Zažijte jaro ve městě plném filmových zážitků. Věhlasný festival Berlinale vám nabízí mnoho skvělých filmu, ale také se vám zde může stát, že na ulici vrazíte do nějaké slavné hvězdy. Berlín si určitě užijete lépe ve dvou! Autobusová společnost Eurolines si připravila akci 1+1, kdy si do Berlína můžete zajet ve dvou, ale zaplatíte jenom za jednoho.

Berlinale je letos plný hvězd

Berlín, Malý dobrodruh
Poznejte nejkrásnější památku Berlína. Foto: Kristýna Sojová

Přes 400 filmů, mezi nimiž budou světové premiéry dlouho očekávaných filmových trháků, nezávislé snímky i tradiční retrospektivní akce – to všechno vás ještě čeká na největším mezinárodním festivalů filmů Berlinale 2013. Berlín letos pořádá už 63. ročník a ten končí až 17. 2., tedy ještě můžete mnohé stihnout!

My doporučujeme akční kus Grandmaster režiséra Kar-wai Wonga z Číny (mimo jiné režiséra Stvořeni pro lásku a 2046) , který je příběhem dvou mistrů kung-fu, zasazeného do období před vypuknutím japonské invaze roku 1936.

Kam se vydat: do premiérových berlínských kin, Berlinale Paláce na Postdamer Platz či do slavného Revue divadla Friedrichstadtpalast.

Program a další informace: www.berlinale.de

Jak a za kolik se dostanete do Berlína: Autobusová společnost Eurolines má od 25. 1. do 25. 3. akci 1+1, s níž pořídíte jízdenky do Berlína a zpět již za 1310 Kč = za 655 Kč pro 1 osobu!

Egypt v Berlíně

Vybrali jsme další zajímavé akce v německé metropoli, které by bylo škoda nevidět/nezažít, obzvláště,když cesta za nimi nyní vyjde na polovic!

Tutanchamon – jeho hrob a poklady: Tuto unikátní putovní výstavu už možná znáte z Brna. V Berlíně se koná od 9. 3. do 1. 9. a rozhodně stojí za shlédnutí! V přesné kopii hrobového komplexu a doprovodných expozic vám představí přes 1000 replik předmětů z královy slavnostní pohřební výbavy, ale také vás blíže seznámí se starodávnou inteligentní civilizací, která žila na březích Nilu (Arena Berlin, 9.3.-1.9.2013)

Ve světle Amarny: Jedná se o jubilejní výstavu zachycující do detailů život starověkého egyptského města Akhetaton, ale také výjevy ze života egyptské královny Nefertiti (ostatně je to přesně sto let od objevení její slavné a dnes světoznámé busty (Neues Museum, 7.12.2012 – 13.4.2013).

Kam zaručeně zamířit?

The Wall – The asisi Panorama of a Devided City: Jedinečné panorama rozděleného Berlína si můžete prohlédnout uměleckýma očima Yadegara Asisi (na Checkpoint Charlie, 22.9.-31.12.2013).

32. Dlouhá noc muzeí: Akce 1+1 společnosti Eurolines platí až do 25.3., tedy ještě stihnete nahlédnout do kteréhokoliv z více než 180 muzeí, která  16.3. otevřou své brány pro návštěvníky od 18. do 2. hodiny ranní. Náš tip: Při zakoupení kombinovaného lístku (cca 15 €) můžete využít berlínskou hromadnou dopravu.

Informace, které usnadní cestování:

Jak se dostat do Berlína: 2 x denně (odjezdy z Prahy v 09:00 h nebo v 18:00 h), za 4,5 h autobusy ve výbavě Business Class. Autobusová společnost opět nabízí skvělou akci 1 + 1 ZDARMA, s níž můžete navštívit více než 40 evropských měst za poloviční cenu: cestujte z Prahy nebo Brna ve 2 a zaplatíte jen za 1! Mimořádná nabídka akčních cen platí pro 2 obousměrné jízdenky na pevná data a pro termíny (termín i destinace musí být shodné) cest 25. 1. – 25. 3. Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, zaplatit je můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače. A ceny? Ve 2 do Berlína a zpět již za 1310 Kč = za 655 Kč pro 1 osobu!

Více informací na www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*