Je poměrně malé, ale zato milé. Až jsme byli překvapení, jak dlouho tady naše dcerky vydržely. Akvárium Pod hladinou Vltavy sice není doslova pod touto řekou (vlastně ho najdete na pražském Staroměstské náměstí), zato je tu spousta tam žijících ryb a živočichů a atmosféra je zde skutečně jedinečná.

Malý dobrodruh, Pod hladinou Vltavy
Pod hladinou Vltavy, to je unikátní výstava o podvodním životě v nejznámější české řece. Foto: www.podhladinouvltavy.cz

Projdete branou Paláce Kinských, pak ještě po schodišti dolů do sklepení, na první pohled temného, ale ne úplně studeného. Stovky sladkovodních ryb si tady plavou v desítkách akvárií – na ploše 350 m2 spatříte celkem 18 akvárií o obsahu 25 000 litrů vody – a občas se hodně diví i dospělí návštěvníci: Takhle velký kapr a že jej jich tolik druhů? A tohle je skutečně sumec (mají tady dvoumetrového!) a tenhle obrovský jeseter má být skutečně takhle “ostnatý”?

Pozorovat tady můžete známé ryby našich vod (zejména Vltavy), například zmíněné kapry, štiky, ale také líny, okouny, sumce, metrové jesetery i méně známé ryby z českých řek a rybníků. 

Dospělí ocení všudy přítomné židle, na které se mohou posadit – děti ostatně potřebují na prohlídku toho nevšedního světa mnohem více času. Pro děti je zde pak malý koutek se stolečkem a štokrlaty a kromě ryb vás čeká také expozice nejrůznějšího historického rybářského náčiní.

Zkrátka hodina vám tady bude rozhodně málo!

Více informací: www.podhladinouvltavy.cz

Otevírací doba: Úterý – neděle, 10 – 18 hodin

Vstupné:

Dospělí: 85 Kč
Děti do 15 let: 60 Kč
Důchodci: 60 Kč
Školy: 50 Kč/osoba + pedagogický dozor zdarma (10 a více žáků)

Adresa: Historické podzemní prostory Paláce Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1

KontaktV případě dotazů se obracejte na: akvarium@centrum.cz, nebo na tel. +420 777 108 285

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*