Zimní dovolenou si již bez sněhu a lyží nedokážeme představit. Ale umíme si jitaké dobře vybrat? Pavel Zigáček, specialista na zimní dovolenou Neckermann Cestovní kanceláře, nabízí 4 tipy pro výběr dovolené na horách a radí, na co si dávat pozor při plánování a výběru dovolené nebo třeba při četbě katalogu cestovní kanceláře.

zima, dovolená, katalog, lyžování
Foto: CK Neckermann

Plánujte a určete si priority

Prvním krokem k úspěšnému výběru dovolené je vhodná volba termínu. Dává smysl si dovolenou naplánovat s dostatečným předstihem v rámci First moment. Tato cesta vyhovuje zejména rodinám s dětmi nebo lidem, kteří mají jasnou představu, jaký pokoj a v jakém konkrétním hotelu chtějí. Včasný výběr jim pak přináší slevu z ceny zájezdu. Jsou ale také povahy, kterým největší hodnotu přinese výběr na poslední chvíli a nesejde jim na tom, v jakém pokoji složí hlavu. „I na poslední chvíli lze pořídit dobré zájezdy. Omezená je však možnost výběru. Pokud si vyberete zájezd s dostatečným předstihem, nejenže bude splňovat většinu vašich kritérií, ale navíc dostanete slevu za včasnou rezervaci,“ radí Pavel Zigáček, Neckermann CK.

Rada pro četbu katalogu: Nejprve si zvolte své priority a až poté prohlížejte nabídku katalogu.

Ujasněte si, na jak dlouho chcete vyrazit, a bude vám jasnější kam (Délka pobytu ovlivňuje destinaci)

Zvolte si, na jak dlouho pojedete lyžovat. Bude to mít totiž vliv i na to, kam pojedete. Francie a Švýcarsko jsou příjemná místa na zimní dovolenou. Ale pokud vyrážíte pouze na čtyři dny, jistě se nevyplatí, protože cesta do těchto zemí trvá 10 a více hodin. „Na prodloužené víkendy jsou ideální lyžařská střediska Rakouských Alp, kde jste bez problémů za pár hodin,“ doporučuje Pavel Zigáček z Neckermann CK .

Rada pro četbu katalogu: Pečlivě počítejte od kdy do kdy zájezd nabízí pobyt. Pouhý počet dní či nocí může být na první pohled zavádějící.

Složení výpravy ovlivňuje volbu charakteru destinace

Důležitou kategorií ovlivňující volbu střediska je složení výpravy. Pokud jedete sami, můžete volit zcela libovolně. Jedete-li s přáteli a chcete se bavit, jistě se vám bude hodit zázemí hotelu v srdci střediska, který poskytne dostatek možnostítrávení volného času. V barech to žije dlouho do noci a jsou ve středisku většinou všude. Díky tomu nebudete muset řešit, kdo bude řídit na hotel či zda vám neujede ski bus.

Pokud pojedete v komornějším složení, může se vám hodit chata na okraji střediska, kam nedolehne ruch zábavy a v noci uvidíte oblohu plnou hvězd. Rodiny s dětmi většinou zkoumají, jak středisko či hotel vyhovuje nejen rodičům, ale i dětem. Renomované cestovní kanceláře mají v nabídce dostatek hotelů, kde se děti díky animačním programům, velkým hernám, hotelovému vybavení nebo třeba dětským bazénům, cítí jako v ráji.

Rada pro četbu katalogu: Pečlivě se vyptejte na detaily umístění hotelu. Je-li hotel v letovisku „s bohatými možnostmi zábavy“ nebo „s centrální polohou“, pak očekávejte rušnou oblast, kde to celou noc žije. Naopak „rychle se rozvíjející letovisko“ může být krycím názvem pro oblast s rozestavěnými hotely, kde je dosud nedostatečně vybudovaná infrastruktura. Je také dobré znát vzdálenost hotelu od sjezdovky.

Chcete jenom lyžovat nebo i relaxovat?

Ujasněte si, zda chcete věnovat všechen svůj čas lyžování nebo si také rádi odpočinete ve wellness. Pokud budete mít jasno, jak chcete trávit svůj čas, můžete pak vybrat vhodně vybavený hotel. „Horská střediska a hotely nabízející relaxační a wellness zázemí jsou mezi Čechy rok od roku populárnější,“ hodnotí vývoj vkusu čaských lyžařů Pavel Zigáček z Neckermann CK.

Rada pro četbu katalogu: Zjistěte si detailně jaké služby hotelu jsou v ceně zájezdu.

Více na www.ckneckermann.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*