Berlín, Malý dobrodruh
Mezinárodní filmový festival Berlinale. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus SieheBildquelle

Chcete potkat hollywoodské hvězdy? Vydejte se do Berlína! Či se chcete dozvědět, jak se na něžné pohlaví dívali slavní malíři Klimt, Schiele či Kokoschka? Vyrazte do Vídně. V Paříži zase vypukla Picasso mánie. A co si užít unikátní atmosféry jazzového festivalu v Kodani anebo oslav čokolády v Amsterdamu? Partnera s sebou můžete vzít zdarma, protože autobusy Eurolines vás od od 15. 1. do 20. 3. 2016 svezou do 26 měst 2 za cenu jednoho!

Filmové Berlinale plné hvězd

Ve filmové branži je tato akce považována za jednu z nejdůležitějších. Oč se jedná? No přece o mezinárodní filmový festival Berlinale, který se letos koná od 11. do 21. února. Každý rok své i cizí umění přijíždí zhodnotit přes 20 000 filmových profesionálů z více než 100 zemí. Loni se prodalo neuvěřitelných 335 000 vstupenek na více než 400 filmů. O tom, že Berlinale je váženou událostí svědčí i fakt, že pozvání účastnit se festivalu přijímají hollywoodské hvězdy, jakými jsou Nicole Kidman, James Franco, Robert Pattinson, Cate Blanchett, Natalie Portman nebo Ryan Reynolds. A kdo vyhraje prestižní cenu Zlatého medvěda? O tom nerozhodne nikdo významnější než samotná Meryl Streep, která letos přijala pozvání být prezidentkou poroty. Autobusy Eurolines se do Berlína v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 120 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 3 x denně, takže to můžete vzít i tzv. na otočku, více na www.eurolines.cz.

Výstava Vídeň, Malý dobrodruh
Unikátní výstava ve Vídni. Foto: Oesterreich werbung Trumler

Výstava roku ve Vídni: Klimt, Schiele, Kokoschka a ženy

Organizátorům unikátní výstavy, která se koná do 28. února v zámku Dolní Belveder, se podařilo sestavit zcela jedinečnou podívanou – konfrontaci tří slavných malířů Gustava Klimta, Egona Schieleho a Oskara Kokoschky s něžným pohlavím. Pro období 20. století, kdy tvořili, totiž byla typická změna tradičních genderových rolí: hovořilo se o rovnoprávnosti mezi muži a ženami, i snaze projevit své sexuální touhy. Jak to ovlivnilo umělce se dozvíte právě na této výstavě, v níž je každý z nich zastoupen zhruba padesáti díly. Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 2 x denně, takže to můžete vzít i tzv. na otočku, více na www.eurolines.cz.

Festival čokolády v Amsterdamu

Dokážete si představit svět bez čokolády? Ne? A jaké jsou trendy v tvorbě této lahůdky? A věděli jste, že stejně jako je tomu u vína, chuť čokolády se liší v závislosti na tom, odkud kakao pochází? To a mnohem více se dozvíte na Festivalu čokolády, který se koná o víkendu 6. a 7. února v Amsterdamu. Poznáte proces výroby, objevíte širokou škálu chutí a ochutnáte nevídané množství příchutí. Kromě toho se seznámíte s nejznámějšími čokoládovými tvůrci a to vše v jedné z nejznámějších “chokolaterií” na světě. Autobusy Eurolines se dostanete do Amsterdamu pohodlně 4 x týdně přes noc (odjezd z Prahy v 17:00, příjezd do Amsterdamu 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 150 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Muzeum Grand Palais
Muzeum Grand Palais. Foto: Maurice Subervie

Picasso Mánie v Paříži

Až do 29. února bude hlavní město Francie pod vlivem vzpomínek na světoznámého malíře Pabla Picassa. Muzeum Grand Palais uspořádalo chronologickou a zároveň tematickou výstavu, v níž se vrací ke kritickým i uměleckým momentům umělcovy tvorby i jeho života. Uvidíte zde díla ze sbírek pařížského Národního Picassova muzea, Národního muzea moderního umění i ze soukromé sbírky umělcovy rodiny. Autobusy Eurolines se dostanete do Paříže pohodlně přes noc (odjezd z Prahy v 16:00, příjezd do Paříže v 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Hudební festival roku: Winter jazz v Kodani

Desetidenní Zimní festival jazzu si každý rok získává více a více příznivců z celého světa. Letos se koná 5. až 28. února, naplánováno je zhruba 1 000 koncertů, které se budou konat na více než 100 místech, v klubech, kavárnách, barech, koncertních síních i na open-air prostorech v parcích, na náměstích a podél přístavu. Autobusy Eurolines se do Kodaně v rámci akce 1+1 dostanete dokonce 3 x denně a ve dvou za 2 850 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Zdroj informací:  www.eurolines.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*