Do Rakouska lidé jezdí hlavně kvůli skvělým lyžovačkám, ale věděli jste, že tato země je stejně úchvatná i zjara? Nejenom, že se můžete kochat krásnou přírodou, ale ti z vás, kteří trpí některou z kardiovaskulárních chorob zde mohou zakusit léčebné účinky minerálních pramenů.

Burgenland, Malý dobrodruh
Rakouský Burgenlandu je připravený i pro velmi náročné golfisty. Foto: www.bestofaustria.cz

Nejvýchodnější a současně nejmladší část Rakouska Burgenland fascinuje svou rozmanitou nabídkou každoročně tisíce hostů.     Zabírá pás území na východě země při hranici s Maďarskem a je třetí nejmenší rakouskou spolkovou zemí.

I Římané toužili po Burgenlandu

Římané ještě před začátkem letopočtu včlenili území do své provincie Panonie. Hranice mezi Rakouskem a Uherským královstvím se v 11. století ustálila na řece Litava, ale území dnešního Burgenlandska bylo předmětem sváru mezi oběma zeměmi ještě dlouhá staletí. Území Burgenlandska se dělí na dvě oblasti: severní část s Neziderským jezerem a hornatý jih, který patří k jedné z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších oblastí.

Až do dvacátých let minulého století patřila celá oblast k maďarskému království. Po první světové válce v roce 1920 bylo Maďarsko ná základě smluv ze St. Germain a Trianonu nuceno postoupit toto území Rakousku. Hlavním městem se stal Eisenstadt.

Až do otevření hranic to byl ospalý kout Rakouska, obklopený nepropustnými hranicemi se Slovenskem a Maďarskem. Po otevření hranic však došlo k oživení cestovního ruchu a z Burgenlandu se stala zajímavá turistická destinace.

300 slunečních dní

Dnes se jižní Burgenland prezentuje jako oáza dobré pohody. Mírně zvlněná krajina, jejíž svahy jsou porostlé lesy a vinicemi, hodně slunce a příjemné klima – to vše je jako stvořené pro skvělou dovolenou. Celá oblast je právem označována jako nejslunnější region s více než 300 slunečními dny v roce.

Vinice a skryté vinné sklípky

Cestou do Bad Tatzmannsdorfu projedete  krajinou s netušeným kouzlem. Uvidíte četné vinice, v jejichž blízkosti jsou šikovně ukryty malebné vinné sklípky s kulinářskými zážitky, a starobylé obce, které připomínají bohatou minulost, a které byly svědky historických převratů a vřav, sahajících až do doby římské. Čekají na Vás kulturně historické památky a neuvěřitelná flora a fauna.

Prameny pro kardiaky

Lázně Bad Tatzmanndorf se nacházejí na rakousko-maďarských hranicích. Malé lázeňské městečko se nachází přibližně 10 km jižně od Bernsteinu. O blahodárných účincích pramenů, které na rakouském území vyvěrají na povrch, se přesvědčili už staří Římané. Zdejší minerální prameny léčí především kardiovaskulární choroby. Mimořádný rozkvět lázně požívaly v 19. a 20. století, kdy sem jezdila řada známých osobností.

Hotel jako stvořený pro rodiny s dětmi

Reiters Finest Familyhotel je prvotřídní čtyřhvězdičkový  hotel pro rodiny s dětmi v jižním Burgenlandu, nedaleko lázeňského střediska Bad Tatzmannsdorf. V bezprostřední blízkosti se nachází pětihvězdičkový hotel Supreme. Oba hotely jsou součástí velkého prázdninového resortu Reiters Burgenland Resort.

Že se v názvech hotelů i hřišť opakuje jedno jméno? Za vším stojí Karl J. Reiter, potomek rodiny, která už za císaře Franze Josefa provozovala zájezdní hostinec v tyrolském Achenkirchu a která proslula láskou k přírodě, ke koním a gastronomii.

V roce 2004 mu v Bad Tatzmannsdorfu v jižním Burgenlandu padly do oka dva hotely, které byly na prodej. Neváhal, koupil a k nim přidal obrovský pozemek, který neobklopuje nic jiného než příroda. Položil tak základ dnešního Reiter’s Burgenland resortu, který dnes patří k tomu nejlepšímu, co může Rakousko náročným hostům nabídnout.

K dispozici je i hlídání dětí

Čtyřhvězdičkový dětský hotel Reiters Finest Familyhotel se zcela věnuje rodinné pohodě, ke které přispívají i hotelové lázně s termální minerální vodou. Nacházejí se tu tři bazény o různé hloubce, skluzavka a brouzdaliště pro nejmenší. Nabídka „All inclusive“ zahrnuje celodenní stravu včetně všech nápojů a samozřejmě hlídání a program pro děti všech věkových skupin.

V hotelu pracují odborníci na ájurvédu, shiatsu, jógu a anti-aging a pravidelně se zde vyskytuje lékař, který doporučí odpovídající terapie.

Pro náročné golfisty

Reiter’s Burgenland Resort se svými dvěma hotely, které přímo trůní na golfovým areálem, nadchne i ty nejnáročnější golfisty. Největší pozornost přitahuje samozřejmě 27jamkové mistrovské hřiště Reiter’s Golf & Country Club, které již přilákalo četné hvězdy golfového nebe – i Alex Čejka zde již hrál. K tomu patří obří tréninkové plochy s golfovou akademií a driving range. Místo bylo již několikrát vyhlášeno nejlepším resortem Rakouska.

Více informací na www.bestofaustria.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*