Jmenují se Vojta, Kuba a Matěj a troufám si tvrdit, že je s největší pravděpodobností znáte! Jak to? Jedná se přece o tři medvědí bratry (dnes už se pravda nejedná o žádná mláďátka, je jim 12 let), kteří měli hlavní roli ve Večerníčku filmaře Václava Chaloupky. Vydejte se za nimi a jejich příběhem do Berouna, kde dnes mají domov!

Medvědi z Večerníčka,  Beroun, Malý dobrodruh
Medvědí trojčata z Večerníčku našla domov v berounském medvědáriu.

Původně to vlastně nevypadalo vůbec růžově, protože medvědí máma Kateřina se o svá trojčata odmítala starat. A tak – jakoby závdavkem – dostali postupně hned dva otce: nejprve medvědáře Jana, později filmaře Václava Chaloupku.

Městská hora v Berouně, to je medvědí ráj

Slavné filmové hvězdy dnes žijí ve speciálním výběhu o rozloze 25 arů v lesoparku Městská hora v Berouně. A pozor: toto město má dokonce symbol medvěda na svém znaku i praporu! V Berouně ostatně bude dobře celé rodině,nejen medvědům. Kromě již zmíněného medvědária tady na malé výletníky čeká dětské hřiště, rozhledna a zajímavá přírodopisná stezka (je dlouhá 1,5 kilometru, takže žádná náročná túra).

A když už tady budete, dopřejte si ještě vyhlídku do slavného lomu Velká Amerika. Nejlepší pohled na český Grand Canyon je kousek od silnice mezi Mořinou a Bubovicemi. Je vám to pořád málo? Pak se po žlutě značené trase vydejte kolem dalších lomů Mexiko, Mořina a Malá Amerika dovede až k hradu Karlštejn.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*