V sobotu 25.6.2011 se již poněkolikáté sejdou legendy českého a německého skateboardingu, tentokrát na Božím Daru.

Kdy vlastně vzniknul skateboard a kdo na něm poprvé v Čechách stál, se už nedozvíme, jisté je jen, že jsme byli při tom, když se u nás začalo surfovat na asfaltu. A právě Karlovarsko bylo jednou z kolíbek tehdy československého skateboardingu. Místy kde se konaly i opakovaně závody Československého poháru ve skateboardingu a Mistrovství ČSSR ve skateboardingu byly Karlovy Vary, Horní Slavkov, Staré Sedlo, Boží Dar. Skateboarding v tehdejším Západočeském kraji měl velmi dobrou základnu jezdců, kteří byli dobří, jak ve slalomu, tak skoku do výšky a skoku do dálky. Na tehdejších závodech ve skateboardingových disciplínách se vystřídali i tisíce diváků a obdivovatelů jezdců na prkýnkách.

Mnozí ze starokoleňáků jezdí už skoro třicet let. Někteří pověsili skateboard už dávno ,,na hřebík“, jiní jezdí aktivně mezi profesionály dál a jsou k vidění skoro na všech nejdůležitějších slalomových závodech světových pohárů a MS. Mezi účastníky Sk8 setkáni budou přítomni bývali čeští mistři, světový rekordmani, jeden Mistr světa ve skoku do výšky Luděk Váša z Kanadského Vancouveru 1987 a druhý z mistrovství světa ve slalomu 2009 z Hoot River – Oregon USA Robert Thiele.

Přijďte s námi prožít hezkou sobotu mezi starými skateboardovými přáteli a uvidíte, že mnozí z nich i po třiceti letech nic neztratily na svých sportovních kvalitách. Závodu se, přestože je zařazen do mezinárodního světového řebříčku závodů ISSA Status Basic (International Skateboard Slalom Association), mohou zúčastnit i příchozí všech věkových kategorií.
Chcete se také zúčastnit?

Tak v 8:30 hodin ráno začíná prezentace na závody, které proběhnou u prodejní haly na Božím Daru naproti Čerpací stanici pohonných hmot Boží Dar. Každý závodník dostane občerstvení zdarma a na památku tričko Starých Kolen, které mohou získat i někteří z příchozích diváků.

Setkání vyznavačů skateboardingu a jejich příznivců bylo podpořeno z Fondu malých projektů Programu Cíl 3 / Ziel 3 Česko – Sasko, Euregiem Egrensis a městem Boží Dar.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*