Chcete zažít opravdovou lyžovačku ještě před tím, než se budete muset ponořit do stresujících příprav na Vánoce? Vyjeďte se svou rodinou nebo přáteli na předvánoční dovolenou na Turracher Höhe, kde si zimních radovánek budete moci užít již zanedlouho. Advent plný pohody a klidu si můžete vychutnat v prázdninovém hotelu Hochschober.

Hochschober, Malý dobrodruh
Z krásného hotelu Hochschober se vám bude těžce vracet domů. Foto: www.hochschober.com

Na Turracher Höhe začíná zima brzy. První lyžařské vleky se často rozjedou již koncem listopadu. V lyžařském areálu, který obklopuje pomalu zamrzající jezero, je k dispozici 38 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti a 14 lanovek a vleků. Skutečnost, že sjezdovky jsou většinou pokryté sněhem až do pozdního jara, zajišťuje kombinace nadmořské výšky a promyšleného systému umělého zasněžování. Z hotelu Hochschober lze k nástupní sedačkové i kabinové lanovce dojít pohodlně pěšky.

Zimní radovánky

Když jezero zamrzne, patří k oblíbeným aktivitám návštěvníků běžky na zamrzlém horském jezeře, které je zimním srdcem Turracher Höhe. Zde se setkávají běžci, zimní turisté, lyžaři a bruslaři. Kromě běžecké trasy přímo na jezeře se nabízí celá řada lyžařských běžeckých tratí podél lesních turistických cest.

Celkem je tu 25 km upravovaných běžeckých tratí. Některé snadné, jiné značně náročné se slušným stoupáním. A na všech výletech lze zabrousit do útulných horských chat a doplnit energii. Na jezeře jsou udržovány ledové plochy jak pro bruslaře, tak pro vyznavače curlingu.

Vánoční atmosféra v hotelu  Hochschober

Advent, kterým se tradičně hlásí Vánoce, má v hotelu Hochschober dlouholetou tradici. Vkusná dekorace všech hotelových prostor vyvolává neodolatenou atmosféru rozjímání První adventní neděli se v hotelové hale objeví vánoční strom, který se zdobí jako selský vánoční strom až v předvečer Štědrého dne. Všude panuje skutečná adventní nálada bez hektiky a stresu. Hosté se mohou účastnit pečení vánočního cukroví a získat místní receptury. Posezení u praskajícího krbu zpříjemňuje malý hotelový pěvecký sbor tradičními adventními písněmi.

Předvánoční atmosféra v Hoschoberu evokuje staré časy a vzbuzuje vzpomínky na vlastní dětství. Venku leží sníh a vevnitř v hotelu praská oheň v krbu a člověk se může uvolnit a odpočívat v útulném světě tepla, vody a skvělé pohody.

K největším zážitkům patří bezpochyby saunování ve srubové sauně, kde se topí limbovým dřevem, které saunu neuvěřitelně provoní a potom ochlazení v jezeře – ti otužilejší mohou skočit do jezera přímo, ostatní si vychutnávají jezerní koupaliště, ve kterém i v té nejtřeskutější zimě, kdy je jezero do velké hloubky zamrzlé, teplota vody neklesá pod  28° C.

Hochschober: Ski Spezial

Předvánoční lyžování, to je vůbec to nejkrásnější: sjezdovky jsou ještě takřka prázdné, ale na první lyžaře čekají ve skvělém stavu. Adventní pobyt neuvěřitelně příjemně naladí na blížící se nejkrásnější část roku.

Předvánoční týdny Ski Spezial kombinují lyžování, požitkové hóchšobrování, užitečné rady a nové zkušenosti lyžařských průvodců, včetně jedné masáže nebo jiné procedury v hotelových lázních podle vlastního výběru.

Týdenní pobyty ještě před Vánocemi

7denní pobyt (do 22. prosince) zahrnuje:

– 7 noclehů s celodenní stravou,

– 6denní lyžařskou permanentku (prodloužení možné),

– ve všední dny každý den 3 hodiny s lyžařským instruktorem ke zlepšení techniky či seznámení s nejkrásnějšími sjezdovkami

– v sobotu a v neděli setkání s lyžařskými instruktory v hotelu Hochschober, kteří zodpoví každou otázku z oblasti lyžařských dovedností a vybavení pro zimní sporty,

–  společné obědy v horské chatě AlmZeitHütte

– možnost vypůjčení nejmodernějšího lyžařského vybavení za zvýhodněných podmínek

25minutová lázeňská procedura dle vlastního výběru,

-1x týdně večerní lyžování při umělém osvětlení

– pestrý program dalších hotelových aktivit – podle týdenního programu

dále lze rezervovat:

1x týdně vždy ve středu lyžařskou túru na horu Rinsennock: freeride pro zkušené lyžaře. (Trvá cca. 2,5 hodiny – cena za osobu: 25,-€ )

Cena týdenního pobytu za osobu od € 1.106,-

Více informací na : www.hochschober.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*