Návštěvníci Baťova kanálu se letos můžou těšit na řadu novinek. Jednou z nich je i chystané zprovoznění přístaviště Spytihněv na Zlínsku. Bude bezbariérové a poslouží ke krátkodobému kotvení plavidel.

Spytihněv,Baťův kanál, dovolená, loď, plavba, Východní Morava, výlet, Malý dobrodruh
Foto: Archiv Baťova kanálu

Na místě dosavadního dřevěného mola v pravobřežní části horní rejdy plavební komory vznikne třístupňové pevné molo v délce 45 metrů a šířce tři metry. „Doplní jej samozřejmě vyvazovací prvky, tedy pacholata a rohatinky. Konstrukčně na molo naváže takzvané čekací stání o délce pětadvacet metrů a šířce tři metry, které poslouží i pro velkou výletní loď,“ sdělila Veronika Slámová, tisková mluvčí Povodí Moravy, s. p.

Na Baťově kanále se kromě Spytihněvi pracuje i na jiných místech. Ve Strážnici na Hodonínsku vzniká nové stání plavidel, sousední Sudoměřice – Výklopník budou mít přístaviště. Investorem všech tří projektů za celkem 22 a půl milionu korun je Ředitelství vodních cest České republiky.

Baťův kanál patří mezi nejvýznamnější turistická lákadla Východní Moravy, v současné době má délku přesahující 50 kilometrů a umožňuje svezení lodí z Otrokovic do slovenské Skalice. V loňském roce přilákal odhadem až 65 tisíc turistů. Jeho atraktivitu zvyšuje i velmi oblíbená cyklostezka, která vede po jeho břehu. „Dává tak unikátní možnost kombinovat cykloturistiku s jízdou lodí,“ upozornila Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která se specializuje na propagaci regionu jako zajímavé turistické destinace.

Baťův kanál přináší v posledních letech pravidelně řadu vylepšení. Například od loňského roku mohou jeho návštěvníci využívat nově zrekonstruovaný areál Pahrbek v Napajedlích, který nabízí možnost ubytování campingového typu v moderních bungalovech.

Více na www.vychodni-morava.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*