Vedete děti odmalička ke kladnému vztahu k přírodě? Pak jistě při nákupech upřednostňujete výrobky, které nepředstavují zátěž pro životní prostředí. Právě takové jsou i dětské batůžky z recyklovaných materiálů. Prozraďte dětem kouzlo, jak se z PET lahví stane batůžek, a už nikdy nebudou chtít jiný.

Batohy Affenzahn
Děti si zábavné batůžky z PET lahví zamilují. Foto: www.skibi.cz

V obchodech jsou spousty batůžků různých tvarů, designů a z různých materiálů. Podle jakých kritérií tedy vybírat?

„Zvolte takový, který dítě nejen nadchne svým provedením, ale navíc udělá radost i vám, protože bude ekologický, takže budete mít dobrý pocit, že jste své peníze investovali užitečně. A máme pro vás tip: děti budou mít mnohem lepší představu, co se děje s PET lahvemi od vod, které nosí do třídicího kontejneru na plast, když jim popíšete, jak se zpracovávají a jak se z nich dá vyrobit třeba krásný batůžek. Jistě budou i překvapené, když jim sdělíte, že na malý batoh bylo zapotřebí 6 PET lahví a na velký dokonce 11,“ radí Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem ekologických batůžků Affenzahn.

Jak se rodí ekobatoh

Celý proces výroby od PET lahví k batůžku můžete dětem popsat třeba takto:

 1. Prázdné lahve se z kontejneru odvezou do továrny na zpracování plastu.

  Batohy Affenzahn
  Zvířecí kamarádi doprovodí děti do školky i na výlet. Foto: www.skibi.cz
 2. Zde se rozmělní na vločky, které vypadají podobně jako kukuřičné lupínky.
 3. Pak se ve speciálním zařízení vločky vyčistí od zbytků šťáv a limonád.
 4. Následně se roztaví a smísí, až vznikne hmota připomínající těsto.
 5. Těsto se vytahuje do dlouhých vláken a po ochlazení se spřádá do nití navinutých na cívkách.
 6. Materiál se potiskne vzory a ošetří z obou stran, aby byla látka nepromokavá.
 7. Z této tkaniny se pak ušije batoh.

Další eko benefity batůžků Affenzahn

Batohy jsou fair a eco-friendly, Affenzahn je partnerem bluesign® system, který hlídá kritéria výroby. Navíc se oproti klasickým postupům při jejich výrobě snižuje:

 • o 20 % produkce odpadní vody
 • o 50 % spotřeba energie
 • o 60 % produkce emisí.

Které zvířátko u vašich dětí zvítězí?

To, co na batůžkách Affenzahn děti určitě nejvíc upoutá, je originální hravý design. Je přece skvělé vyplazovat tygrovi jazyk, nebo přehazovat kočičce tlapky. Každý batůžek je vybavený množstvím edukativních prvků, které pomáhají procvičovat jemnou motoriku. Na vyplazovací jazyk se dá napsat jméno, všechny přezky a zipy se jednoduše zapínají, samozřejmostí jsou vypolstrovaná záda a popruhy pro pohodlné nošení. Batůžek má dokonce i pojistku, aby nedošlo k jeho přetížení.

Pozornost si zaslouží i další dobrý nápad – a sice vnitřní polstrování světlou látkou, díky níž se dítě ve věcech uložených v batohu dobře orientuje. Svrchní látka je na omak příjemná, neškrábe, takže děti budou batoh ochotně nosit, i když budou mít třeba jen tílko.

Batůžek Affenzahn veselá žabička
Batůžek Affenzahn veselá žabička. Foto: www.skibi.cz

Hafík Woody: Pěkný uličník s vyplazeným jazykem, který je ale zároveň i věrným kamarádem. Perfektní turistický batůžek Affenzahn Walki Woody Wuff pro děti ve věku 3-5 let bude ideální nejen do školky. Objem 10 l. Hmotnost 500 g. Rozměry 20x13x30 cm. Koupíte na www.skibi.cz za 1 940 Kč.

Přemýšlivý tygřík: Nejmenší děti od 1 do 3 let určitě nadchne tygřík Timmy – zábavný batůžek Affenzahn Timmy Tiger. Je vyrobený z recyklovaných PET lahví, ručně vyšívaný, má skryté kapsy i jmenovku na jazyku. Objem je 4 litry a váží pouhých 200 g! Rozměry jsou 17x11x25 cm. Batůžek koupíte na www.Skibi.cz za 980 Kč.

Veselý dráček: Perfektní batůžek pro školkové děti od 3 do 5 let Affenzahn Danny Dragon zaujme hlavně kluky. Dráček Danny, který také vznikl z recyklovaných PET lahví, jim bude veselým a věrným kamarádem. I on má jmenovku schovanou na jazyku, hrudní pás, tajnou kapsičku, navíc nabízí velký objem 8 litrů při váze 420 g, takže pojme spoustu autíček… Rozměry jsou 20x12x31 cm. Prodává www.Skibi.cz za 1 380 Kč.

Moudrá sova i růžová zaječice: Holčičky od 1 do 3 let sáhnou při výběru batůžku nejspíš po roztomilé sovičce Olivii nebo zaječici Rosalii. Affenzahn Olivia Owl i Affenzahn Rosalie

batůžek Affenzahn Timmy Tiger
Batůžek Affenzahn Timmy Tiger. Foto: www.skibi.cz

Rabbit jsou batůžky z recyklovaných PET lahví o objemu 4 litry určené nejmladším dětem. Každý váží jen 200 g, takže dětem nepřidá zbytečnou zátěž. Samozřejmou součástí je hrudní pás, „tajné“ kapsy i jmenovka na jazýčku. Rozměry jsou 17x11x25 cm. K dostání na www.Skibi.cz – každý za 980 Kč.

Hravý pandí medvídek: Nejvíc zábavy si děti od 3 do 5 let nejspíš užijí s pandím krasavcem Paulem, který si umí tlapkami zakrývat oči i uši, když se mu nechce poslouchat… Batůžek Affenzahn Paul Panda z recyklovaných PET lahví má objem 8 litrů, nízkou hmotnost 420 g, hrudní pás, samozřejmě pohodlně polstrovaná záda a rozměry 20x12x31 cm. Prodává www.Skibi.cz za 1 350 Kč.

Více na www.Skibi.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*