Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky už dnes dětem mnohdy ke spokojenosti na výletě nestačí. Ve Velkých Karlovicích na Valašsku proto vymýšlejí aktivity v přírodě, na nichž se děti pobaví a také mnohému naučí. Vydat se můžete na Kulíškovu stezku, hledat poklad na Galiku, vyzkoušet golf pro rodiny, a když vám počasí nebude přát, je ideální skočit do „valašského moře“, jak tady přezdívají unikátním slaným termálům.

Kulíškova stezka
Kulíškova naučná stezka. Foto: www.horal-hotel.cz

1. Kulíškova naučná stezka

Nenáročná 2,5 km dlouhá trasa kolem hotelu Horal ve Velkých Karlovicích zábavnou formou představuje faunu CHKO Beskydy a je určena i těm nejmenším dětem. Průvodcem stezkou je kulíšek – vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Stezku lemuje 11 zastavení s informačními tabulemi a zábavnými prvky. Jedno z nejoblíbenějších zastavení je u pastviny oveček. Je vybaveno automatem na granule, jimiž mohou děti ovečky krmit. A kulíška si mohou odvézt i s sebou na památku – v restauraci hotelu Horal na konci trasy je malý plyšák jako dárek součástí dětského menu.

2. Hledej poklad na Galiku

Zábavní park Razulák
Dětský zábavní park Razulák. Foto: www.lanterna.cz

Turistická trasa dlouhá 6 km, vedená kolem rozhledny Miloňová, se inspirovala geocachingem a nadchne zejména děti školního věku. Cestou plníte úkoly a sbíráte čísla, po návratu s takto získaným kódem otevřete trezor – schránku s pokladem. Tištěné instrukce obdržíte v recepci hotelu Galik.

3. Dětský zábavní park Razulák

Tento zábavní areál pod širým nebem najdete na úpatí sjezdovky Razula, pod Spa hotelem Lanterna. Nabízí spoustu atrakcí pro malé i větší děti – nejoblíbenější je lanáček, tubing nebo trampolínový svět. Každý den v 11 hodin (pro děti 3–6 let) a v 15 hodin (pro děti 3–11 let) probíhají v parku animační programy, každý den na jiné téma! Rodiče si mezitím mohou odpočinout na terasách pod slunečníky, odkud mohou mít potomky stále na očích, a pochutnat si na šálku kávy nebo čerstvém valašském frgálu upečeném přímo v areálu parku.

4. Golf pro začátečníky i pro děti

Golfové hřiště Horal
Golfové hřiště Horal. Foto: www.horal-hotel.cz

Ve Velkých Karlovicích nabízejí zábavný program pro golfové začátečníky i rodiny s dětmi. Krásy golfové hry budete poznávat na Golfovém hřišti Horal. A co vás čeká? Procházka v délce zhruba 90 minut po golfovém hřišti s průvodcem, který vám vysvětlí základy golfu. Pod jeho vedením si zkusíte základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí o tomto sportu. Vše je přizpůsobeno jak dospělým, tak i dětem, které se mohou seznámit s golfem hravou a zábavnou formou díky tzv. SNAG golfu.

5. Kolo nebo segway?

Přímo ve Velkých Karlovicích můžete vyrazit na cyklostezku Bečva a vypravit se podél řeky směrem ke Vsetínu, který je odsud vzdálený necelých 30 kilometrů, nebo i do vzdálenějších míst – třeba ke skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Pojedete krásnou přírodou Beskyd, většinou po asfaltu, budete míjet valašské dřevěnice, pastviny s ovcemi a jinými zvířaty, a na tuto nenáročnou trasu údolím Vsetínské Bečvy můžete vyrazit i s in-liny! Pokud chcete vyzkoušet populární segwaye, u hotelu Horal je jejich půjčovna – a vzít s sebou můžete i děti vyšší 140 cm.

6. Valašské moře

Termální bazény ve Wellness Horal
Vodní radovánky po celý rok zajistí termální bazény a zábavní vodní svět termálních bazénů ve Wellness Horal. Foto: www.horal-hotel.cz

Vodní radovánky po celý rok a bez ohledu na počasí zajistí termální bazény a zábavní vodní svět termálních bazénů ve Wellness Horal. Mají tady slanou vodu vyhřívanou v plaveckém bazénu na 28 °C a v relaxačním a dětském bazénu až na neskutečně příjemných 36 °C. Po aktivně prožitém dni v přírodě tak můžete relaxovat v příjemně vyhřáté horské vodě bohaté na minerální látky. Děti ocení vodní jeskyni, divokou řeku i dětský bazén s vodním hřibem, rodiče zase hydromasážní lavice. Anebo mohou zajít relaxovat do vyhlášeného saunového světa či na masáže (komornější prostředí s unikátními Fiji rituály a masážemi z celého světa pak nabízí blízký Spa hotel Lanterna).

7. Saunovací rituály pro celou rodinu

Saunování není jen záležitostí chladnějších měsíců a dospělých. V saunovém světě Wellness Horal jsou dětem vyhrazeny každý den první dvě hodiny otevírací doby – od 8 do 10 hodin, kdy se sauny teprve zahřívají a prostředí je tak pro děti příjemnější. Vždy v 9 hodin se koná v Sauně Dome saunový rituál „Dětské čarování“, jehož délka a průběh jsou přizpůsobeny potřebám malých hostů. Mají vaše děti rády masáže? Dopřejte jim speciální orientální masáže hammam ve Wellness Horal. Trvají 20 minut, jsou pestré, zábavné a dětem se rozhodně budou líbit!

8. Upečte si s dětmi valašský frgál

Pečení frgálů na Valašsku
Pečení pravých valašských frgálů je zážitek. Foto: www.lanterna.cz

Baví vaše ratolesti pečení a vaření všeho druhu? Vezměte je na kurz pečení frgálů – tradičního valašského koláče, který k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Kurzy se konají pod vedením místní zkušené pekařky o prázdninách dvakrát týdně v Gril srubu Razula. Odnesete si z nich nejen originální zážitek, ale i vlastní frgál a zástěru na památku.

9. Sportovat můžete i za nepříznivého počasí

Ani za nepříznivého počasí se ve Velkých Karlovicích nebudete nudit. Golf Club Horal nabízí špičkový golfový trenažer Aboutgolf s dokonalou simulací hry a přehledným znázorněním švihu, rychlosti míčku a jeho trajektorie na třiceti reálně zobrazených hřištích světa. Trénovat můžete i odpaly na třech indoor driving range, pro správnou trefu do jamky slouží čtyři jamky putting green. V hotelu najdete navíc dvě bowlingové dráhy a můžete se tak s celou rodinou pustit do bowlingového turnaje!

10. Dětský koutek, kam se podíváš

Pokud si chcete dopřát trochu dospěláckého odpočinku bez dětí, tady to není problém (romantické chvilky zažijete například v blízkém Spa hotelu Lanterna s wellness světem na špičkové světové úrovni nebo v zážitkové restauraci Vyhlídka, kde vaří gastronomické lahůdky). Dětské koutky totiž najdete všude – ve všech třech hotelech, které patří do Resortu Valachy – Lanterna, Horal a Galik – v prostorách termálních bazénů. Nabízejí tady tematické animační programy i individuální hlídání dětí, kdy „hlídací tety“ s vašimi ratolestmi dle vašeho přání vyjdou na procházku po okolí nebo třeba pohlídají dítko spící na hotelu. Dětské postýlky, přistýlky, dětská jídla, nápoje a další věci, bez kterých se spokojená rodinná dovolená neobejde, jsou tady samozřejmostí a děti jsou všude vítány.

Zdroj informací: www.lanterna.cz, www.horal-hotel.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*