Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2016? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2016

21. říjen – 26. listopad

Město: Český Krumlov
Místo: restaurace, hotely, náměstí aj.

www stránka: www.festivalvinack.cz

Festival vína Český Krumlov 2016 nabídne od 21. října do 26. listopadu degustace a ochutnávky vytříbených domácích a zahraničních vín. Hosté se zde setkají s vinaři a znalci vín a ochutnají lokální gastronomické speciality. Festival vína v Českém Krumlově navíc nabízí jedinečnou atmosféru v podmanivých kulisách historického města.

21. říjen – 26. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: restaurace, hotely, náměstí aj.

www stránka: www.festivalvinack.cz

Festival vína Český Krumlov 2016 nabídne od 21. října do 26. listopadu degustace a ochutnávky vytříbených domácích a zahraničních vín. Hosté se zde setkají s vinaři a znalci vín a ochutnají lokální gastronomické speciality. Festival vína v Českém Krumlově navíc nabízí jedinečnou atmosféru v podmanivých kulisách historického města.

Listopad

3. listopad

Město: Ostrava

Místo: Clarion Congress Hotel Ostrava

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-ostrava

Královský košt v Ostravě proběhne ve čtvrtek 3. listopadu od 18 do 22:30 hodin v Clarion Congress Hotelu. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Všechna prezentovaná vína získala v soutěži Velkou zlatou, zlatou, stříbrnou, nebo bronzovou medaili. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny.

3. listopad

Město: Velké Hostěrádky

Místo: on-line

www sránka: www.edegustace.tv

Online degustace vín Vinařství Veritas Velké Hostěrádky, je řízená degustace vín vybraných vinařů, kterou si může každý vychutnat v pohodlí svého domova přímo s vinaři a sommeliery. Stačí k tomu pouze internetové spojení a degustační set vín, který předem zakoupíte ve výhodném balení 10 vzorků vín x 0,2l. V daný den a čas se stačí připojit k internetu, připravit si vychlazená vína, degustační list a sledovat živý přenos z online degustace vín společně s vinařem, sommelierem a moderátorem. V rámci spojení lze klást otázky a komunikovat prostřednictvím chatu i hlasovat o nejoblíbenější víno degustace a tím se zapojit do losování o láhev vína zdarma. Tato online degustace proběhne 3. listopadu od 19 do 21 hodin u Vás doma.

5. listopad

Město: Vranovice

Místo: sál Domu pro seniory

8. ročník tradiční výstavy archivních vín proběhne v sobotu 5. listopadu od 14 hodin v sále Domu pro seniory ve Vranovicích. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Lália z Velkých Bílovic.

5. listopad

Město: Nosislav

Místo: kulturní centrum, Městečko 54

www stránka: www.czsnosislav.cz

Ochutnávka mladých vín s odbornou přednáškou se uskuteční v sobotu 5. listopadu od 15 do 22 hodin v kulturním centru v Nosislavi. K ochutnání bude připraveno zhruba 100 vzorků vín nového ročníku. Vstupné na degustaci je 100,- Kč.

5. listopad

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

www stránka: www.vinarimnves.cz

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v sobotu 5. listopadu od 10 do 19 hodin do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k návštěvě přibližně 25 otevřených vinných sklepů a sklípků. Místní vinaři budou mít připravenou kompletní nabídku vín ročníku 2015, vína starší nebo archivní i první ochutnávku mladých vín ročníku 2016 v různých vývojových stádiích. Hosté se mohou těšit také na burčáky z pozdních moštových odrůd, vína čerstvě dokvašená nebo vína po prvním stáčení. Připraveno bude také bohaté krajové občerstvení a odpolední a večerní ochutnávky zpestří cimbálová muzika. Akce se koná za každého počasí

5. listopad

Město: Bořetice

Místo: areál sklepů Kraví hora

www stránka: www.republikakravihora.cz

Putování za mladým vínem mohou zájemci absolvovat v sobotu 5. listopadu od 11 hodin v areálu sklepů Kraví hora v Bořeticích. Akci zahájí nástup vlády, zazní hymna Svobodné spolkové republiky Kraví hora a poté přednese předsedy vlády krátký proslov. Následovat bude volná degustace u vinařů v označených sklepech.

5. listopad

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.vinarizajeci.cz

Podzimní otevřené sklepy v Zaječí nabídnou v sobotu 5. listopadu degustace a ochutnávky místních vín, včetně vín mladých. Akce s názvem Zaječské mladé víno proběhne v sobotu 14:30 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin.

9. listopad

Město: Plzeň

Místo: Parkhotel Plzeň

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-plzen

Královský košt v Plzni proběhne ve středu 9. listopadu od 18 do 22:30 hodin v Parkhotelu Plzeň. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Všechna prezentovaná vína získala v soutěži Velkou zlatou, zlatou, stříbrnou, nebo bronzovou medaili. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny.

10. – 13. listopad

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Slavnost mladých vín a Svatomartinské hody se uskuteční o víkendu 10. – 13. listopadu ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. 11. listopadu přijede tradičně Svatý Martin na bílém koni a svatomartinská vína se rozlijí do světa. Chybět samozřejmě nebude ani výborná svatomartinská husa.

11. listopad

Město: Brno

Místo: náměstí Svobody

www stránka: www.wineofczechrepublic.cz

Svatomartinský košt, který každoročně pořádá Vinařský fond, proběhne již tradičně 11. listopadu od 11 hodin na náměstí Svobody v Brně. V 10 hodin mohou zájemci navštívit žehnání vína v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově. Odtud se i letos vydá průvod v čele se svatým Martinem na náměstí Svobody, kde bude v 11 hodin slavnostně otevřena první lahev. Svatomartinský košt nabídne k ochutnání 100 druhů svatomartinských vín a přítomní vinaři budou svá vína prodávat i po lahvích. Slavnost bude pro dobrou náladu doprovázet cimbálová muzika.

11. listopad

Město: Bzenec

Místo: sklepy v okolí centra města

www stránka: www.bzenec.cz

Bzenecké sklepy při svíčkách, tedy ochutnávka mladých a ročníkových vín proběhne v pátek 11. listopadu od 17:30 do 24 hodin ve sklepech a v okolí centra města Bzenec. Tato akce otevřených sklepů nabídne nevšední atmosféru sklepních prostor osvětlených svíčkami a lucernami spojenou s ochutnávkou lahodných vín přímo z rukou vinařů, kteří je stvořili. V příjemném prostředí si hosté sklepů mohou s vinaři povykládat a sklepení si důkladně prohlédnout. Druhý den na akci navazují Bzenecké Svatomartinské slavnosti, což vybízí strávit v tomto vinařském městě celý krásný víkend.

11. listopad

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: nádvoří zámku

www stránka: www.vinozcejkovic.cz

Ochutnávka svatomartinských a mladých vín ročníku 2016 proběhne v pátek 11. listopadu na nádvoří Hotelu Zámek v Čejkovicích. Návštěvníci při této příležitosti ochutnají všechna svatomartinská a mladá vína vyrobená vinaři z Čejkovic z plodů místních vinic. Svá vína představí 27 čejkovických vinařů. Slavnostní zahájení prodeje mladých vín se koná v 11 hodin, hned po slavnostním požehnání za účasti sv. Martina na koni a za doprovodu mužského pěveckého sboru Révokaz z Čejkovic

11. listopad

Město: Kyjov

Místo: náměstí před radnicí

Ochutnávka mladých vín ročníku 2016 a slavnostní otevírání svatomartinských vín proběhne tradičně v pátek 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut na náměstí před radnicí v Kyjově. Ochutnávka nabídne 35 – 40 vzorků vín od 12 – 15 vinařů z Kyjova a okolí. Zajištěné je krajové občerstvení i sklenička s logem sv. Martina.

11. listopad

Město: Karlštejn

Místo: sál restaurace U Janů

www stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

Slavnost svatomartinských vín proběhne v pátek 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut sále restaurace U Janů v Karlštejně. K poslechu a tanci bude hrát cimbálová muzika Žandár.

11. listopad

Město: Olomouc

Místo: Univerzitní ulice

www stránka: www.olomoucka-vinna.cz

Také město Olomouc se v pátek 11. listopadu připojí k oslavám svatomartinských vín. Slavnostní otevírání prvních lahví svatomartinských vín k ochutnání proběhne v 11 hodin v Univerzitní ulici v Olomouci.

11. listopad

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína ANNOVINO LEDNICE, Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Největší akce svatomartinských vín v regionu proběhne v pátek 11. listopadu v domě vína Annovino Lednice v Jablonci nad Nisou. Připravena je degustace desítek prvních letošních moravských vín různých vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2016 a svatomartinské gastronomické speciality. Akci zahájí v 11 hodin a 11 minut slavnostní přípitek svatomartinským vínem.

11. listopad

Město: Liberec

Místo: Dům Vína ANNOVINO LEDNICE v OC FORUM, Soukenné náměstí

www stránka: www.dum-vina.cz

Největší akce svatomartinských vín v regionu proběhne v pátek 11. listopadu v domě vína Annovino Lednice v OC Forum v Liberci. Připravena je degustace desítek prvních letošních moravských vín různých vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2016 a svatomartinské gastronomické speciality. Akci zahájí v 11 hodin a 11 minut slavnostní přípitek svatomartinským vínem.

11. listopad

Město: Mladá Boleslav

Místo: Dům Vína ANNOVINO LEDNICE v OC Olympia, Jičínská ulice

www stránka: www.dum-vina.cz

Největší akce svatomartinských vín v regionu proběhne v pátek 11. listopadu v domě vína Annovino Lednice v OC Olympia v Mladé Boleslavi. Připravena je degustace desítek prvních letošních moravských vín různých vinařů, která napoví, jaká budou vína ročníku 2016 a svatomartinské gastronomické speciality. Akci zahájí v 11 hodin a 11 minut slavnostní přípitek svatomartinským vínem.

11. listopad

Město: Hodonín (okr. Hodonín)

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.mas-dolnimorava.cz

Svatomartinské slavnosti mohou milovníci mladých vín navštívit v pátek 11. listopadu v Hodoníně. Vinařská slavnost začne v 11 hodin a 11 minut na Masarykově náměstí a nabídne ochutnávku vín vinařů z obcí Podluží a z Hodonínska. Chybět nebude ani tradiční pečená Svatomartinská husa, škvarky či svařák.

11. listopad

Město: Bořetice

Místo: Hotel Kraví hora

www stránka: www.kravihora.cz

Svatomartinské slavnosti Hotelu Kraví hora se uskuteční v pátek 11. listopadu v Bořeticích. Slavnostní otevření první láhve svatomartinského vína za přítomnosti prezidenta Svobodné spolkové republiky Kraví hora proběhne v 11 hodin a 11 minut v Hotelu Kraví hora. V hotelové restauraci si mohou hosté pochutnat na tradičně i netradičně připravenou svatomartinskou husičku.

11. listopad

Město: Ústí nad Labem

Místo: Lidické náměstí

www stránka: www.ortopedicke-centrum.cz

Oslavy a degustace svatomartinského vína si mohou v pátek 11. listopadu užít milovníci mladých vín plnými doušky také v Ústí nad Labem. Vinařská slavnost Svatomartinské víno 2016 je součástí celorepublikové kampaně se zaměřením na propagaci českých a moravských svatomartinských vín. Oslavy začínají v 11 hodin a 11 minut na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.

11. – 20. listopad

Město: Mikulov

Místo: Náměstí, historické památky, místní restaurace

www stránka: www.mikulov.cz

Svatomartinský Mikulov nabídne v týdnu od 11. do 20 listopadu slavnosti mladého vína a husích specialit, ale také dny plné zábavy a kultury. Vždy o víkendu zaplní mikulovské náměstí řemeslný jarmark s historickým a folklorním programem. Pro děti je připraveno několik pohádek a historické představení. Během svatomartinských oslav budou mimořádně zpřístupněny historické památky, a bude možné využít prohlídek se šálkem svařeného vína či vystoupit s průvodcem na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města. V pátek 11. listopadu, přesně v 11 hodin dorazí na Náměstí sv. Martin na bílém koni. Poté v 11 hodin a 11 minut proběhne slavnostní otevření Svatomartinských vín. Svěcení vín ročníku 2016 proběhne tradičně v zámeckém Gajdošově sále. Mikulovské restaurace a hotely budou po celou dobu akce nabízet speciální svatomartinská menu, včetně ochutnávky mladých a Svatomartinských vín.

11. listopad

Město: Dobšice

Místo: náves, před restaurací Sapík

www stránka: www.vinari.dobsice.cz

Svěcení martinských vín v Dobšicích nabídne v pátek 11. listopadu vinařskou slavnost plnou tradic a zábavy. Hosté se mohou těšit na příjezd svatého Martina na bílém koni, kulturní program včetně scénky zakončené svěcením vín a následnou ochutnávku mladých dobšických vín. Slavnost začíná v 17 hodin.

11. listopad

Město: Mikulov

Místo: zámek – Gajdošův sál

www stránka: www.moravinmikulov.eu

Vinařská slavnost Svěcení vína ročníku 2016 samozřejmě nemine ani město vína Mikulov. Slavnostní obřad svěcení vína provede v pátek 11. listopadu v 16 hodin probošt kolegiální kapituly v Mikulově Mgr. Pavel Pacner. Obřad Svěcení vína pořádá místní vinařský spolek Moravín Mikulov již od roku 1990. Své vzorky mladých vín zde prezentují hlavně malí ale i profesionální vinaři z Mikulova a blízkého okolí. Součástí slavností bude také nabídka Svatomartinské kachny s knedlíkem a zelím od kuchařů hotelu MAROLI.

11. listopad

Město: Uherské Hradiště

Místo: Masarykovo náměstí

www stránka: www.uherske-hradiste.cz

Žehnání svatomartinského vína proběhne v pátek 11. listopadu před 11 hodinou na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Do povolaných rukou předá nové víno svatý Martin na bílém koni v doprovodu krojované chasy. Slavnostní atmosféra starodávného zvyku se těší stále větší pozornosti občanů i návštěvníků slovácké metropole, kteří se zde setkávají s vinaři a představiteli města za doprovodu místních muzikantů. Samozřejmostí je ochutnávka Svatomartinských a ostatních mladých vín od renomovaných vinařů z jižní Moravy. Ochutnávky budou probíhat do pozdních odpoledních hodin.

11. listopad

Město: Litoměřice

Místo: hrad Litoměřice

www stránka: www.hradlitomerice.cz

Tradiční žehnání svatomartinským vínům proběhne v pátek 11. listopadu také na hradě v Litoměřicích. Po žehnání bude možné v degustační místnosti historických gotických sklepů hradu svatomartinská a mladá vína okoštovat. K zakousnutí budou připraveny tradiční svatomartinské pochutiny i občerstvení k vínům.

12. – 13. listopad

Město: Hustopeče

Místo: vinařské obce na Hustopečsku – Hustopeče, Rakvice, Přítluky, Zaječí, Starovice

www stránka: www.otevrenesklepy.cz

Jubilejní 20. Festival otevřených sklepů se o víkendu 12. – 13. listopadu po 4 letech vrací do pětice obcí na Hustopečsku. Na návštěvníky čeká jako vždy třicítka otevřených sklepů, degustace vín přímo z rukou vinařů, cimbálky i další kulturní program. Chybět nebudou ani krajové speciality snoubené s vínem.

Svatomartinský festival oficiálně začíná v sobotu 12. listopadu, kdy se sklepy otevřou od 10 do 21 hodin s následným večerním programem. V neděli budou sklepy otevřené od 10 do 15 hodin. Po oba dny budou mít hosté možnost koštovaná vína nakoupit. Dvoudenní vstupenka zahrnuje degustaci všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce s podrobnými medailonky vinařů, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma.

12. listopad

Město: Syrovice

Místo: sokolovna

Tradiční košt svatomartinských vín s mladými víny místních vinařů proběhne v pátek 11. listopadu od 11 hodin v sokolovně obce Syrovice. 5. ročník nabídne kromě ochutnávek soutěže a výstavu vín.

12. listopad

Město: Bzenec

Místo: sklepní prostory pod sokolovnou

www stránka: www.bzenec.cz

Bzenecké svatomartinské slavnosti se uskuteční tradičně v pátek 11. listopadu v Bzenci. Slavnost začne ve 14 hodin u bzeneckého zámku, odkud vyjde průvod vojsk tří císařů a po defilé na náměstí se téměř 130 vojáků společně s návštěvníky přemístí k zámku, kde proběhne zinscenovaná bitva. Poté se účastníci přemístí do sklepení pod Sokolovnou, kde mohou ochutnávat mladá a ročníková vína z regionu Bzenecké oblasti. Součástí vstupenky je i speciální nabídka Svatomartinského menu. Připraveno je i svěcení mladých vín a soutěž vinařství o cenu Superstar slavností, o které formou hlasování rozhodnou sami hosté.

12. listopad

Město: Vrchlabí

Místo: areál restaurace Kufr, ul. Nádražní

Košt svatomartinských a mladých vín proběhne v pátek 11. listopadu od 11 hodin v areálu restaurace Kufr ve Vrchlabí. Připravena je pochůzková degustace mladých a svatomartinských vín z více jak 15 vinařství. Zájemci se mohou zúčastnit přednášky o mladých vínech, historii odrůdy a jiných vinařských tématech. Na programu den je i vyhlášení nejlepších vín veřejností, losování degustačních kuponů nebo vystoupení hudební skupiny Grooves jazzband. Chybět nebude ani svatomartinská husa a další speciality.

12. listopad

Město: Praha 7 – Letná

Místo: Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 44

www stránka: www.nzm.cz

Desátý ročník tradiční slavnosti Letenská husa a Košt svatomartinského vína proběhne v sobotu 12. listopadu na Letné v Praze 7. Slavnost je spojená především s prezentacemi, degustacemi a prodejem svatomartinských a mladých vín. Připraveny jsou i ukázky starých lidových řemesel a práce papírových a plastikových modelářů. Hosté se mohou těšit také na ochutnávky specialit národní gastronomie a pestrý kulturní a hudební program.

12. listopad

Město: Milotice

Místo: Šidleny

www stránka: www.sidleny.cz

Akce otevřených sklepů s ochutnávkou prvních letošních vín, Martinské Šidleny, se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 10 hodin v Miloticích.

12. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské nám.

www stránka: www.hustopece.cz

Oslava svatomartinských vín a husí v Hustopečích proběhne v sobotu 12. listopadu na Dukelském náměstí. V 11 hodin a 11 hodin zazní z oken hustopečské radnice slavnostní famfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou. Společně s hosty pak pozvedne sklenku k letošnímu prvnímu přípitku mladým vínem a zahájí oslavy. Slavnosti zpestří řemeslný jarmark a ve velkém stanu na náměstí budou připravené ochutnávky vína a svatomartinských husiček. Chybět nebude ani doprovod cimbálové muziky.

12. listopad

Město: Šardice

Místo: obecní hala U Orla

www stránka: www.vinozesardic.cz

Ochutnávky svatomartinských a mladých vín i tradičního svěcení vína se mohou zájemci zúčastnit v sobotu 12. listopadu od 17 hodin v obecní hale U Orla v Šardicích. První ochutnávka vín za sklizně 2016 napoví, jaká vína lze od letošního ročníku očekávat. K dobré náladě přispěje i cimbálová muzika.

12. listopad

Město: Klimkovice

Místo: Předzámčí, Lidická 1

www stránka: www.vinnysklep-klimkovice.com

Tradiční Svatomartinské hody se uskuteční v sobotu 12. listopadu v Klimkovicích. Pro návštěvníky je připravena široká nabídka Svatomartinských a mladých vín od předních vinařů a tradiční svatomartinské pohoštění. Součástí ochutnávek je také řízená degustace. Vrcholem slavnosti je tradičně příjezd Svatého Martina na bílém koni s družinou, který požehná mladým vínům. V průběhu odpoledne zahraje harmonikář, zájemci si mohou vyzkoušet své znalosti v různých vinařských soutěžích a připraven je také bohatý doprovodný program pro děti i pro dospělé. Slavnost začíná v 11 hodin a 11 minut a její ukončení je plánované na 17 hodin. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do prostor Zámeckého vinného sklepa.

12. listopad

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy a sokolovna (kulturní dům)

www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Akce Svatomartinské otevřené sklepy proběhne v sobotu 12. listopadu od 11 hodin ve vinných sklepech a v sokolovně ve Velkých Pavlovicích. Připravena jsou svatomartinská a mladá vína, svatomartinská husa i zabíjačkové speciality. Večerní beseda u cimbálu s folklórním souborem začíná v 19 hodin v místní sokolovně.

12. listopad

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy, obecní sál

www stránka: www.modre-sklepy.cz

Vinařská slavnost Svatý Martin v Šaldorfských sklepech se uskuteční v sobotu 12. listopadu v Novém Šaldorfu. V 16 hodin proběhne u historického lisu uprostřed novošaldorfských vinných sklepů martinská oslava s požehnáním mladých vín, připomenutím martinské tradice a první ochutnávkou. V 17 hodin bude následovat ochutnávka vín v Obecním sále Nového Šaldorfa-Sedlešovic s občerstvením. Vína k této degustaci jsou odebraná z nádob v den konání slavnosti a tedy v různém čase dokvášení. Zážitky z degustace jsou díky tomu jedinečné a typické jen pro tyto dny vinařského kalendáře.

12. listopad

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody se konají v sobotu 12 listopadu od 17 hodin ve Valtickém Podzemí. Večer v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku svatomartinských vín, delikátní svatomartinskou husičku a dobrou zábavu při cimbálové muzice.

16. listopad

Město: Hradec Králové

Místo: hotel Černigov

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hradec-kralove

Královský košt v Hradci Králové proběhne ve středu 16. listopadu od 18 do 22:30 hodin v Hotelu Černigov. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Všechna prezentovaná vína získala v soutěži Velkou zlatou, zlatou, stříbrnou, nebo bronzovou medaili. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny.

19. listopad

Město: Znojmo

Místo: Vlkova věž, ulice Kollárova, (ve spodní části Masarykova náměstí)

www stránka: www.navajn.cz

Degustace svatomartinských a mladých vín se uskuteční v sobotu 19. listopadu ve Znojmě. Ochutnávka proběhne uvnitř Vlkovi věže, ve výšce 32 metrů nad zemí, s nádherným výhledem na město. Řízená degustace s výkladem zkušeného sommeliera Martina Vajčnera zahrnuje 8 vzorků mladých vín z vinařských firem, které jsou členy VOC Znojmo. Sraz na degustaci je nejpozději 10 minut před 19 hodinou ve spodní části Masarykova náměstí. Degustace je z kapacitních důvodů omezena počtem osob. Platné rezervace jsou možné nejpozději 17. listopadu.

19. listopad

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

www stránka: www.nemcicky.cz

Košt mladých vín a svatomartinských hus proběhne v sobotu 19. listopadu od 18 hodin v kulturním domě v Němčičkách. Připravena je svatomartinská husa a nejlepší mladá vína od místních vinařů. K tanci a dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

19. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

www stránka: www.hustopece.cz

Světový duel vín 2016 proběhne v sobotu 19. listopadu od 10 hodin v Hotelu Centro v Hustopečích. Exkluzivní vína světa a vybraná vína z ČR se i letos utkají v pomyslném duelu vín. Vítěze v tomto duelu si ovšem určí každý host sám. V bílých odrůdách se mohou hosté těšit na odrůdy Sauvignon blanc a Chardonnay a v červených na Pinot noir a Merlot.

20. listopad

Město: Uherčice (okr. Břeclav)

Místo: kulturní dům

www stránka: www.vinariuhercice.cz

Vinařská slavnost svěcení vín se uskuteční v neděli 20. listopadu od 14 hodin v kulturním domě v Uherčicích. Připraveno je krajové občerstvení a ke zpěvu i poslechu zahraje cimbálová muzika. Vstupné je 100,- Kč a děti mají vstup zdarma.

24. listopad – 1. prosinec

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Dům Vína ANNOVINO LEDNICE, Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Akce s názvem Adventní štědrý svařák proběhne od 24. listopadu do 1. prosince v Domě vína Annovino v Jablonci nad Nisou. Akce nabídne Štědré adventní svařáky a punče dle originálních receptů a předvánoční rozjímání nejen pro milovníky dobrého vína. Návštěvníci zde najdou zajímavé tipy na vánoční dárky a dárková balení. Výtěžek z této akce putuje na charitativní účely pro dětské oddělení nemocnice Jablonec.

26. listopad

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy

www stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 26. listopadu od 11 do 18 hodin ve vinných sklepech v Pavlově. Hosté zde budou mít možnost ochutnat kvalitní pálavská vína, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři. V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno cca 8 vzorků vín k ochutnání.

26. listopad

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

www stránka: www.nechorstivinari.cz

Akce podzimních otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 10 do 19 hodin ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. Vinaři z Prušánek letos již podruhé otevřou vinné sklepy v Nechorách a nabídnou k ochutnávce především, ale nejen, svá mladá vína. Své sklepy otevře přibližně 20 vinařů. Bohatý kulturní program s hudbou a soutěžemi začne stejně jako ochutnávky brzy dopoledne. Nechorský expres pojede ráno z vlakového nádraží Břeclav přes okolní obce do Nechor. Akce je ideální příležitostí k ákupu vína na vánoční a novoroční stůl.

26. listopad

Město: Praha

Místo: Clarion Congress Hotel Prague

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-praha

Královský košt v Praze proběhne v sobotu 26. listopadu od 18 do 22:30 hodin v Clarion Congress Hotelu Praha. Košt je určen nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie. Formou koštu zde budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Všechna prezentovaná vína získala v soutěži Velkou zlatou, zlatou, stříbrnou, nebo bronzovou medaili. Nebude chybět CHAMPION a vítězové jednotlivých kategorií. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny.

26. listopad

Město: Sudoměřice

Místo: obecní sklep v areálu vinných sklepů Starý potok

www stránka: www.vinari-straznicka.cz

Svatomartinská husa na víně je vinařská akce, která proběhne v sobotu 26. listopadu od 15 hodin v obecním sklepě a v areálu vinných sklepů Starý potok v Sudoměřicích. Připravena je ochutnávka vín dvanácti vinařství z regionu Stážnicka a husí speciality o které se postará místní řeznictví. K poslechu a dobré zábavě zahraje cimbálová muzika.

26. listopad

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (Salon Walzel)

www stránka: www.vinnabrana.cz

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 26. listopadu bude pro návštěvníky připraveno k ochutnání 53 otevřených lahví vín od různých vinařů. Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

Dále trvá:

1. květen – 6. listopad

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.modre-sklepy.cz

Od května do listopadu se pro všechny milovníky vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden sklep Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

Více informací o vinobraní a vinařských akcích:

www.vinazmoravy.cz

www.vinazcech.cz.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*