Bavorsko je domovem přírodního parku Altmühltal, který láká hlavně ty z vás, které v létě nebaví válet se u vody a chytat bronz. Vybrat si zde můžete z řady aktivit jako je cyklistika, kanoistika či jenom prosté procházky krásnou krajinou.

Bavorsko, Malý dobrodruh
V Bavorsku s kolem zaručeně nezabloudíte, protože všechny cesty jsou označeny. Foto: www.germany.travel

V srdci Bavorska, na ploše necelých 3000 km2, jižně od Norimberku, se nachází nádherný přírodní park Altmühltal. Je vzdálen asi hodinu cesty autem od Norimberku a nabízí nesčetné možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny, své aktivity si zde najdou všichni, kteří tento park navštíví. Širokou škálu aktivit park nabízí i rodinám s dětmi. Osvěžující vzduch, příjemná atmosféra a okouzlující příroda dělají z tohoto přírodního parku místo, na které se budete rádi vracet.

Apoštolové ve skalách

Preferujete jízdu na kole, plavbu kánoí či cykloturistiku. Nebo se jen chcete toulat parkem a přitom nasávat jeho atmosféru? Všechny tyto aktivity jsou pro vás a vaše ratolesti k dispozici. V celém parku se nachází spousta krásných přírodních lokací a míst, které stojí za zhlédnutí jako například skupina skal nesoucí název „12 apoštolů“.

Ráj pro cyklisty

Rozhodnete-li se pro aktivity na kole. Nabídne park vám a vašim dětem jak cyklostezky náročné a namáhavé, tak cyklostezky“oddechové“ a s minimálním převýšením.  Všechny cyklostezky jsou vedeny nádhernou krajinou a jsou kvalitně vyznačené. Zájemci si zde mohou rovněž vypůjčit kola a pro ty z vás, kteří se rozhodnou pro cesty náročnější a delší, je připraveno ubytování. Není tedy náhodou, že Altmühltal je také někdy nazýván rájem cyklistů.

Návrat do období Jury

V přírodním parku Altmühltal naleznete rovněž muzea, která nabízí pohled do prehistorického období Jury. Jsou zde pro vás nachystány naučné cesty vedené průvodcem. Zajímavou možností pro vaše děti bude hledání zkamenělých fosílii. Co se historie týče, nalezneme zde ještě pozůstatky římských staveb a slavných „Limes“, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde si můžete rovněž vybrat ze široké škály naučných cest, vedených průvodci.

Adrenalin na kánoi

Neměli bychom ani opomenout zmínit možnost rodinných výletů na kánoi. Jedná se bezesporu o jedinečný zážitek, který by byla škoda nechat si ujít. Tyto výlety se konají na řece Altmühl, která touto oblastí protéká. Při plavbě se můžete kochat krásami přírodního parku Altmühltal.

Více informací naleznete: www.germany.travel awww.international.naturpark-altmuehltal.de

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*