Sabina-Kmecová, Malý dobrodruh
Nebespán café & apartments v Kašperských Horách. Foto: www.nebespan.cz

Gastrodovolená, neboli výlety za dobrým jídlem a pitím, jsou mezi Čechy stále populárnější. Stále více hotelů se proto mění v gurmánské ráje a pro své hosty dokonce pořádají výlety za delikatesami. Jedním z nich je i Nebespán café & apartments v Kašperských Horách.

„Původně jsme s manželem provozovali baby-friendly hotel. Tento trend stále funguje, ale jak nám odrůstají děti, začalo nás lákat vyzkoušet si něco nového. Jasnou budoucnost vidíme v zaměření se na gastro turistiku a tomu přizpůsobujeme naši nabídku a dokonce i prostory,“ říká Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments v Kašperských Horách. Velké dětské centrum tak vystřídal stylový interiér v duchu prvorepublikových kaváren s klasickými thonetkami a pohodlnými křesílky. Protože svým hostům chtěli dát majitelé ještě něco navíc, pustili se do pořádání nejrůznějších gastronomických akcí od praktických seminářů vaření kávy, přes zábavné pečení cukroví, výlety za jedlými květy, za dobrotami na farmy a na další zajímavá místa spojená s dobrým jídlem a pitím.

5 tipů, kam se na Šumavě vydat za delikatesami

1. Nebespán café & apartments: Pro single gurmány i rodiče

Lidé sem přijíždějí za zážitky ze špičkové kávy připravené na legendárním kávovaru, za domácími dorty a zákusky od nápadité cukrářky i za dobrými jídly z prvotřídních regionálních surovin. „Vše si vyrábíme sami. Nakupujeme v sousedním Bavorsku i u regionálních dodavatelů, kvalita je pro nás naprosto zásadní. Vždy čerstvou biokávu nám dodává vyhlášená pražská pražírna,“ upřesňuje Sabina Kmecová. Dostanete zde pokrmy podle tradičních šumavských receptů, ale i francouzské pochutiny.  Na oběd či večeři máte na výběr z desítky jídel, které tady téměř každý den obměňují a přizpůsobují ročnímu období a za ochutnání rozhodně stojí další domácí laskominy jako například limonády, marmelády, chutney a další. Navíc tady máte jistotu, že si vše náležitě vychutnáte i s dětmi – hned naproti kavárně je velká vybavená herna a venku rozlehlá zahrada se spoustou atrakcí a terasou s lehátky. Přímo nad restaurací se pak můžete ubytovat v komfortních apartmánech či v levných, ale velice útulných bed & breakfast pokojích.

2. Chata Rovina: jídlo s nádechem dramatu

Stojí jen 15 minut od Kašperských Hor, při cestě z Hartmanic do Železné Rudy. „Po válce zde stát zřídil velké vojenské cvičiště nepřístupné veřejnosti a původní budova padla za oběť zubu času i občasnému ostřelování. Nyní je krásně zrekonstruovaná, interiér je celý ve dřevě. Na menu, které se prakticky nemění, najdete stálice české kuchyně v dobré kvalitě. Za pěkného počasí můžete posedět venku, kde je dětské hřiště. Na výlet se odsud vydejte ke kapli svatého Vintíře s překrásnými výhledy po cestě,“ doporučuje Sabina Kmecová.

3. Rozhledna Svatobor: krásný výhled, výborné jídlo

Z Kašperských Hor sem dojedete za 25 minut.  Svatobor je zalesněný vrch nad Sušicí ležící 845 metrů nad mořem. „Na vrcholu, opředeném mnoha pověstmi, je chata s kamennou rozhlednou, kterou nechal už v roce 1934 postavit Klub českých turistů. V chatě najdete jednoduchou restauraci s výborným jídlem. Menu se každý týden mění. Po dobrém jídle si můžete udělat hezkou procházku po okolí a pokochat se překrásným výhledem na celé pošumaví,“ radí Sabina Kmecová.

4. Nefalšovaná Šumavská mlékárna

Pokud máte rádi produkty z farem, a chcete ochutnat šumavské dobroty, zastavte se určitě v Šumavské mlékárně v Dlouhé Vsi. Mají tady výborné jogurty, tvaroh, několik druhů čerstvých sýrů a samozřejmě lahodné čerstvé mléko.

5. Nejlepší šumavské ryby

V Sádkách Annín v Dlouhé Vsi nakoupíte skvělé ryby, hlavně pstruhy a siveny, ale zážitek pro vás bude i pobýt tu, zejména cestujete-li s dětmi.

Tajný tip: „Na Šumavě se v poslední době roztrhl pytel s malými pivovary. Ve všech se zároveň i najíte. Z těch nejbližších doporučuji navštívit Pivovar U Švelchů v Sušici, Šumavský pivovar Vimperk nebo Pivovar Lyer,“ uzavírá Sabina Kmecová.

Více informací na: www.nebespan.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*