Cyklistický časopis Velo přichystal 30. a 31. 8. 2014 Bike Golf Championships, první mistrovství České republiky v BikeGolfu. Soutěžící se utkají ve dvou disciplínách – bikového maratonu v Jistebnici a na golfovém turnaji na hřišti Čertovo Břemeno.

rhUlyN2wOna7ryOrSazd77H0f-odFWxqBKb_inKoiiSfqSXOShJ8y6V4r0IxhDtOjJDHWno

Pořadatelé nezastírají, že inspirací je velice populární SkiGolf, který se hraje jak u nás, tak v zahraničí a mistrovství světa má mimořádnou prestiž a účastní se jej sportovní hvězdy z mnoha jiných sportovních odvětví.

Podobné soutěže v golfu a jízdě na kole už u nás existují, většinou se ale jedná jen o přátelské setkání pár kamarádů s více méně humornou cyklistickou vložkou. My tomu chceme dát velice sportovní rámec, přičemž trať bude zvládnutelná i pro každého hobíka. Věříme, že se mezi tisícovkami bikerů, kteří víkend co víkend startují v bikových marathonech najde i dost příznivců golfu a že své dva koníčky rádi skloubí,“ říká za pořadatele Martin Raufer.

Velice zajímavá bude soutěž týmů, kdy se z trojice počítají jen dva nejlepší výsledky z každé disciplíny, ty nejhorší se škrtají. Postavte tedy svůj tým a neváhejte, počet startujících je omezen kapacitou hřiště.

Šampionát nevšední dvojice sportovních dovedností v soutěži jednotlivců i soutěži týmů se koná poslední prázdninový víkend. Přihlásit se může každý, více informací a přihlášení na www.bikegolf.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*