Camelback pás, Malý dobrodruh
Pás Camelbak ARC se dvěma lahvičkami. Foto: www.kola-radotin.cz

Jezdíte na kole, běháte, cvičíte? Výborně, nepodceňte však pitný režim. „Pokud nepijeme dostatečně, může dojít k dehydrataci organismu. Proto je nezbytné pít v průběhu celého dne a začít hned ráno, abychom doplnili noční ztráty tekutin. Nikdy bychom však neměli pocítit žízeň. Ta sama varuje, že je něco špatně,“ říká Kateřina Princová ze serveru Kola-radotin.cz. Co si zpříjemnit dodržování pitného režimu nápaditými lahvemi, které se umí čistit samy, vychytanými fitness pásy nebo třeba populárními camelbaky?

Do fitka i na běhání

Pás Camelbak ARC 2 je z ultralehkého stretchového materiálu, takže je ideální na běhání i do fitka. Obsahuje dvě 0,3 l lahvičky z BPA-free TruTaste polypropylenu se silikonovým (zdravotně nezávadným) náustkem Jet Valve. Má reflexní prvky a dva upevňovací pásky pro obvod pasu 66-111 cm, úložný prostor na klíče, peníze nebo telefon. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 1 099 Kč.

Pouzdro Quick Grip, Malý dobrodruh
Pouzdro Quick Grip, Malý dobrodruh

Všestranné pouzdro

Potřebujete mít při běhání po ruce láhev? Stabilní pouzdro QUICK GRIP™ CHILL vám to usnadní. Lehký obal na láhev stačí jen natáhnout na ruku. Má malou kapsičku, třeba na energetickou tyčinku, klíče a jiné drobnosti, a nechybí reflexní prvky. Pouzdro je vhodné pro běh venku i ve fitness. Prodává www.kola-radotin.cz za 789 Kč.

Vždy po ruce

Ledvinka Camelbak DELANEY je z ultralehkého materiálu pro správný pitný režim během běhání venku nebo ve fitness. Má reflexní prvky a kapsičku na drobnosti. Součástí je láhev Podium Chill o objemu 0,6 l. Koupíte na www.kola-radotin.cz za 1 199 Kč.

Hi-tech láhev

Nepříjemná plastová pachuť je minulostí. Láhve PODIUM® CHILL 0,6 l jsou vyrobené z BPA-free TruTaste polypropylenu se silikonovým (zdravotně nezávadným) náustkem Jet Valve. Náustek je kratší a má širší otvor (proud tekutiny je tak silnější), lze ho snadno sundat a umýt. Vnitřní povrch láhve je antibakteriální díky technologii HydroGuard. Láhve mají dvojitou stěnu, která udrží nápoj 2x déle teplý nebo studený než obyčejné láhve. Koupíte v různých barvách a provedeních ve Ski a Bike Centru Radotín od 439 Kč.

Batoh Aurora, Malý dobrodruh
Batoh Aurora. Foto. www.kola-radotin.cz

Jako ze studánky

Láhev Camelbak GROOVE má uhlíkový filtr zabudovaný přímo ve slámce. Použití je jednoduché, do láhve natočíte vodu z jakéhokoliv zdroje pitné vody a hned máte čerstvou vodu s výbornou chutí. Láhev je vyrobena z materiálu Tritan, díky němuž je 100% zdravotně nezávadná (BPA–free), odolná proti nárazu, snadno se převáží a čistí. Nechybí patentovaný ventil Big Bite zabraňující rozlití. Prodává www.kola-radotin.cz za 599 Kč.

Batoh pro dámy

Dámský batoh s vodním rezervoárem Camelbak AURORA má 2l vodní rezervoár s externím plněním, který vám zajistí dostatek tekutin. Úložný prostor o objemu 3 l pojme např. nářadí, pumpičku, peněženku, telefon, svačinu a jiné drobnosti. Praktický je nastavitelný hrudní pás, reflexní prvky a kapsa s organizérem. Koupíte ve Ski a Bike Centrum Radotín za 1 699 Kč.

Pro ženy milující dobrodružství

Pitný režim je důležitý po celý rok a k tomu vám pomůže komfortní dámský batoh Camelbak ANTE o celkovém objemu 13,5 l. Jeho střih je navržen přímo pro ženy. Má snadný přístup k dobře izolovanému vodnímu rezervoáru o objemu 3 l. K batohu jednoduše připnete i lyže nebo snowboard, takže ho využijete i v zimě. Batoh je vybaven kapsou pro lavinovou sondu a vypolstrovanou kapsou na lyžařské brýle. Koupíte na www.kola-radotin.cz za 1 990 Kč.

Pitný režim v číslech:

– Obsah vody v našem těle se mění, u novorozenců tvoří až 75 % jeho hmotnosti, u dospělého 46 % u žen a 53 % u mužů.

– Denně vyloučíme cca 2,5 litru vody močí, stolicí, dýcháním či kůží.

– U malých dětí je výdej tekutin až 5x vyšší a o tolik jej pak musíme doplnit.

– Žízeň je varovným signálem, kdy tělo ztratilo cca 1-2 % tekutin.

– Denně by měl každý člověk vypít: 0,5 litru na každých 15 kilogramů své hmotnosti.

Zdroj informací: www.kola-radotin.cz

One Comment

  1. Osobně používám raději ten batůžek s vakem na vodu od Salomonu, člověk má pak volné ruce a líp se s tím běhá. Ovšem ten výše uvedený vypadá za ty prachy dost dobře:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*