Možná to znáte taky: v zimě se výlety s dětmi vybírají mnohem složitěji. Už jste ale někdy vyrazili do sněhem zaváté ZOO? Praha My to vyzkoušeli a rohodně doporučujeme!

zoo praha, gorila Richard, Malý dobrodruh
Gorilí samec Richard je chloubou ZOO Praha stejně jako gorilí chlapeček narozený na konci minulého roku – a další mládě se má narodit v nejbližších dnech. Foto: Jan Rybář, www.amaze.cz

Jsou hned dvě věci, které v ZOO Praha v zimě oceníte: za prvé tu není tolik lidí jako v jiné roční období (a to i o víkendech), za druhé vás čeká úplně jiná atmosféra a zážitky. Více času než jindy strávíte ve vnitřních expozicích a nejen tamní zvířata, ale i edukativní cedule budete vnímat mnohem intenzivněji, a věřte, že jsou poměrně hodně zábavné…

Gorily, želvy a tygři jsou zimní lákadla ZOO Praha

My s dvěmi malými dcerkami stávili vůbec nejvíc času v pavilonu goril s jedním čerstvým přírustkem, který se tulil k matce, ovšem děti oslnil i evidentní vůdce tlupy Richard a jedna ze samic, která byla v očekávání. Velká expozice je doslova kinem, proto jsme ocenili opracované dřevěné kláty před ní na sezení. Stejně dech beroucí je ovšem i pavilon želv, zejména těch obřích a s výstižným přízvyzkem sloních. Jsou skutečně gigantické a na první pohled je ani nenajdete, jak vám budou možnát taky splývat s kameny. Třetím pavilonem je rozhodně ten plný šelem – strávite zde hodně dlouhou chvílí, protože hlavně u tygrů se pořád něco děje, prohlédnout si tady můžete třeba i výjimečnou kočku rybářskou z blánami na tlapách a své kouzlo má jistě i světelná hra na hledání zvířat, kterou si tady mohou vaše děti zahrát, zatímco vy nabíráte síly.

Venku vás zabaví gepardi i lachtani

Kromě vnitřních expozic se je v pražské ZOO i v zimě totiž na co koukat i venku. Doslova úchvatní jsou v bílém sněhovém poprašku růžoví plameňáci u ptačího ostrova, pobaví vás tučňáci (hýbou se nebo nehýbou??) i divocí lachtani, které můžete pozorovat i pod hladinou jejich bazénu.
A kapitovou samou o sobě jsou nejrychlejší běžci naší planety, dva gepardi, kteří se prohánějí po zasněžené pláni (řečeno s trochou nadsázky), anebo tygři procházející se i zimním výběhem se vší grácií.
Absolutní novinkou jsou tu ale sloni, kteří nejenže mají noví přírustek – první sloní holčičku, ale taky dostali novou expozici!

Otevírací doba je v únoru každý den od 9 do 16 hodin, v březnu pod 9 do 17 hodin, duben, květen, září, říjen od 9 do 18 hodin a v červnu, červenci a srpnu od 9 do 19 hodin.

Vstupné: Dospělý 200 Kč, dítě do 3 let zdarma, od 3 let do 15 let 150 Kč, rodinné vstupné (2+2) 600 Kč (další dítě 100 Kč), roční rodinná permanentka 1800 Kč.

Doporučujeme Happy Mondays: Každé pondělí mají tatínkové s kočárky či nosičkami, šátky apod. vstup zdarma!


Více informací www.zoopraha.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*