice.

14. – 16. září

Město: Znojmo

Místo: městská památková rezervace

www stránka: www.znojemskevinobrani.cz

Znojemské historické vinobraní proběhne o víkendu 14. až 16. září v Městské památkové rezervaci ve Znojmě. Tato velkolepá historická slavnost, největší svého druhu nabídne rytířské turnaje, historické tržnice s ukázkami řemesel, vojenská ležení, uličku chudiny i bohatý multikulturní program na 13 scénách. Dominantou slavností je historický průvod městem a samozřejmě řada ochutnávek lahodných vín a burčáků.

14. – 15. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční burčákové večery s cimbálovkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 14. září a v sobotu 15. září od 18 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

14. – 15. září

Město: Bzenec

Místo: víchy na náměstí Svobody, vinné sklepy

www stránka: www.bzenec.cz

Bzenecké krojované vinobraní proběhne 14. až 15. září. Tato vinařská událost je oslavou vína a lidí, kteří jej vyrábí, ať už pro radost, zálibu nebo prodej. Návštěvník zde může shlédnout mnohé pestré kroje Slovácka, zaposlouchat se do všudypřítomné lidové muziky hudců a samozřejmě ochutnat burčák a ročníková vína místních vinařů. Slavnost má již svůj zažitý řád, takže sobotní odpoledne patří dle zvyklosti slavnostnímu průvodu krojovaných městem, kterého se účastní také paní kněžna s doprovodem či bůh Bakchus obklopený nymfami. Lákadlem je jistě i přehlídka souborů, muzik a vystoupení pod širým nebem.

14. – 15. září

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Dýňobraní v Domě Vína v Jablonci nad Nisou proběhne od pátku do soboty 14. až 15. září. Tradiční akce nadcházejícího podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu, nabídne přehlídku stovek vyřezávaných dýní základních mateřských škol a speciálních škol z Jablonce a okolí. Děti čeká zábavné odpoledne s dýněmi a soutěžemi a dospělí hosté se mohou těšit na chlazené odrůdové burčáky, víno a gastronomické speciality.

14. – 15. září

Město: Znojmo

Místo: Hradní ulice, u rotundy sv. Kateřiny

www stránka: www.vocznojmo.cz

Ochutnávka vín VOC Znojmo na Znojemském historickém vinobraní se koná v pátek 14. a v sobotu 15. září. Ochutnávky proběhnou formou pochůzkové degustace v atraktivním prostředí hradu u rotundy sv. Kateřiny ve Znojmě. K dobré náladě bude po oba dva dny hrát cimbálová muzika.

14. – 15. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: areál u sokolovny Telefon: 519428101

www stránka: www.velke-pavlovice.cz

Velkopavlovické vinobraní proběhne 14. a 15. září od 12. do 23. hodin v areálu sokolovny ve Velkých Pavlovicích. Tradice slavnostního vinobraní se datuje od roku 1936. Pojetí s prvky připomínky horenských práv a zvýrazněním náboženské tradice začíná po roce 1990. Páteční program je věnován folkové a popové hudbě a sobotní program se pak více věnuje folklóru, při kterém nebude chybět tradiční průvod a scénka. Předplatné dvoudenní vstupné činí 200 Kč.

15. září

Město: Dolní Dunajovice

Místo: taneční parket na náměstí

www stránka: www.czsdd.cz

Dunajovické vinobraní se koná v sobotu 15. září v Dolních Dunajovicích. Obnovené tradiční vinobraní nabídne ochutnávku vín a burčáku i občerstvení formou místních specialit. Stejně jako v loňském roce je připraven také bohatý doprovodný program.

15. září

Město: Ráby

Místo: Státní hrad Kunětická hora

www stránka: www.kunetickevinobrani.cz

Již 6. ročník Kunětického vinobraní se uskuteční v sobotu 15. září v areálu hradu Kunětická hora v obci Ráby. Návštěvníky čeká degustace vybraných českých, moravských i zahraničních vín, burčákové hody, staročeské speciality a celodenní doprovodný kulturní program včetně prohlídek hradního paláce. Akce se probíhá od 10 o 18 hodin a je vhodná pro celou rodinu.

15. září

Město: Novosedly na Moravě

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.novosedelskesklepy.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 15. září do 10 do 19 hodin ve vinných sklepech v Novosedlech na Moravě souběžně se slavností vinobraní. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 13 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína a místní speciality. Připraven je i pestrý kulturní a hudební program. Den otevřených sklepů Současně probíhá v obci slavnost vinobraní.

15. září

Město: Kobylí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizkobyli.cz

Vinaři z Kobylí spolu s dalšími kobylskými vinaři zvou všechny milovníky dobrého vína, na pátý ročník oblíbené akce, po kobyliských uličkách za burčákem. Ochutnávka výborných vín a burčáků proběhne v sobotu 15. září od 10 hodin přímo ve vinných sklepech v Kobylí.

15. září

Město: Novosedly na Moravě

Místo: náves

www stránka: www.novosedly.eu

Slavnost vinobraní v Novosedlech na Moravě proběhne v sobotu 15. září od 10 hodin ve vinných sklepech a obci Novosedly. Slavnost nabídne bohatý kulturní program, kde nebude chybět historický průvod obcí, tanec a zábavu. Samozřejmostí je ochutnávka kvalitních burčáků přímo u místních vinařů, prohlídky vinných sklepů, ochutnávky vín, ukázky pomůcek k výrobě vína, rozmanité krajové občerstvení a mnoho dalších nevšedních zážitků.

15. září

Město: Starovice

Místo: areál mezi sklepy u myslivny

www stránka: www.vinaristarovice.cz

Tradiční vinobraní se koná v sobotu 15. září od 14 hodin v přírodním areálu u myslivny mezi sklepy ve Starovicích. Během slavností bude veřejnosti otevřeno 10 vinných sklepů a v 17 hodin proběhne tradiční zarážení hory, po kterém přijde na řadu folklorní program a hodování. Občerstvení a burčák bude provázet celou akcí a od 20 hodin bude zábava pokračovat za doprovodu reprodukované hudby.

15. září

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.obecprusanky.cz

Tradiční krojované vinobraní začíná v sobotu 15. září, čtrnáct dní po zarážení hory, v Prušánkách, vesničce vinných sklepů Nechory. Slavnost začíná ve 14 hodin průvodem krojované mládeže za doprovodu dechové kapely od Kulturního domu v Prušánkách. Součástí programu je i vystoupení místního mužského a ženského sboru a dětského souboru Nechoránek. Po skončení programu následuje volná zábava. K tanci a poslechu bude hrát cimbálová a dechová muzika. Ochutnávky vína a burčáku budou probíhat po celý den. Slavnost vinobraní je ze všech událostí v Nechorách největší a nejnavštěvovanější.

21. – 22. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu ve Valtickém Podzemí, Valtické Dýňobraní, se uskuteční v pátek 21. a v sobotu 22. září od 16 hodin. Připraveny jsou stovky dýní různých druhů a tvarů s možností vyřezávání na místě. Hosté mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu, odrůdové burčáky i krajové a dýňové speciality valtického podzemí. Navštíví tradiční jarmark a připravená je i volba Miss Dýňobraní 2018. V rámci doprovodného programu se mohou hosté například na velkolepý ohňostroj, který propukne přímo nad hlavami diváků.

21. září

Město: Valtice

Místo: Státní zámek Valtice

www stránka: www.hudbavino.cz

Již čtvrtý ročník koncertu HUDBA A VÍNO se koná v pátek 21. září od 19.00 hodin v jízdárně valtického zámku. Přímo v koncertu při tónech hudby proběhne komentovaná degustace a duel vín exkluzivně vybraných a snoubených s jednotlivými částmi koncertního repertoáru. Uslyšíte nejslavnější klavírní díla v podání výjimečných pianistů. Poprvé v České republice zažijete spojení živého koncertu a špičkové technologie Steinway Spirio, která na pódium ve Valticích přenese hvězdy klavírní historie i současnosti.

22. – 23. září

Město: Milotice

Místo: mikroregion Nový Dvůr – obce Vlkoš, Skoronice, Vacenovice, Milotice a Ratíškovice

www stránka: www.novy-dvur.cz

Burčákové putování proběhne o víkendu od 22. do 23. září od 10 hodin v Miloticích. Akce s názvem Eště vínko nevykyslo představí barvy, vůně a chutě babího léta v pěti sklepních areálech obcí mikroregionu Nový Dvůr. Nedělní trh místních produktů na nádvoří milotického zámku je přehlídkou dovednosti řemeslníků, kulinářů a vinařů všech novodvorských obcí.

22. září

Město: Moravský Písek

Místo: obecní sklep, Ostrožská

Tradiční burčákové slavnosti proběhnou v sobotu 22. září od 14 do 20 hodin v obecním sklepě v obci Moravský Písek. Slavnost pořádá místní společnost Vinaři Moravský Písek.

22. září

Město: Znojmo

Místo: Znojemsko

www stránka: www.stezky.cz

Tour de burčák, po vinařských stezkách Znojemska, proběhne v sobotu 22. září ve Znojmě a jeho okolí. Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína povede již tradičně do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na trasách budou připravené zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde bude k ochutnání znojemský burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák bude tradičně zakončen na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře.

22. září

Město: Moravský Krumlov

Místo: nádvoří zámku

www stránka: www.krumlovskeburcakobrani.cz

Krumlovské burčákobraní proběhne v sobotu 22. září od 10 hodin na nádvoří zámku v Moravském Krumlově. Letošní sedmý ročník opět nabídne slavnosti plné vína, burčáku, zpěvu, gastronomických specialit a zábavy.

22. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.)

www stránka: www.vsvaltice.cz/RETRO-VINOBRANI-a-Mistrovstvi-sveta-ve-sberu-hroznu

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů se uskuteční v sobotu 22. září ve Valticích. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začíná velkou údernickou brigádou v retro stylu, kdy se členové soutěžních družstev vydají na vinici v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní, posilněni burčákem. Mistrovství světa ve sběru se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech. Z důvodu zajištění pracovních pomůcek je nutná rezervace do pátku 14. září. Vlastní nůžky či nůž jsou vítány.

22. září

Město: Židlochovice

Místo: Robertova vila, Nádražní 232 – areál přírodní zahrady

www stránka: www.zidlochovice.cz

Tradiční slavnosti burčáku proběhnou v sobotu 22. září od 14 do 19 hodin v areálu přírodní zahrady Robertovy vily v Židlochovicích. Na programu je prezentace burčáků a vín regionu Židlochovicko a okolí. V rámci slavnosti vystoupí cimbálové muziky a připraven je také bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Akce se koná za každého počasí a vstupné je dobrovolné.

22. září

Město: Pavlov

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinarskastezka.cz/vinarska-stezka-2018.html

Vinařská stezka 2018, 15. ročník degustační soutěže na svazích Pálavy pro nejširší veřejnost, proběhne v sobotu 22. září v kulturním domě v Pavlově. Netradiční vinařské akce je určena všem, kdo mají rádi Pálavu, lahodná vína a dobrou zábavu. V 11 hodin začne ochutnávka soutěžních vzorků vín, dále degustační soutěž na značené trase po svazích Pálavy a na večer je přichystaná vinařská párty s rautem a kapelou. U sklenky dobrého vínka a moravského občerstvení budou zveřejněny výsledky a nejlepší degustátoři si odnesou zajímavé ceny.

22. září

Město: Strachotín

Místo: Sklepní ulice

www stránka: www.vinaristrachotin.cz

Již pátý ročník vinařské slavnosti Za burčákem do Strachotína, proběhne v sobotu 22. září od 10 do 18 hodin ve Sklepní ulici ve Strachotíně. Místní vinaři tradičně nabídnou k degustaci několik desítek burčáků. Vstup na slavnost je zdarma a zajištěna je i hudební produkce a bohaté občerstvení.

22. září

Město: Valtice

Místo: areál zámku Valtice (změna místa vyhrazena, sledujte www.vsvaltice.cz)

www stránka: www.vsvaltice.cz/Zamecky-kost-vin-a-burcaku

Zámecký košt vín a burčáků proběhne v sobotu 22. září v areálu zámku Valtice. Pro všechny milovníky špičkových moravských vín je v Zámeckém sklepě připravena ochutnávka vín z ročníků 2016 a 2017 z produkce rodinného vinařství Chãteau Valtice a Vinařství Kovacs Novosedly. Ochutnávka burčáků bude probíhat pouze v areálu vinařství jako součást odpoledního programu akce, který je nutno rezervovat předem.

25. září

Město: Brno

Místo: Vinný sklep Moravské banky vín, Hlinky 106

www stránka: www.bankavin.cz

Prodejní přehlídka vín proběhne v úterý 25. září od 13 do 19 hodin v areálu Vinného sklepa Moravské banky vín v Brně. Konzumační poplatek je 300 Kč a zahrnuje ochutnávku více než 200 vzorků vín z přibližně 40 vinařství. Akce je určena především odborníkům a obchodníkům, ale vítány jsou též firmy, restaurace a samozřejmě milovníci vín. Podmínkou účasti je předchozí rezervace nebo platná pozvánka.

27. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční večer s cimbálovkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční ve čtvrtek 27. září od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

28. září

Město: Hradec Králové

Místo: Žižkovy sady

www stránka: www.adalbertinum.cz

Již 11. ročník oblíbené slavnosti vína a burčáku, Hradecký koštýř, proběhne v pátek 28. září na jižních terasách Žižkových sadů v historické části Hradce Králové. Připraveny jsou ochutnávky vína a burčáku více než 35 českých i zahraničních vinařů, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program na dvou pódiích. Chybět nebude ani oblíbená dětská zóna s celodenním programem.

28. – 29. září

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční akce podzimu ve Valtickém Podzemí, hudbobraní a burčáky se koná v pátek 28. září a v sobotu 29. září ve Valticích. Slavnost nabídne atraktivní kulturní program pro celou rodinu. Zahrají cimbálové muziky a kapely z Lednicko-valtického areálu. V nabídce budou odrůdové burčáky i krajové a sezónní speciality Valtického podzemí. Podzemní zážitková vinařská turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne také ochutnávky vín Lednicko-valtického areálu. Připraveno je venkovní posezení a grilované speciality.

28. – 29. září

Město: Plzeň

Místo: Kopeckého sady

www stránka: www.plzenskyfestivalvina.cz

Plzeňský festival vína se koná v pátek 28. a v sobotu 29. září v Kopeckého sadech v Plzni. Největší vinařské akce v Plzeňském kraji nabídne vína dvaceti vinařství z Moravy a z Čech, výtečné jídlo, zajímavý doprovodný program, a především nezapomenutelnou atmosféru překrásného sadového okruhu v historickém centru západočeské metropole. Vstupné činí 100 Kč a v ceně je zahrnuta degustační sklenice a tištěný průvodce festivalem

28. září

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

www stránka: www.slovackagalerievin.cz

Pravidelná degustace vín pod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 28. září od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V rámci pravidelné degustace představí svá vína vybrané vinařství Slovácké podoblasti. Z důvodu limitované kapacity pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

29. září

Město: Šakvice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.facebook.com/events/131041957625849

Burčákové šakvické ďůrkobraní se uskuteční v sobotu 29. září od 12 hodin ve vinných sklepech v Šakvicích. Návštěvníky čeká putování po vinných sklepích v obci, kde jim místní vinaři nabídnou k ochutnání své burčáky, vína a domácí pochutiny. Večer navazuje bujará zábava v sále místní sokolovny.

29. září

Město: Sedlec

Místo: areál vinařství u Nesytu

www stránka: www.sedleckavina.cz

Tradiční vinobraní se uskuteční v sobotu 29. září v areálu vinařství u Nesytu v Sedleci. Sedlecké vinobraní je oficiální ukončení vinařské turistické sezóny spojené s ukázkou tradičního zpracování a lisování hroznů, prodejem burčáku, čerstvého moštu, ochutnávkou vín a gastronomickými pochutinami. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře a hudební skupina Apollo Lednice. Vstup na vinobraní je zdarma.

29. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepy Výmol a Zátiší

www stránka: www.vinaricek.cz

Václavský burčákový pochod se uskuteční v sobotu 29. září od 10:30 hodin v Moravské Nové Vsi. Pochod povede přes značené vinice kolem Moravské Nové Vsi. Směr trasy vede do sklepních uliček Výmol a Zátiší, kde bude probíhat odpolední program. Hosté se mohou těšit na vynikající burčáky a vína, občerstvení plné místních specialit a cimbálovou muziku. Těšit se můžete na 6 druhů burčáku na trase pochodu a 60 vzorků vína ve dvou krásných uličkách a večerní zábavu v teple.

29. září

Město: Lednice

Místo: Nejdecká 714

www stránka: www.vinarstvilednice.cz

Vinařství Lednice Annovino pořádá v sobotu 29. září od 14 hodin v obci Lednice Den otevřených dveří & Dýňobraní. Připravena bude kompletní degustace zdejších vín a odrůdových burčáků, gastronomické speciality a celou akcí bude provázet cimbálová muzika. Pro děti bude připraven program dýňobraní, včetně vyřezávání dýní a volby Miss.

29. – 30. září

Město: Karlštejn

Místo: prostranství před vinařskou stanicí, náměstí pod hradem, nádvoří hradu, dětský ráj (prostranství u ZŠ), louka za mostem

Kontaktní osoba: Karlštejnské kulturní sdružení, z.s.

www stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

22. ročník Karlštejnského vinobraní proběhne o posledním zářijovém víkendu. V sobotu 29. září od 10 do 21 hodin a v neděli 30. září od 10 do 18 hodin. Karlštejnské vinobraní se koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici. Kromě ochutnávky vín a burčáku je připraven bohatý program, který přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů. Cesta k hradu je lemována stánky připomínající dobové krámky. Průvod vedený cechmistrem a karlštejnskými vinaři, jehož největší ozdobou je císař římský a král český Karel IV. se svou chotí Eliškou Pomořanskou a družinou královských dvořanů je vrcholem programu. Průvod se vydá z prostranství před karlštejnským vinařstvím přes obec až na hrad. Císařský pár je doprovázen královskými heroldy, fraucimorem, královskými bubeníky a kejklíři. Účastníci jsou oděni ve stylizovaných historických kostýmech. V sobotu večer se mohou návštěvníci těšit na uchvacující ohňové. Na louce vedle mostu u Berounky vystoupí oblíbené středověké rytířské divadlo Traken.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

1. duben – 30. září

Město: Šatov

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarisatov.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 1. dubna do 30. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

26. duben – 5. září

Město: Velké Bílovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.velkebilovice.com

V období od 26. dubna do 5. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 18 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

30. duben – 30. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 30. dubna do konce září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

30. duben – 30. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden ze sklepů Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

4. květen – 30. září

Město: Chvalovice

Místo: sklepní ulička

www stránka: www.vinarichvalovice.cz

Od 4. května do konce září bude ve Chvalovicích probíhat akce otevřených sklepů. Každý pátek, sobotu a neděli tak návštěvníci najdou nejméně jeden vinný sklep ve kterém se mohou občerstvit. Během července a srpna dokonce každý den. Ve službách se budou střídat Vinařství DeVino, Vinařství Simenon, Bílý sklep rodiny Adámkovy, Vinný sklep Zdeněk Zábojník, Waldberg a další. Rozpis služeb bude průběžně aktualizován na webových stránkách.

1. červen – 16. září

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec Blatnice a areál sklepů Stará hora

www stránka: www.vinariblatnice.cz

Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 1. června do 16. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou přímo u vinaře probíhat ochutnávky vína. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 vzorků lahvových vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

1. červen – 12. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.Sidleny.cz

V sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustací a koupí vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 1. června a končí slavným burčákovým pochodem.

1. červen – 9. září

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy v Pavlově

www stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Léto otevřených sklepů v Pavlově proběhne 1. června do 9. září. Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, historických vinných sklepích v Pavlově. Celou letní sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin. Při návštěvě budou mít zájemci možnost prohlédnout si historické sklepy, poznat osobně jednotlivé vinaře, ochutnat skvělá pavlovská vína a samozřejmě si je také nakoupit do svého vinného archivu. K ochutnání bude zpravidla 10 až 12 vzorků. Součástí ceny ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům, voda a neutralizační pečivo. Uvedené termíny jsou garantovány jako minimální. Většina sklepů bude mít otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu lze po předchozí domluvě uskutečnit ve všech vinařstvích.

10. červen – 30. září

Město: Mikulčice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.infomikulcice.cz

Na skok k mikuleckému vinaři je akce organizovaná profesionálními vinařstvími v Mikulčicích, která bude probíhat od 10. června do 30. září. Služba otevřených sklepů bude garantovat každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v některém otevřeném sklepě vždy od 13 do 19 hodin. Díky této akci mohou mít zájemci vinaře takříkajíc pro sebe bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů. Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů bude včas zveřejněn.

28. červen – 9. září

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Letní otevřené sklepy proběhnou v období od 28. června do 9. září ve vinných sklepech v Čejkovicích. Zájemci mohou osobně navštívit vinaře přímo v místech, kde se víno rodí. Každý týden, od čtvrtka do neděle budou otevřeny dva až tři sklepy, a místní vinaří rádi předvedou své výrobní prostory a zodpoví všetečné otázky. Degustace vzorků u vinaře stojí jednotně 100 Kč. Vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

29. červen – 2. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

www stránka: www.vinaricek.cz

Akce do sklepa na Moravu je služba otevřených sklepů na cyklotrase vedoucí přes Moravskou Novou Ves, která bude probíhat po dobu letních prázdnin vždy od pátku do neděle od 17 do 21 hodin. Menší rodinná vinařství otevřou v tomto období své vinné sklepy veřejnosti a nabídnou degustace svých vín vedené přímo vinařem. Rozsah a termín degustací lze sjednat i individuálně a v ceně degustace je zahrnuto i degustační sousto. Bližší informace o termínech a možnostech ubytování či stravování jsou k dispozici na webových stránkách.

30. červen – 30. září

Město: Mutěnice

Místo: Pod Dubňansků horů

www stránka: www.osdubnanskahora.cz

Léto a podzim u vinaře je služba otevřených sklepů, která proběhne od 30. června do 30. září Pod Dubňansků horů v Mutěnicích. Každý víkend od pátku do neděle vždy od 10 do 18 hodin bude otevřený minimálně jeden sklípek, kde mohou hosté posedět s vinařem u dobrého vínka. Připraveno bude 6 až 10 vzorků vín a chybět nebude ani drobné pohoštění. Bližší informace a rozpis služeb jednotlivých vinařství je k dispozici na webových stránkách.

(Visited 9 662 times, 16 visits today)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*