Je prokázáno, že Češi při nákupu vybavení na pobyt v přírodě upřednostňují kvalitní zboží.  Vybrat si můžete z široké nabídky, která zahrnuje nafukovací stan či nábytek nejen do přírody.

Kemp roku 2013, Malý dobrodruh
Při výběru stanu si zkontrolujte kvalitu materiálu? Foto: www.4camping.cz.

„Češi si jeden rok koupí malý stan pro dva, další rok ho vymění za rodinný a nakonec se vrhnou na nákup kempinkového nábytku, který pak využijí jak v přírodě, tak i na chalupách nebo zahradách,“ říká Jaroslav Skalka, pořadatel největší středoevropské Prodejní Výstavy stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech. Téměř tříměsíční akce nabídne od 31. 5. do 10. 8. nejširší nabídku zboží pro turistiku, camping a sport v České republice. Letos se koná už její 17. ročník a z provedených anket vyplývají zajímavá zjištění.

Na kvalitě záleží

Pořadatelé Výstavy stanů zaznamenali velký nárůst nákupu kvalitnější výbavy u těch, kdo podlehli nabídkám levných nekvalitních výrobků v supermarketech. „Často se v servisním centru Výstavy stanů setkáváme s požadavkem na opravu takových stanů – nejčastěji polámaných příliš tenkých tyček, protékání ve švech a podobně. Většina lidí po prohlídce Výstavy pochopí, že lze i jen za nepatrně vyšší cenu koupit zásadně kvalitnější stan a ten jejich končí v kontejneru. Velký posun zaznamenáváme i v prodejích komfortních samonafukovacích karimatek tloušťky pět centimetrů a více, širokých samonafukovacích karimatek pro dva a širokých komfortních dekových spacáků“ upřesňuje Jaroslav Skalka.

Nábytek, který využijete nejen v přírodě

Lidé na Výstavě stanů ve velkém nakupují kempingový nábytek, zejména skříňky, kuchyňky, židle, stoly, ale také nádobí, kempingové vařiče, barely na vodu, chladící boxy a ledničky. Moderní design, kvalita provedení a praktičnost navíc tento sortiment předurčují k tomu, že je často využíván i v domácnostech.

Stan k nafouknutí

Roste prodej stanů s nafukovací konstrukcí. Jejich hlavní výhodou je rychlost stavby. Stan vyndáte z obalu, rozprostřete, nasadíte pumpu, či kompresor a za dvě minutky ho nafouknete. To by mohlo ke kempování přitáhnout lidi, kteří měli ze stavby rodinného stanu obavy.

Čím méně, tím lépe

Ke snižování velikosti a hmotnosti dochází u spacáků, expedičních stanů apod. Zároveň se ale u vybavení do přírody díky novým materiálům a technologiím zvyšuje komfort.

Bavlna letos vítězí

V bavlněných stanech je díky jejich prodyšnosti podstatně lepší klima a její životnost je vyšší než u syntetických materiálů. Využívají ji nejvyšší řady klíčových značek (Outwell, Vango) a její podíl jistě poroste i u levnějších řad.

Nakupte si kvalitní zboží a přitom ušetřete

„Návštěvníci letošní Výstavy stanů a vybavení do přírody se mohou těšit na u nás vůbec největší showroom stanů, karimatek, spacáků, kempingového nábytku, nádobí, sportovního a outdoorového oblečení, obuvi a doplňků pro dospělé i děti. Zajímavou sekcí budou rovněž tašky, batohy, lampy, čelovky, plážové vybavení a další doplňky, jejichž zastoupení jsme pro tento rok na výstavě ještě posílili,“ upřesňuje pořadatel akce Jaroslav Skalka.

Ani letos zde nebude chybět populární spacákové ležení, kde si zákazníci spacák a karimatky před zakoupením mohou vyzkoušet, anebo si sami zkusit postavit či sbalit stan, kterých tu mimochodem bude postaveno více než 300! Pořadatelé lákají na výhodné nabídky a výstavní slevy, ale především na možnost vyzkoušet si vše na vlastní kůži a probrat vše s odborníky.

Další informace najdete na www.vystavastanu.cz. Ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz.

80 outdoorových značek na jednom místě, jedině na Výstavě stanů: Zastoupeny tady budou značky AKU, Alpine Pro, Asolo, Bergans, Berghaus, Coleman, Devold, Ferrino, FUNSTORM, Hannah, Humi Outdoor, Husky, Keen, Leki, Loap, Lowa, Moira, Meindl, MSR, Nikwax, North Face, Osprey, Outwell, Petzl, Pinguin, Rejoice, RVC, Tatonka, Thermarest, Tilak, Vango, Victorinox, Yate a další …

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*