Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v roce 2019? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce 2019

Leden

4. leden

Město: Hořice v Podkrkonoší

Místo: Hořický vinný klub

Hořický vinný klub zve v pátek 4. ledna milovníky dobrého vína do Hořic v Podkrkonoší, kde se večer pořádá degustace vín, při které vzorky vín hodnotí a srovnávají samotní návštěvníci. Hosté se tak podílí také na výběru vín do vinného archivu. Zkušenosti se znalostmi hodnocení nejsou podmínkou, všichni zájemci budou do těchto tajů podrobně zasvěceni na místě. Setkání probíhá v komorním prostředí pískovcového sklepa v centru Hořic.

11. leden

Město: Hrušky (okr. Břeclav)

Místo: multifunkční hala základní školy

www stránka: www.hrusky.net

4. ročník vinařského plesu Hrušky proběhne v pátek 11. ledna v multifunkční hale základní školy v Hruškách. Na plese zahraje dechová hudba Túfaranka a připravený je také košt vín místních vinařů a bohatá tombola.

11. – 12. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Tříkrálový košt mladých vín proběhne o víkendu 11. – 12. ledna od 18 hodin ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Připravena budou mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection. Od 19 hodin do půlnoci doprovodí ochutnávku cimbálová muzika. Vstupné je 490 Kč a zahrnuje skleničku a neomezenou konzumaci vín. Místa na sezení je možné rezervovat na recepci.

17. – 20. leden

Město: Brno

Místo: Výstaviště Brno, pavilon P

www stránka: www.bvv.cz/go-regiontour

RegFoodFest, Festival krajových specialit, regionálních potravin a vína probíhá v týdnu od 17 do 20. ledna při veletrhu GO a Regiontour 2019 na Výstavišti v Brně.

17. leden

Město: Brno

Místo: Moravská banka vín

www stránka: www.kralvin.cz/turne-krale-vin

Turné Krále vín, seriál 30 řízených degustací 15 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky, včetně Championa a vítězů jednotlivých soutěžních kategorií, probíhá ve vinotékách a partnerských společnostech napříč celou Českou republikou. Ve čtvrtek 17. ledna zamíří tato unikátní degustace do Moravské banky vín v Brně. Tato degustace umožní milovníkům vína zcela jedinečnou možnost ochutnat aktuálně nejlepší vína České republiky, a to v klidu, beze spěchu a pod odborným vedením Branko Černého. Součástí degustace je občerstvení a během večera bude vylosováno 5 vítězů, kteří získají tištěnou knihu Král vín ČR 2018.

18. – 20. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Francouzské speciality s archivními víny proběhnou o víkendu 18. – 20. ledna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Tato akce nabídne nezapomenutelný gurmánský zážitek v podobě francouzských specialit snoubených s tuzemskými archivními víny. Pro bližší informace sledujte stránky společnosti.

19. leden

Město: Hustopeče

Místo: Wine Wellness Hotel Amande

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hustopece

Královský košt proběhne v sobotu 19. ledna ve Wine Wellness Hotelu Amande v Hustopečích. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově prodej vybraných vín, sommelierských potřeb, winelád a mnoho dalšího.

19. leden

Město: Moutnice

Místo: orlovna

Jedenáctý ročník vinařského krojového plesu, proběhne v sobotu 19. ledna v orlovně v Moutnici. Hosté se mohou těšit na chutné občerstvení, pestrou nabídku vín moutnických vinařů, dobrou dechovku i bohatou tombolu.

19. leden

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 19. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravily procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

25. leden

Město: Hustopeče

Místo: společenský dům, Herbenova 4

Ples vinařů a přátel vína Hustopeče proběhne v pátek 25. ledna od 20 hodin ve společenském domě v Hustopečích. K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Stříbrňanka a kapela Šarže 54. Připravena je volná degustace vín i bohatá tombola.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

(Visited 10 269 times, 3 visits today)

Související články

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*