Již po druhé v neděli 28. srpna od 12:00 společnost SONNENTOR, tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, otevře své sluneční brány pro všechny milovníky bylinkových čajů.

Foto: archiv Sonnentor

Podobně jako minulý rok se i letos akce uskuteční v malebné moravské, historií opředené obci Čejkovice. A to na jejím samotném vršku, nad starodávnou templářskou tvrzí je již nyní SONNENTOR v plné přípravě poskytnout rozptýlení, občerstvení a odborné výklady spojené s prohlídkou výrobních hal všem zájemcům.

Přijďte se sami přesvědčit o tom, jak se vyrábí Váš oblíbený čaj od výkupu a zpracování bylinky až po vsypání čajové směsi do nálevového sáčku. Využijte i Vy možnosti vychutnání čajové směsi, kterou Vám po předložení Vaší originální receptury namíchá paní Eva Kubišová, jedna z českých pěstitelek bylinek, která dodává SONNENTORU již několik let sušené bylinky a květy.

Je připraven bohatý kulturní program, kde vystoupí místní dechová hudba Vinařinka, dětský soubor Kyjovánek a vtipným divadelním představením vás pobaví hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen.

Nebude chybět ani ochutnávka biovín z přilehlých vinohradů s možností prohlídky sousedních historických Templářských sklepů. Návštěvníci budou mít možnost ponořit se do dávné historie a v chládku tajemné soustavy templářských chodeb vychutnat lahodný mok z révy vinné a nechat se unášet po stopách Komtura Ekka.

Pro děti je připravena raráškova naučná stezka, dětský hrací koutek a projížďka na koních. Malým dárkem pro ty šťastnější bude výhra v tombole.

Co možná nevíte

Od roku 1992 se v SONNENTORU v Čejkovicích zpracovávají skutečné bylinkové speciality v souladu s přírodou. Návštěvníci slavností budou mít jedinečnou příležitost zblízka poznat provoněné sklady i výrobní prostory s bylinkami a kořením a zhlédnout zrození nálevového sáčku biočaje od výkupu bylin, až po jeho samotnou výrobu v moderním čejkovickém areálu. Pro dospělé i děti bude celé nedělní odpoledne připraven bohatý a zajímavý program.

Program:
12:00 hod
– Slavnostní zahájení u výrobní haly Akropolis na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy
12:30 – 18:00 hod
– Celoodpolední kulturní program. Vystoupí dechová hudba Vinařinka z Čejkovic, dětský národopisný soubor Kyjovánek a také nezapomenutelný hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen se svým humorným představením.

– Prohlídky firmy s výkladem
– Ochutnávky biočajů, biokoření i dalších biospecialit SONNENTORu
– Mini biojarmark, řemeslný jarmark

– Ochutnávka biovín s možností návštěvy sousedních Templářských sklepů – Bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech
– Dobrodružná naučná stezka pro malé i velké rarášky a dětský hrací koutek

– Projížďka na koních

– Občerstvení s nabídkou biospecialit a biosladkostí z brněnské biorestaurace REBIO

17:30 hod

-Bohatá tombola
18:00 – 18:30 hod
-Zakončení bylinkových slavností

Tip na výlet: Komu z vás bylinky přilnuly k srdci, doporučuje SONNENTOR navštívit nedaleké Valtice a bylinkovou zahradu Tiree Chmelar, která se nachází v bezprostřední blízkosti valtického zámku. Najdete zde tematické záhony věnované léčivým rostlinám, zahradu vůní, kulinářskou zahradu, zahradu mýtů a legend, zahradu motýlů a včel, ale také spoustu dalších zajímavostí.

Videopozvánka na letošní Čejkovické bylinkové slavnosti:

http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/o_nas_kontakty/cejkovicke_bylinkove_slavnosti/cejkovicke_bylinkove_slavnosti_2011

Videospot z loňských slavností: http://www.youtube.com/watch?v=r3ihCEh1-Uk

Další informace najdete na www.sonnentor.cz

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*