K zimě patří sníh a lyžování.  Nejlepší způsob jak si užít zimní období je návštěva lyžařského areálu jako je třeba areál Annaberg v Andělské Hoře. Hosté se mohou těšit nové sjezdovky a velké dětské lyžařské hřiště s atrakcemi.

Snowtubing, Malý dobrodruh

V lyžařském areálu je připravená atrakce pro děti v podobě snowtubingu. Foto: www.annaberg.cz

Jesenické lyžařské středisko Annaberg v Andělské Hoře ležící patnáct kilometrů od Bruntálu se dočkalo velké modernizace, spoustu novinek tu mají pro rodiny s dětmi.

Zmodernizovaný skiareál

Skiareál s novým snowboardovým parkem se veřejnosti otevře 29. prosince 2012. Už 26. prosince pořádá Annaberg velkou akci pro děti. Malí lyžaři budou mít sjezdovky k dispozici zdarma a mohou se těšit také na závody. Starší vlek v lyžařském areálu Annaberg letos prošel velkou modernizací a bude protažený o dalších 100 metrů. Vlek nyní měří celkem 750 metrů a obsluhuje tři 800metrové sjezdovky. Jeho kapacita se zvýší na 1 200 osob za hodinu a nově bude vyjíždět hned od parkoviště.

Snowboard a freestyle

V areálu také přibude třetí sjezdovka. Ta se začne upravovat – pohledem zespodu – na pravé straně vleku a bude vhodná pro méně náročného lyžaře. V její horní části vyrostou také profesionální překážky určené pro snowboard a freestyle. Na parkovišti, které bylo zvětšeno a upraveno, stojí další novinka – budova se zázemím – toaletami, občerstvením, přibyla také půjčovna snowboardového a lyžařského vybavení. Investovalo se i do dalšího zasněžování.

Snowtubing pro děti

Na změny se mohou těšit rodiny s dětmi a začátečníci, pro které tu dokončují nové lyžařské dětské hřiště. Společnost Annaberg s.r.o. investovala do nákupu 40 metrů dlouhého pojízdného „koberce“. Další novinkou je také lyžařský kolotoč, který lyžaři znají z alpských středisek. Děti zde mohou trénovat stabilitu na lyžích. Na jeho ramena lze zavěsit i duše na snowtubing a děti povozit. Objeví se tu také kratší 50 metrů dlouhý vlek i malý svah určený pro děti na sáňkách a bobech.

Aktuální podmínky online

Milovníci rychlé jízdy si mohou svůj čas změřit na kratší slalomové trati u vleku. Aktuální podmínky ve středisku Annaberg v Andělské hoře bude díky online kamerám možné od letošního roku každý den sledovat v pořadu Panorama na ČT 2. Vlek v Annabergu vyjíždí do nadmořské výšky 850 metrů a končí v sousedství barokního poutního kostela svaté Anny.

U horní stanice začínají upravované běžecké stopy a za dobrého počasí jsou odtud vidět i Beskydy. Středisko bude připraveno na provoz před Vánocemi 2012. Otevírat se bude i na večerní lyžování.

Více informací na www.annaberg.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*