Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2018? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2018

Říjen

3. říjen

Město: Hradec Králové

Místo: vinotéka KLARET

www stránka: www.vinoteka-klaret.cz

Řízená degustace vín z vinařství Tanzberg z Mikulova – Bavor, proběhne ve středu 3. října od 19 hodin ve vinotéce Klaret v Hradci Králové. Pořadatelé vyžadují včasnou rezervaci.

4. – 6. říjen

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí

www stránka: www.burcakovky.cz

Burčákové slavnosti, třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku, které provází nezaměnitelná dávka humoru, a recese se konají 4. – 6. října na Dukelském náměstí v Hustopeči. Hosté zde kromě ochutnávek burčáků a vín naleznou i odpovědi na řadu otázek týkajících se vinařských tradic. Co je to horenská rada, burčáková policie, pozemní vojsko, Burčáková unie nebo jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Jako každý rok tato nevšední akce návštěvníky polapí i unikátním historickým duchem slavností a nezapomenutelnou atmosférou.

4. – 7. říjen

Město: Olomouc

Místo: Výstaviště Flora Olomouc

Dny moravských vín se uskuteční jako součást potravinářského salonu OLIMA, který probíhá souběžně s podzimní etapou výstavy FLORA OLOMOUC 2018 o víkendu 4. až 7. října. Pro hosty je připravena prezentace a prodej moravských vín, tradičně doplněn řízenými degustacemi vedenými profesionálními sommeliery.

5. říjen

Město: Brno

Místo: Masarykova univerzita, Menza Vinařská

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-brno

Královský košt v Brně proběhne v pátek 5. října na Masarykově univerzitě. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

5. – 6. říjen

Město: Olomouc

Místo: Horní náměstí

www stránka: www.olomoucka-vinna.cz

Olomoucké vinné slavnosti budou v letošním roce probíhat dva dny, a to v pátek 5. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 6. října od 10 do 20 hodin. Na Horním náměstí v Olomouci budou vinaři z Moravy i ze zahraničí nabízet a prezentovat svá vína za sklepní ceny. Olomoucké vinné slavnosti probíhají od roku 2011 a jsou založeny na historii města Olomouce, historii vinných domů a prodeje vína.

5. říjen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v pátek 5. října od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

5. – 6. říjen

Město: Valtice

Místo: náměstí Svobody, ulice Vinařská 7 a Zámek 1

www stránka: www.valtice.eu

Valtické vinobraní, tradiční nejfolklórnější vinobraní na Moravě, proběhne o víkendu 5. až 6. října na náměstí Svobody, v ulici Vinařská a Zámek 1 ve Valticích. Vinobraní tradičně nabídne propojení folklóru a moderní hudby, snoubení vína, burčáku a množství pestrého krajového jídla. Na třech pódiích se soustředí směsice hudebních žánrů z celého portfolia české hudební scény. Hlavní pódium na náměstí se stane centrem této dvoudenní slavnosti. Hosté se setkají s velkým množstvím krojovaných, dětských národopisných souborů, mužských a ženských sborů, ale i hlavních ikon moderní hudby. Další scény nabídnou pestrý program doplňující hlavní pódium. Náměstí se stane ochutnávací lžičkou tradičních i krajových jídel širokého okolí Valtic. Páteční program na náměstí probíhá od 18 do 24 hodin a nabídne zajímaví start celého Valtického vinobraní. Podrobné informace mohou zájemci najít na webových stránkách.

6. říjen

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí 21

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska proběhne v sobotu 6. října v Uherském Hradišti. Symbolické zavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v 8.30 hodin na Masarykově náměstí. Připraveny jsou trasy různých délek i náročností vedoucí přes malebné mikroregiony Uherskohradišťska. Kromě vinných sklípků budou cyklisté i pěší turisté moci navštívit řadu zajímavých míst. Odpoledne zpestří bohatým kulturní program s losováním o vinné i ne-vinné ceny.

6. říjen

Město: Klimkovice

Místo: předzámčí a Zámecký vinný sklep

www stránka: www.vinnysklep-klimkovice.com

V sobotu 6. října od 9 do 22 hodin se v předzámčí a Zámeckém vinném sklepě v Klimkovicích uskuteční již 10. ročník klimkovického Burčákfestu. Festival probíhá souběžně s místními farmářskými trhy a propaguje moravská vinařství a jejich tekuté produkty. Návštěvníci mohou celý den ochutnávat několika druhů moravského burčáku, z výběru kvalitních moravských vína. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program a gastronomické speciality. Pro děti budou připraveny nafukovací atrakce, dětské soutěže, malování na obličej, a další. Burčákfest pořádá Zámecký vinný sklep Klimkovice, společně s městem a dalšími “nadšenci”.

6. říjen

Město: Poděbrady

Místo: zámek Poděbrady

www stránka: www.vinnykost.cz

Vinný košt na zámku v Poděbradech proběhne v sobotu 6. října od 12 do 22 hodin. 1. ročník vinného koštu nabídne vína od českých a moravských vinařství, moderní gastronomii a hudební program po celou dobu konání akce. Vstup na akci je zdarma, ovšem víno se nalévá pouze do festivalových sklenic v hodnotě 100 Kč, které zastupují vstupenku.

12. říjen

Město: Chrámce

Místo: nádvoří ve vinařství v Chrámcích, Chrámce 32

www stránka: www.ceske-vinarstvi.cz

Burčáková slavnost se koná v pátek 12. října na nádvoří ve vinařství v Chrámcích. Slavnost nabídne ochutnávku a prodej bílého i červeného burčáku, prodej všech druhů vín včetně archivních košer vín, prohlídku vinařství s průvodcem i jízdu na koni. Bohaté občerstvení pak nabídne prodej klobás a sýrů, cukrovinky a zájemci si mohou také opéct vuřt. Rozmanitý program pro děti pak nabídne například skákací hrad, tematické úkoly pro děti i poklad sv. Václava.

12. říjen

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Vinobraní v domě Vína Annovino Lednice v Jablonci nad Nisou proběhne v pátek 12. října. Tradiční podzimní akce s atraktivním kulturním programem nabídne chlazené odrůdové burčáky a vína zrozená v Lednici. Hosté zde budou moci ochutnat také první vína z ročníku 2018. Zábavný program doplní předání hroznu úrody z Moravy a sličné bakchantky, které rozhýří bujaré veselí.

12. říjen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v pátek 12. října od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

13. říjen

Město: Štěpánov

Místo: sokolovna

www stránka: www.vassommelier.cz

Již šestý ročník Štěpánovského vinobraní proběhne v sobotu 13. října od 15 hodin v sokolovně obce Štěpánov u Olomouce. Vinobraní nabídne degustaci těch nejlepších vín, dobré jídlo, které připraví šéfkuchař s mezinárodní zkušeností a lektor kurzů vaření Antoním Jurka a pro pobavení množství vinařských soutěží. Celou atmosféru doladí cimbálová muzika

13. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.Sidleny.cz

Tradiční burčákový pochod osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic je 42. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované vinařské akce. Kromě procházky po Šidlenských sklepech, mají účastníci možnost pokračovat po tradiční trase směr Dubňany a Mutěnice, ochutnat burčák, nebo skvělá vína od místních vinařů. Připraveno je také bohaté pohoštění z místních specialit, které připravují přímo ženy místních vinařů. Pochod v tomto nádherném prostředí začíná ráno a odpoledne nabídne zasloužený odpočinek a posezení u živé hudby na několika místech po celé trase. Burčákový pochod začíná tradičně ráno, dopoledne, druhou říjnovou sobotu.

13. říjen

Město: České Budějovice

Místo: Clarion Congress hotel České Budějovice

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-ceske-budejovice

Královský košt v Českých Budějovicích proběhne v sobotu 13. října v Clarion Congress Hotelu. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

13. říjen

Město: Mladá Boleslav

Místo: OC Olympia, Jičínská ulice

www stránka: www.dum-vina.cz

Mladoboleslavské Dýňobraní proběhne v sobotu 13. října v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Tradiční akce nadcházejícího podzimu nabídne atraktivní kulturní program pro celou rodinu. Zábavné odpoledne s dýněmi a soutěže pro děti i chlazené odrůdové burčáky.

13. říjen

Město: Přeštice

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.trhyales.cz

Druhý ročník Přeštického festivalu vína proběhne v sobotu 13. října na Masarykově náměstí v Přešticích. Svoji produkci zde představí 15 malých a středních vinařství z Čech a Moravy a opět nabídnou pečlivě vybrané degustační vzorky tradičních i vzácnějších odrůd. Kromě špičkového vína bude k dispozici i široký sortiment kvalitního, tematicky laděného občerstvení. Bohatý doprovodný program bude moderovat sehraná dvojice Luděk Holý a Jiří Hudec, která je všem milovníkům vína známa třeba z Plzeňského festivalu vína. K poslechu a tanci bude po celé odpoledne hrát Cimbálová muzika Kyčera. Akce vyvrcholí ve večerních hodinách koncerty Olgy Lounové a kapely Na starý kolena band. Vstupné na festival je zdarma.

19. říjen

Město: Ústí nad Labem

Místo: Clarion Congress Hotel Ústí

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-usti-nl

Královský košt v Ústí nad Labem proběhne v pátek 19. října v Clarion Gongress Hotelu. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

19. říjen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v pátek 19. října od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

20. říjen

Město: Mikulov

Místo: Hotel Zámeček Mikulov

www stránka: www.zamecekmikulov.cz

Přehlídka gulášů a ochutnávka kvalitních mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) si mohou hosté užít na Pálavském gulášfestu v Mikulově, který se koná v sobotu 20. října v atraktivním areálu Hotelu Zámeček. Přichystáno bude mnoho typů gulášů, které lze vychutnat i s tradičním českým pivem a degustace mladých vín. Připraven je tradičně pestrý doprovodný program, jako soutěž o největšího gulášového jedlíka, nebo Mistrovství ČR v „gůlání“ sudu na čas. To vše v doprovodu živé hudby před hotelem a cimbálové muziky před moravským sklípkem.

20. říjen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v sobotu 20. října od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

26. říjen

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

www stránka: www.slovackagalerievin.cz

Pravidelná degustace vín pod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 26. října od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V rámci pravidelné degustace představí svá vína vybrané vinařství Slovácké podoblasti. Z důvodu limitované kapacity pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

26. říjen

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v pátek 26. října od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

27. říjen

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

www stránka: www.navajn.cz

Večerní prohlídka města s řízenou degustací oranžových a jiných naturálních vín proběhne v sobotu 27. října od 18 do 21 hodin ve Znojmě. Degustaci povede zkušený sommelier a o historii povykládá certifikovaný průvodce. Hosté ochutnají vína vyrobená v nádobách kvevri, vína bez konzervantů a další vína v harmonii s přírodou. Bonusově proběhne degustace kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu.

27. říjen

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

www stránka: www.vinaricek.cz

Dýňové speciality neodmyslitelně patří k tradiční akci Víno a dýně, která se koná v sobotu 27. října od 11 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Jde o komorní akci otevřených sklepů s ochutnávkou regionálních pokrmů, během které bude pro návštěvníky i za nepříznivého počasí otevřeno 6 vinných sklepů, mezi kterými bude zajištěno občerstvení. V jednotlivých sklepích pak mohou ochutnat jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí, nebo burčák. Od 13 hodin hodování doprovodí místní cimbálová muzika.

27. říjen

Město: Vrbovec

Místo: sklepní ulička

www stránka: www.cechvrbovec.cz

Slavnostní vinobraní, které se koná v sobotu 27. října ve Vrbovci navazuje na staré tradice slavnostního ukončení vinobraní a zazimováním hroznového kozla. Od 12 do 22 hodin je připravený bohatý doprovodný program včetně průvodu sklepní uličkou a otevřené sklepy s nabídkou burčáku i mladých vín. Večerní zábava začne v osm hodin večer.

27. – 28. říjen

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizajeci.cz

Poslední říjnový víkend se veřejnosti otevřou vinné sklepy v Zaječí. Jedná se o pátý podzimní ročník otevřených sklepů s názvem Zaječské mladé víno. Degustaci mladých vín v jednotlivých sklepích si mohou hosté vychutnat v sobotu od 12 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin.

Listopad

1. listopad

Město: Ostrava

Místo: Clarion Congress hotel Ostrava

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-ostrava

Královský košt v Ostravě proběhne ve čtvrtek 1. listopadu v Clarion Congress Hotelu. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

2. listopad

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v pátek 2. listopadu od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

3. listopad

Město: Chroustovice

Místo: areál zámku a zahrad – odborné učiliště

www stránka: www.zameckevinneschody.cz

V sobotu 3. listopadu zavítejte do areálu zámku a zámeckých zahrad v Chroustovicích. Od 13 hodin se zde pořádá 2. ročník slavnosti Zámecké vinné schody Chroustovice, na které vás čeká ochutnávka vín a prezentace toho nejlepšího z rodinných vinařství. Těšit se můžete také na návštěvnické hodnocení prezentovaných vín, přehlídku regionálních potravin nebo slosování výherních vstupenek. Chybět nebude ani raut a hudební vystoupení cimbálové muziky Vinár z Veletin, jazzmana M. Jozífka nebo rockové formace Rockband.

3. listopad

Město: Liberec

Místo: Clarion Grandhotel Zlatý lev Liberec

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-liberec

Královský košt v Liberci proběhne v sobotu 3. listopadu v Clarion Grandhotelu Zlatý lev. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

3. listopad

Město: Moravská Nová Ves

Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší

www stránka: www.vinarimnves.cz

Akce podzimních otevřených sklepů proběhne v sobotu 3. listopadu od 10 do 19 hodin ve sklepních uličkách Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Během akce bude otevřeno 25 až 30 sklepů a sklípků, kde budou místní vinaři nabízet k ochutnání mladá svěží vína ročníku 2018, ale i vína starší. Připraveno je také bohaté krajové občerstvení a kulturní program s vystoupením cimbálové muziky. Akce se koná za každého počasí.

3. listopad

Město: Vranovice

Místo: sál DPS, Náměstíčko 53

10. ročník tradiční výstavy archivních vín proběhne v sobotu 3. listopadu od 14 hodin v sále Domu pro seniory ve Vranovicích. Po celou dobu ochutnávek bude k tanci a poslechu vyhrávat cimbálová muzika.

8. – 11. listopad

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Vinařství U Kapličky připravilo pro všechny milovníky svatomartinských a mladých vín čtyři dny hodování a dobré zábavy. Od 8. do 11. listopadu bude restaurace Retro Gril a Nový sklep v Zaječí nabízet ochutnávky těchto lahodných vín, ale také tradiční pokrmy z hus a mnoho dalších delikates.

9. listopad

Město: Hradec Králové

Místo: hotel Černigov

www stránka: www.shop.kralvin.cz/kralovsky-kost-hradec-kralove

Královský košt v Hradci Králové proběhne v pátek 9. listopadu v hotelu Černigov. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je také zajímavý doprovodný program, prodej sommelierských potřeb, prodej vybraných vín a winelád a mnoho dalšího.

9. listopad

Město: Olomouc

Místo: NH Collection Olomouc Congress

www stránka: www.slavnostvina.cz

Slavnost vína proběhne v pátek 9. listopadu od 19 hodin v Olomouci. Společenský večer s degustací moravských vín, rautem a kulturním programem se koná na podporu moravských vinařství. Hosté zde ochutnají více než 150 vzorků od moravských vinařů a budou mít možnost vína také ohodnotit. Celým večerem bude provázet Bára Štěpánová a doprovodný program nabídne koncert Petra Bendeho, kapely Kanci paní Nadlesní a mnoho dalšího.

9. – 18. listopad

Město: Mikulov

Místo: Náměstí, historické památky, zámek, mikulovské podniky

www stránka: www.mikulov.cz

Svatomartinský Mikulov nabídne v týdnu od 9. do 18. listopadu festival hodové martinské tradice a mladých vín, ale také dny plné zábavy a kultury. Milovníci dobrého jídla se můžou těšit na gastronomické zážitky se svatomartinským menu, mladá vína bude možné ochutnat v celé řadě podniků a vinoték. V programu hosté najdou řadu tematických akcí, jako příjezd svatého Martina, slavnostní otevření prvních svatomartinských vín a svěcení mladých vín ročníku 2018. Mikulovské Náměstí zaplní o festivalových víkendech svatomartinský jarmark spojený s přehlídkou moravského folkloru či dobově pojatým uměleckým programem. Během svatomartinských oslav budou také mimořádně zpřístupněny historické památky.

10. – 11. listopad

Město: Pavlov

Místo: Pavlov, Horní Věstonice, Dolní Věstonice, Milovice, Bulhary, vinné sklepy

www stránka: www.otevrenesklepy.cz

Festival otevřených sklepů, svatý Martin pod Pálavou, proběhne o víkendu 10. až 11. listopadu v Pavlově. Návštěvníky čeká třicítka otevřených sklepů v Pavlově, Horních Věstonicích, Dolních Věstonicích, Milovicích a Bulharech. Připraveny jsou degustace vín přímo z rukou vinařů, ochutnávky místních specialit, cimbálová muzika a rozmanitý kulturní program.

10. listopad

Město: Bořetice

Místo: areál sklepů Kraví hora

www stránka: www.republikakravihora.cz

Putování za mladým vínem mohou zájemci absolvovat v sobotu 10. listopadu od 11 hodin v areálu sklepů Kraví hora v Bořeticích. Akci zahájí nástup vlády, zazní hymna Svobodné spolkové republiky Kraví hora a poté přednese předsedy vlády krátký proslov. Následovat bude volná degustace v označených sklepech.

10. listopad

Město: Pavlov

Místo: Hotel Pavlov

www stránka: www.hotelpavlov.cz/hotelove-akce.php?id=192

Oslava mladého vína a dobrého jídla, Svatomartinská husa, proběhne v sobotu 10. listopadu od 17 hodin v sále Hotelu Pavlov v Pavlově. Svatomartinská husa v sobě skrývá symbiózu skvělých zážitků z mladého rodícího se vína a vynikajícího jídla. V průběhu dne budou k ochutnání mladá svatomartinská vína a samozřejmě poctivá svatomartinská husa, která se bude podávat kolem 19 hodiny. Večerní zábavu zpříjemní ve 20 hodin cimbálová muzika. Cena celého programu je 899,- Kč na osobu.

10. listopad

Město: Hostivice

Místo: sokolovna, Jiráskova 201

www stránka: www.mksh.cz

Již 5. ročník Svatomartinské zábavy Hostivice proběhne v sobotu 10. listopadu od 15 hodin v hlavním sále sokolovny v obci Hostivice. Návštěvníci se mohou těšit na den plný gastronomických zážitků, degustaci svatomartinských a mladých vín a bohatý program pro děti i dospělé. Přijďte si pochutnat na aromatických vínech, husí pečínce a na dalších tradičních pokrmech.

10. listopad

Město: Šardice

Místo: obecní hala U Orla

www stránka: www.vinozesardic.cz

Mendelův vinařský spolek Šárdice zve návštěvníky v sobotu 10. listopadu na svěcení a první ochutnávku mladých vín ročníku 2018. Zábava začíná v 16 hodin ve zdejší obecní hale U Orla a chybět nebude ani hudební vystoupení mužského sboru Mužáci ze Šárdic a cimbálová muzika Denica ze Šárdic.

11. listopad

Město: Brno

www stránka: www.wineofczechrepublic.cz

Svatomartinský košt, který každoročně pořádá Vinařský fond, proběhne již tradičně 11. listopadu od 11 hodin na náměstí Svobody v Brně. Slavnostní průvod v čele se svatým Martinem na koni dorazí na náměstí Svobody před jedenáctou hodinou. Slavnostní otevření první lahve se uskuteční v 11 hodin. K ochutnání je každoročně 100 druhů svatomartinských vín a od přítomných vinařů je možné zakoupit i celé lahve. Návštěvník v ceně vstupného, které činí 150 Kč, obdrží skleničku, katalog vzorků a několik degustačních mincí. K poslechu zahraje cimbálová muzika. Svatomartinský košt trvá do podvečerních hodin.

11. listopad

Město: Kyjov

Místo: stan před radnicí

www stránka: www.mestokyjov.cz

Ochutnávka mladých vín ročníku 2018 a slavnostní otevírání svatomartinských vín proběhne tradičně v neděli 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut ve stanu na náměstí před radnicí v Kyjově. Ochutnávka nabídne přibližně 30 vzorků vín od 10 vinařů z regionu.

11. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: náměstí Svornosti

www stránka: www.festivalvinack.cz

Příjezdu sv. Martina a slavnostního otevření Svatomartinského vína se mohou zájemci zúčastnit v neděli 11. listopadu v podmanivých kulisách Českého Krumlova. K otevření první láhve a slavnostnímu přípitku mohou hosté pozvednout číši v 11 hodin a 11 minut na náměstí Svornosti.

11. listopad

Město: Karlštejn

Místo: sál restaurace U Janů

www stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

Slavnost svatomartinských vín proběhne v neděli 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut v sále restaurace U Janů v obci Karlštejn. K poslechu a tanci bude hrát cimbálová muzika Žandár.

11. listopad

Město: Znojmo

Místo: Klášter dominikánů

www stránka: www.znojemskabeseda.cz

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína proběhnou v neděli 11. listopadu v Klášteře dominikánů ve Znojmě. Slavnost začíná v 11 hodin a pro hosty je připravena široká nabídka lahodných vín s gastronomickými specialitami. Tradiční průvod svatého Martina doprovázený cimbálovou muzikou vyrazí v 17 a v 19 hodin z Dolní České směrem k Hradebnímu příkopu a dále k Vlkově věži, kde bude pro zájemce připravena placená ochutnávka vín. Ochutnávku včetně průvodu zajišťuje agentura Navajn.

11. listopad

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: nádvoří Hotelu Zámek Čejkovice

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Sdružení vinařů Čtvrtečníci zve milovníky vína v neděli 11. listopadu v 11 hodin na požehnání a slavností zahájení prodeje místních svatomartinských a mladých vín. Na nádvoří Hotelu Zámek Čejkovice proběhne ochutnávka více než 58 vzorků vín od 28 vinařů z místních vinic. O hudební doprovod se postará místní žesťové kvarteto a mužský pěvecký sbor Révokaz z Čejkovic. Vstupné činí 200 Kč a jeho součástí je též sklenička, katalog se seznamem vín a propiska.

11. – 12. listopad

Město: Olomouc

Místo: Univerzitní ulice

www stránka: www.olomoucka-vinna.cz

Již od roku 2011 připravuje Olomoucká vinná společnost pro milovníky vín svátek mladého vína. V neděli 11. listopadu se tak Olomouc připojí k oslavám svatomartinských vín a nabídne ochutnávky z vinařství, která získala v komisi právo svá vína nazvat svatomartinskými víny. Stejně jako v celé republice i zde slavnostně otevřou mladá vína tohoto ročníku v 11 hodin a 11 minut. K prvnímu přípitku svatomartinským vínem dojde v Univerzitní ulici.

11. listopad

Město: Mladá Boleslav

Místo: OC Olympia, Jičínská ulice

www stránka: www.dum-vina.cz

Největší akce svatomartinských vín v regionu proběhne v neděli 11. listopadu v OC Olympia v Mladé Boleslavi. Připravena je degustace desítek svatomartinských a mladých vín různých moravských vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2018. Připraveny jsou také svatomartinské gastronomické speciality. Zahajovací slavnostní přípitek svatomartinským vínem proběhne tradičně v 11 hodin a 11 minut. Veškerá degustovaná vína si mohou zájemci na místě také zakoupit.

11. listopad

Město: Liberec

Místo: Soukenné náměstí

www stránka: www.dum-vina.cz

Jedna z největších svatomartinských akcí v regionu proběhne v neděli 11. listopadu na Soukenném náměstí v Liberci. Připravena je degustace desítek svatomartinských a mladých vín různých moravských vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2018. Chybět nebudou oblíbené svatomartinské gastronomické speciality. Zahajovací slavnostní přípitek svatomartinským vínem proběhne tradičně v 11 hodin a 11 minut. Veškerá degustovaná vína si mohou zájemci na místě také zakoupit.

11. listopad

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Jedna z největších svatomartinských akcí v regionu proběhne v neděli 11. listopadu ve všech prostorách Domu Vína Annovino, včetně 4 sklepů v moravském stylu v Jablonci nad Nisou. Připravena je degustace desítek svatomartinských a mladých vín různých moravských vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2018. Chybět nebudou oblíbené svatomartinské gastronomické speciality. Zahajovací slavnostní přípitek svatomartinským vínem proběhne tradičně v 11 hodin a 11 minut. Veškerá degustovaná vína si mohou zájemci na místě také zakoupit.

11. listopad

Město: Klimkovice

Místo: předzámčí

www stránka: www.vinnysklep-klimkovice.com

Tradiční svatomartinské hody proběhnou v neděli 11. listopadu před zámkem v Klimkovicích. Hosté se mohou těšit na nabídku více než 500 lahví svatomartinských a mladých vín od předních vinařů z Čech, Moravy a Slovenska. Připraveno je také tradiční svatomartinské pohoštění, včetně svatomartinské husy a koláčů. Slavnost začne tradičním přípitkem v 11 hodin a 11 minut a vyvrcholí ve 13 hodin příjezdem svatého Martina s družinou, který požehná klimkovickému lidu i mladým a svatomartinským vínům. Bohatý doprovodný program zaujme zajisté jak děti tak odrostlejší návštěvníky.

11. listopad

Město: Praha 2

Místo: náplavka Rašínova nábřeží

www stránka: www.svatomartinskeslavnosti.cz

Tradiční svatomartinské slavnosti na pražské Náplavce se konají v neděli 11. listopadu a navazují na oblíbené farmářské tržiště. Degustace představí letošní mladá vína od českých a moravských vinařů. Připravena je skvělá gastronomie jako pečená husa, husí speciality, středomořská kuchyně nebo vynikající chuťovky k vínu. I letos festival doprovodí různá hudební vystoupení napříč žánry.

11. listopad

Město: Hodonín (okr. Hodonín)

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.mas-dolnimorava.cz

Svatomartinské slavnosti mohou milovníci mladých vín navštívit v neděli 11. listopadu v Hodoníně. Vinařská slavnost začne v 11 hodin a 11 minut na Masarykově náměstí a nabídne ochutnávku vín vinařů z obcí Podluží a z Hodonínska. Chybět nebude ani tradiční pečená Svatomartinská husa a jiné speciality.

11. listopad

Město: Židlochovice

Místo: kostel Povýšení sv. Kříže

www stránka: www.zidlochovice.cz

Svěcení svatomartinských a mladých vín včetně ochutnávky proběhne v neděli 11. listopadu v kostele Povýšení svatétho Kříže v Židlochovicích. Vinaři si zde mohou nechat vysvětit svá vína.

11. listopad

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí 21

Kontaktní osoba: Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Žehnání svatomartinského vína proběhne v neděli 11. listopadu před 11 hodinou na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Do povolaných rukou předá nové víno svatý Martin na bílém koni v doprovodu římských vojáků a krojované chasy. Slavnostní atmosféra starodávného zvyku se těší stále větší pozornosti občanů i návštěvníků slovácké metropole. Setkání s vinaři a představiteli města za doprovodu místních muzikantů připravuje Městské informační centrum v Uherském Hradišti. Ochutnávat Svatomartinská i ostatní mladá vína od renomovaných vinařů z jižní Moravy bude možno ve vinném stanu až do pozdních odpoledních hodin.

11. listopad

Město: Ústí nad Labem

Místo: Lidické náměstí

www stránka: www.ortopedicke-centrum.cz

Oslavy s degustací svatomartinského vína si mohou v neděli 11. listopadu užít milovníci mladých vín plnými doušky také v Ústí nad Labem. Vinařská slavnost Svatomartinské víno 2018 je součástí celorepublikové kampaně, která je zaměřená na propagaci českých a moravských svatomartinských vín. Oslavy začínají v 11 hodin a 11 minut na Lidickém náměstí a ukončení je plánované na osmou hodinu večerní.

16. listopad

Město: Bzenec

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.bzenectivinari.cz

Bzenecké otevřené sklepy při svíčkách, ochutnávka mladých a ročníkových vín proběhne v pátek 16. listopadu od 17:30 do 24 hodin ve vinných sklepech a v centru města Bzenec. Tato akce otevřených sklepů nabídne nevšední atmosféru sklepních prostor osvětlených svíčkami a lucernami spojenou s ochutnávkou lahodných vín přímo z rukou vinařů, kteří je stvořili.

16. listopad

Město: Mikulov

Místo: zámek, Gajdošův sál

www stránka: www.moravinmikulov.eu

Vinařská slavnost Svěcení vína ročníku 2018 nemine ani město vína Mikulov. Slavnostní obřad svěcení vína provede v pátek 16. listopadu v 16 hodin probošt kolegiální kapituly v Mikulově, Mgr. Pavel Pacner. Obřad Svěcení vína pořádá místní vinařský spolek Moravín Mikulov již od roku 1990. Své vzorky mladých vín zde prezentují hlavně malí ale i profesionální vinaři z Mikulova a blízkého okolí. Součástí slavností bude také nabídka Svatomartinské kachny s knedlíkem a zelím od kuchařů hotelu MAROLI.

17. listopad

Město: Syrovice

Místo: sokolovna

Tradiční košt svatomartinských vín s mladými víny místních vinařů proběhne v sobotu 17. listopadu od 11 hodin v sokolovně obce Syrovice. K jídlu se podává tradiční svatomartinská husa.

17. listopad

Město: Bzenec

Místo: zámek, sklep pod sokolovnou

www stránka: www.bzenec.cz

Ochutnat tradiční svatomartinská vína přímo od místních vinařů mohou návštěvníci v sobotu 17. listopadu v Zámeckém vinařství Bzenec. Akci začne ve 14 hodin průvodem od bzeneckého zámku a od 15:30 hodin je ve sklepě pod Sokolovnou pro milovníky romantiky přichystána ochutnávka tradičních svatomartinských vín. Kromě degustace mimořádných vín je součástí vstupenky také speciální Svatomartinské menu.

17. listopad

Město: Velehrad

Místo: Slovanský sál Stojanova gymnázia, Velehrad

www stránka: www.cisterciackapecet.cz

Jedenáctý ročník soutěže mešních a košer vín, Cisterciáská pečeť, proběhne v sobotu 17. listopadu od 16 hodin ve Slovanském sále Stojanova gymnázia ve Velehradě. Soutěže se účastní mešní vína, vína pravoslavných církví, vína z klášterů a košer vína z řady zemí.

17. listopad

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

www stránka: www.modrehory.cz

Košt mladých vín a svatomartinských hus proběhne v sobotu 17. listopadu od 18 hodin v kulturním domě v Němčičkách. Připravena je svatomartinská husa a nejlepší mladá vína od místních vinařů. K tanci a dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

17. listopad

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.Sidleny.cz

Akce otevřených sklepů s ochutnávkou prvních letošních vín, Martinské Šidleny, se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 10 hodin ve vinných sklepech Šidleny v Miloticích.

17. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí

www stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Oslava svatomartinských vín a husí proběhne v sobotu 17. listopadu na Dukelském náměstí v Hustopečích. V 11 hodin a 11 minut zazní z oken hustopečské radnice slavnostní fanfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou. Společně s hosty pak pozvedne sklenku k letošnímu prvnímu přípitku mladým vínem a oslavy zahájí. Slavnosti zpestří řemeslný jarmark a ve velkém stanu na náměstí budou od 10 hodin připravené ochutnávky vína a svatomartinských husiček. Chybět nebude ani doprovod cimbálové muziky.

17. – 18. listopad

Město: Vrbice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarivrbice.cz/po-stopach-opicky-emilky-aneb-za-mladym-vrbeckym-vinem

O víkendu 17. až 18. listopadu se ve Vrbici uskuteční putování po vinných sklepech s názvem Po stopách opičky Emilky. Těšit se můžete na ochutnávku mladých vín nejméně ze 14 sklepů a bohatý doprovodný program. Akce se koná za každého počasí. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do prostor Kulturního domu.

17. listopad

Město: Znojmo

Místo: Vlkova věž, Kollárova 385/6

www stránka: www.navajn.cz

Řízená degustace 7 vzorků mladých a svatomartinských vín proběhne v sobotu 17. listopadu od 18 do 20 hodin ve Znojmě. Řízenou degustaci ve Vlkově věži, s překrásným výhledem na noční podzimní Znojmo, povede zkušený sommelier. Vstupné je 350 Kč na osobu a vzhledem k omezené kapacitě organizátoři doporučují včasnou rezervaci.

17. listopad

Město: Brno

Místo: Brno-Líšeň, jídelna ZŠ, Holzova 1

www stránka: www.mika.cz

9. ročník tradiční prezentace vinařských firem, Sametový košt, proběhne v sobotu 17. listopadu od 10 hodin v Brně. Jedná se o prezentaci vinařských firem, kde je k ochutnání

Široký sortiment starších, ale i letošních vín a zároveň si lze koštovaná vína objednat v cenách přímo od výrobce Tato populární akce, kde se spojuje kvalitní víno, pečené kačenky a cimbálová muzika, si našla své místo v srdcích mnoha obyvatel, nejen z městské části Brno-Líšeň.

17. listopad

Město: Pavlov

Místo: Hotel Pavlov

www stránka: www.hotelpavlov.cz/hotelove-akce.php?id=191

Oslava mladého vína a dobrého jídla, Svatomartinská husa, proběhne pro velký úspěch ještě jednou, a to v sobotu 17. listopadu od 17 hodin v sále Hotelu Pavlov v Pavlově. Svatomartinská husa v sobě skrývá symbiózu skvělých zážitků z mladého rodícího se vína a vynikajícího jídla. V průběhu dne budou k ochutnání mladá svatomartinská vína a poctivá svatomartinská husa se bude podávat kolem 19 hodiny. Večerní zábavu zpříjemní kolem 20 hodiny cimbálová muzika. Cena celého programu je 899,- Kč na osobu.

17. listopad

Město: Zbiroh

Místo: zámek

www stránka: www.zbiroh.com

V sobotu 17. listopadu od 11 do 17 hodin se na nádvoří zámku ve Zbirohu koná degustace Svatomartinských vín. Svá vína zde představí přibližně 15 vinařství. Doprovodný program nabídne kromě jiného tradiční příjezd svatého Martina na bujném koni nebo řemeslné stánky.

17. listopad

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Svatomartinské otevřené sklepy proběhnou v sobotu 17. listopadu od 11 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. K ochutnání jsou připravená svatomartinská a mladá vína, svatomartinská husa i zabíjačkové speciality. Dokonalou atmosféru dokreslí večerní beseda u cimbálu s folklórním souborem.

17. listopad

Město: Rakvice

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinari-rakvice.cz

Svatomartinský den otevřených sklepů ve vinařské obci Rakvice si příznivci a milovníci vína mohou vychutnat v sobotu 17. listopadu od 11 do 19 hodin. Degustace a ochutnávky ve sklepech proběhnou s doprovodem místních vinařů a sklepmistrů.

17. listopad

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Vinařská slavnost svatý Martin v Šaldorfských sklepech se koná v sobotu 17. listopadu ve vinných sklepech v Novém Šaldorfu. V 16 hodin proběhne u historického lisu uprostřed novošaldorfských vinných sklepů martinská oslava s požehnáním mladých vín, připomenutím martinské tradice a první ochutnávkou. Hodinu na to je připravena ochutnávka vín v Obecním sále Nového Šaldorfa-Sedlešovic s tematickým občerstvením. Vína k této degustaci jsou odebraná z nádob v den konání slavnosti, a tedy v různém čase dokvášení. Zážitky z degustace jsou díky tomu jedinečné a typické jen pro tyto dny vinařského kalendáře.

17. listopad

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody se konají v sobotu 17. listopadu od 18 hodin ve Valtickém Podzemí. Večer v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku svatomartinských vín, delikátní svatomartinskou husičku a dobrou zábavu při cimbálové muzice.

18. listopad

Město: Uherčice (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinariuhercice.cz

Vinařská slavnost svěcení vín proběhne v neděli 18. listopadu od 14 hodin v kulturním domě v Uherčicích. Připraveno je krajové občerstvení a k tanci, zpěvu i poslechu zahraje cimbálová muzika. Cena vstupenky je 100 Kč a děti pouští pořadatelé zdarma.

24. listopad

Město: Praha

Místo: Clarion Congress Hotel Prague

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-praha

Královský košt v Praze proběhne v sobotu 24. listopadu v Clarion Congress Hotelu. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově prodej vybraných vín, sommelierských potřeb, winelád a mnoho dalšího.

24. listopad

Město: Pavlov

Místo: Vinné sklepy

www stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Den otevřených sklepů proběhne poslední listopadovou sobotu od 11 do 18 hodin ve vinných sklepech v Pavlově. Do služby se zapojí 12 pavlovských sklepů i obecní vinotéka. Hosté zde mohou ochutnat kvalitní pálavská vína, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři. V každém sklepě bude k ochutnání připraveno cca 8 vzorků vín. Vstupenky jsou k zakoupení v informačním centru, v kulturním domě v Kletnické ulici. Další informace k akci jsou k dispozici na webových stránkách.

24. listopad

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

www stránka: www.hotelryzlink.cz

Poslední listopadová sobota v hotelu Ryzlink v Mikulově bude věnovaná všem labužníkům a milovníkům lahodného vína. Proběhne zde totiž překrásná akce snoubení husích specialit s nejlepšími víny Vinařství Fučík.

24. listopad

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.nechorstivinari.cz

Akce podzimních otevřených sklepů proběhne v sobotu 24. listopadu od 10 do 19 hodin ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. Vinaři z Prušánek letos již počtvrté otevřou vinné sklepy a nabídnou k ochutnání především, ale nejen, svá mladá vína. Akce nabídne přibližně 20 otevřených sklepů a bohatý kulturní program s hudbou a soutěžemi. Program stejně jako ochutnávky začne brzy dopoledne. Nechorský expres pojede ráno z vlakového nádraží Břeclav přes okolní obce do Nechor. Tato akce je navíc ideální příležitostí k nákupu vína na vánoční a novoroční stůl.

24. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

www stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Světový duel vín 2018 proběhne v sobotu 24. listopadu od 10 hodin v Hotelu Centro v Hustopečích. Exkluzivní světová vína a vybraná vína z České republiky se i letos utkají v lítém boji. Vítěze tohoto pomyslného duelu si zde ovšem každý host určuje sám.

24. listopad

Město: Valtice

Místo: Vinařská 34

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční podzimní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se koná v sobotu 24. listopadu od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

24. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: Zámecká jízdárna

www stránka: www.festivalvinack.cz

Zámecká slavnost vína proběhne v sobotu 24. listopadu v zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Během této degustační a prodejní výstavy se hostům představí tuzemská i zahraniční vinařství. Slavnosti se osobně zúčastní také samotní vinaři, sklepmistři a sommeliéři. Během výstavy mohou hosté využít festivalové ceny a zakoupit vína za zvýhodněnou cenu. K dispozici bude také bohaté studené i teplé občerstvení.

25. listopad

Město: Velké Pavlovice

Místo: Vinné sklepy Františka Lotrinského

www stránka: www.velke-pavlovice.cz

Vinné sklepy ve Velkých Pavlovicích nabídnou v neděli 25. listopadu akci s názvem Svěcení mladého vína ročníku 2018. Mladá vína zde posvětí pan farář Mgr. Petr Papoušek. K dobré náladě a pohodě přispěje cimbálová muzika.

30. listopad až 23. prosinec

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Adventní štědrý svařák probíhá od 30. listopadu do 23. prosince v Domě vína Annovino v Jablonci nad Nisou. Akce nabídne adventní svařáky a punče dle originálních receptů a předvánoční rozjímání nejen pro milovníky dobrého vína. Návštěvníci zde najdou zajímavé tipy na vánoční dárky a dárková balení. Výtěžek z této akce putuje na charitativní účely pro dětské oddělení nemocnice Jablonec.

30. listopad

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

www stránka: www.slovackagalerievin.cz

Další z pravidelných degustací vín slovácké vinařské podoblasti proběhne v pátek 30. listopadu od 19 hodin ve Slovácké galerii vín, v radničním sklepě v Kyjově. Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

1. červen – 12. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

www stránka: www.Sidleny.cz

V sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z malovinařů s možností prohlídky sklepa, posezení, degustací a koupí vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 1. června a končí slavným burčákovým pochodem.

26. říjen až 30. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: město – partnerské restaurace, Zámecká jízdárna aj.

www stránka: www.festivalvinack.cz

Již sedmým rokem mistrně spojuje Festival vína Český Krumlov vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 26. října do 30. listopadu 2018 opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům tohoto kouzelného města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína. V programu festivalu nebude chybět tradiční příjezd sv. Martina, Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích, ani oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabídne přátelská posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

(Visited 9 990 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*