Bavorsko je podle aktuálních statistik nejoblíbenější německý prázdninový region pro rodiny s dětmi. Bavorská turistická centrála navíc zavedla značku kvality „Kinderland Bayern“, která vám zaručí, že daný resort či hotel bude na nejmenší návštěvníky myslet skutečně do všech detailů.  Jen takové zařízení, které splňuje ta nejnáročnější kritéria, může obdržet tři, čtyři, nebo pět medvídků. V roce 2003 tato značka začala s 85 partnery, v dnešní době je těchto partnerů z oblasti pohostinství a zábavních center přes 300.

bavorsko, Malý dobrodruh
značka Kinderland Bayern je zárukou toho, že resort či hotel bude skuteně baby friendly. Foto Kampenwandseilbahn GmbH

Bavorští medvídci udělovaní v rámci této značky ukazují, kde je rodina s dětmi opravdu vítaným hostem. Všichni partneři nabízející ubytování – ať už luxusní hotely, nebo penziony, kempy nebo prázdninové byty – ti všichni musí splnit 90 přísných kritérií, aby mohli získat medvídka kvality. Ke standardům na pokojích patří např. dětské pojistky do zásuvek, síť proti hmyzu nad dětskou postelí a možnost zatemnění pokoje. V restauracích jsou malí hosté obsluhováni jako první, k dispozici musí být jak dětská menu, tak dětské židličky a dětské příbory. Stejně tak nabízejí tito partneři zabezpečená hřiště a vnitřní herny při nepřízni počasí, zajišťují také hlídání dětí a zprostředkovávají rovněž i informace o možnostech volnočasového vyžití v místě pobytu. Vybavení hotelu zahrnuje také dětské kočárky a k zapůjčení jsou k dispozici také dětské vysílačky. Podle toho, nakolik ubytovací kapacita splňuje požadovaná kritéria, dostane buď tři, čtyři, nebo pět medvídků.

Nejen jednotlivé podniky, ale i oblasti a celé regiony v Bavorsku jsou partnery této značky. Návštěvníci se pak mohou spolehnout na to, že zde naleznou podmínky, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, jako třeba stezky sjízdné i pro kočárky, dětská hřiště, volnočasové aktivity do každého počasí, nabídky hlídání dětí a ještě mnohem více. Doposud získalo certifikát značky Kinderland Bayern 17 míst, stejně jako jeden celý region sestávající se z několika vesniček v Bavorském lese.

Dobrodružství v Bavorsku

Bavorsko, Malý dobrodruh
Vodní a zábavní parky jsou v Bavorsku vyhlášené. Foto Kinderhotel Oberjoch

K perfektní rodinné dovolené patří bezesporu zábavné volnočasové aktivity pro každého bez ohledu na věk nebo vkus. Pod touto značkou naleznou návštěvníci Bavorska u partnerů pro zážitky rozsáhlou a zajímavou nabídku – ta je samozřejmě hodnocená také z hlediska kvality. K těmto partnerům patří např. lázně a zábavní vodní centra, které je možné navštívit po celý rok, stejně jako muzea se speciálními nabídkami pro rodiny s dětmi, horské dráhy a sáňkařské dráhy, zábavní a volnočasové parky, plavby na lodích a mnoho dalších atraktivit zahrnujících např. i prohlídky dolů, skláren, německého Legolandu, ravensburského Spiellandu, zábavního parku Playmobil FunPark, olympijského parku nebo bavorského filmového městečka.

Aktuality i ubytování na portále Kinderland Bayern

Vedle rozsáhlého katalogu „Kinderland-Katalog“, který je každoročně vydáván, nabízí rychlý a pohodlný přístup k informacím a nabídkám pro dovolenou s dětmi v Bavorsku také webová stránka www.kinderland.by. Zde se nacházejí také aktuální informace o akcích a událostech, stejně jako různá vyhledávací kritéria, podle kterých je možné snadno a rychle najít konkrétní nabídky. Nabídku přesně na míru je možné vyhledat podle kritérií jako region, typ ubytování, cenová relace a detailů – jako možnosti koupání, jízdy na koni, kontaktu se zvířaty (farmy), možnosti lyžování nebo třeba i možnosti bezbariérového přístupu. Všechny nabídky jsou propojeny odkazy s konkrétními partnery a díky tomu je možné je přímo rezervovat.

Více informací o Bavorsku najdete na www.bayern.by a  www.bavorsko.eu

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*