Jak se rychle zbavit zdravotních problémů? Navštivte mnichy z kláštera Shaolin, kteří jsou blíž, než si myslíte. Mistři z čínského kláštera se ukrývají v rakouském Larimaru. Tak rychle za nimi na speciální cvičení a masáže.

Larimar, Malý dobrodruh
Mniši vás dostanou opět do formy. Foto: www.larimarhote.cz

Šaolinský mnich se nesmí ženit, mít děti, jíst maso a zapovězena je mu spousta dalších příjemných věcí. Snad právě tato askeze jim otevírá jiné smysly. Dovedou se napojit na cítění druhých a dokonce jim pomoct s problémy. To nadchlo Johanna Haberla z rakouského Stegersbachu, který vytváří místo, které má spojit Západní svět s tím Východním, aby si vzájemně předávaly to nejlepší.

Letos tady však mají něco skutečně nevídaného. Do Larimaru se přestěhovali dva mistři z čínského kláštera Shaolin, aby léčili znavené Evropany.„Hodně jsem cestoval po Číně. Navštívil jsem také císařské kláštery, kde jsem se věnoval meditaci a v jednom z nich – v shaolinském chrámu Shenyang Huang Si Tempel jsem potkal mnichy, kteří mne jednoduše nadchli. Prezentoval jsem jim můj projekt, prostředí, ve kterém se nachází a přesvědčil jsem je, aby se vydali do Evropy se mnou. Nutno říct, že předtím nikdy nevytáhli ze svého kláštera paty,“ usmívá se Johann Haberl.

Jen pozitivní energie je vítána

Mniši si ovšem dali podmínku – nejprve musí vidět, že místo je zdrojem pozitivní energie. Johann Haberl jim tedy zaplatil cestu do Evropy a velmistr Liu Xinping a mistr Kung Fu Zhou Yang pak už zůstali…

Návštěvníkům svých kurzů chtějí pomoct najít klid, aby dokázali sjednotit svou duševní, mentální i tělesnou sílu. „Ze své zkušenosti mohu říct, že mě přesvědčili o jedné nadčasové pravdě, a sice když je člověk v klidu, je sobě nejblíž a může tak dokonale využít svou energii a daří se mu všechno, na co sáhne,“ říká Johann Haberl, který v Larimaru zaměstnává klasické lékaře, psychology, mnichy, specialisty na ajurvédu i na techniky kvalitního spaní, ale také třeba učitele tance.

Pokud chcete najít shaolinský klid, v Larimaru máte hned několik možností:  Každý den se můžete s mnichy vydat na krásnou louku kolem rybníka na cvičení Taiji  a na lekce Qi Gongu a Kung Fu.  A samostatnou kapitolou jsou speciální terapeutické shaolinské masáže zvané Tuina. „Naše tělo je propojeno se všemi orgány reflexními zónami. Proto se zaměříme nejprve na ně. Přiložíme baňky a zjistíme, kde máte blokády – na tom místě vám totiž po sejmutí baňky zůstane modřina, která samozřejmě za pár dní zmizí. Když blokádu nemáte, místo pouze krátkodobě zčervená. Masáž samotná je velice příjemná, aškoliv první den po ní pak můžete cítit doslova celé tělo, druhý den ale vše ustane,“ upozorňuje na zkušenosti ze své více než čtyřicetileté praxe Mistr Liu.

Masáž, která dokáže zázraky

Léčivá procedura Gua Sha je tajnou terapeutickou technikou shaolinkých mistrů. Jejím cílem je uvolnění blokád, ovšem místo baněk používají mniši speciální tupý nástroj z minerálu jadeit, kterým drhnou vaše tělo. Na to vám ale nejprve nanesou speciální směs oleje s čínskými bylinami a zázvorem, který zejména v zimě krásně zahřeje. Přiložení jadeitu na ta správná mista pak prý dokáže přímo zázraky – je-li například umístěn v oblasti boku, měl by pomoct při bolestech a ledvinových kolikách. Není se tedy podle mnichů čemu divit, že v jejich původní vlasti měl po dlouhá staletí větší cenu než zlato.Kromě léčivé moci totiž prý chrání také před nepříjemnostmi, působí blahodárně na psychiku a přináčí tichou radost z prostých věcí. Co si přát víc?

Larimar dostal jméno po modrém polodrahokamu neskutečné hodnoty, u kterého tady můžete meditovat, a celé centrum bylo postaveno podle teorie zlatého řezu ve tvaru vejce, které je prý původem veškerého života a má navodit pocit bezpečí a pohody.

Více informací najdete na www.larimarhotel.at.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*