Vychází kreativní zápisník a průvodce těhotenstvím pro vás i vaše miminko.

Začalo to loni v květnu, kdy novinářka a bloggerka Jana LeBlanc odeslala do nakladatelství Mladá fronta rukopis Zápisníku radosti. Pár dní nato odjela na dovolenou. Vrátila se dva v jednom a s nápadem na další zápisník – BUDU MAMINKA.

Budu maminka
Kreativní zápisník a průvodce těhotenstvím pro vás i vaše miminko. Foto: Nakladatelství MF

„Vždycky jsem si myslela, že těhotenství je tak specifický stav, že ho opravdu, ale opravdu nikdy nezapomenu. Jenže jsem za sebou měla sotva pár týdnů, když jsem zjistila, že těhotenská demence není pověra a mně se doslova vypařuje z hlavy spousta malých, ale důležitých detailů. Potřebovala jsem si je někam zapisovat, ale na trhu nebyl žádný zápisník, který by se k tomu hodil. Napsala jsem o tom kamarádce Martině Pavlové a jeden takový jsme společně vymyslely,“ říká Jana LeBlanc.

Publikace nazvaná Budu maminka je zápisník, diář, plánovač a kreativní deník na čtyřicet týdnů těhotenství v jednom. Každý týden si přečtete, co se děje ve vašem břiše, jak právě vypadá, kolik měří a co dělá vaše miminko. Zbytek deníku pak dopíšete vy: jak se máte, co děláte, co vy a vaše miminko jíte. Nebudete jenom psát, ale taky malovat, vystřihovat, lepit, čmárat a jinak ho kreativně vyzdobovat vším, co si chcete zapamatovat z doby, kdy jste dva v jednom. „Cílem tohoto zápisníku je, aby vás bavil a přinášel radost nejen vám, ale třeba i vašemu dítěti, až mu ho jednou dáte jako dárek,“ říkají autorky. A protože v těhotenství se ruku v ruce se zvětšujícím pupíkem skutečně zmenšuje všechno kolem, paměť zejména, doplnily autorky zápisník několika důležitými taháky. Najdete v něm základní výbavu, seznam základních vyšetření v těhotenství, seznam věcí do porodnice a taky rady, co zařídit před porodem i po něm.

Takže: Nemusíte chodit plavat, na jógu, na masáže. Ale pište. Malujte. Vystřihujte. Lepte. Bavte se! Zápisník Budu maminka vznikl proto, aby vaše těhotenství bylo ještě hezčí. (A jestli zatím není, garantujeme vám, že vám ho hezčí udělá.) Na nic podstatného díky němu nezapomenete, a až si svoje zápisníky budete po letech číst, budete slzet smíchy i dojetím.

Zápisník Budu maminka vydává nakladatelství Mladá fronta 7. listopadu 2017. Doporučená cena je 249 Kč.

O autorkách:

Jana LeBlanc

Od šesti let miluje psaní, zápisníky všeho druhu a novinařinu. Má tisíc dalších zájmů, a proto pořád málo času. Vždycky si ho ale udělá na: svého muže, syna Benjamina, knížky, běhání, jídlo a – zápisníky, kterým už doma vyhradila speciální polici.

Martina Pavlová

Už jako dítě ráda zkoušela výtvarné techniky a ruční práce všeho druhu, nakonec ale stejně zvítězila obyčejná tužka a papír. Její největší láskou je kromě kreslení a manžela sbírání inspirace cestováním po světě a ztrácením se mezi policemi v knihkupectvích.

Další diáře a zápisníky autorek najdete na www.papirovalaska.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*