Ten, kdo rád cestuje po nejkrásnějších místech ČR a je milovníkem přírody jistě ví, že krajina v nejmladším českém národním parku je nejbarvitější na podzim. Podzimní sezóna v Českém Švýcarsku je tak v plném proudu a má návštěvníkům co nabídnout. Již brzy budou započaty oslavy pětiletého výročí návštěvnického centra Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě a 20. října zde bude zahájen již čtvrtým ročníkem cestovatelského festivalu Sedm divů.

Cestovatelsky festival, Malý dobrodruh
Podzimní sezóna v Českém Švýcarsku je tak v plném proudu a má návštěvníkům co nabídnout. Foto: www.sedm-divu.cz

Do „hlavního města“ národního parku České Švýcarsko opět dorazí řada známých osobností, aby se s námi slovem i obrazem podělily o své zážitky a zkušenosti z cest do vzdálených končin světa. Letos to budou zejména Josef Formánek, Petr Jan Juračka nebo Leoš Šimánek – vás slovem i obrazem provedou svými zážitky z cest. Ocitnete se mimo jiné na Uralu, na ostrově duchů Siberutu i u protinožců. Dva roky prázdnin strávíte při putování napříč Asií. Jako dárek obdržíte volný vstup do expozice „České Švýcarsko – život, tajemství, inspirace“.

Českého Švýcarska v barvách podzimu

Kdo si chce vychutnat desítky odstínů přírody, ten by měl v tomto období zamířit právě sem. Pohledy do krajiny hrající všemi barvami jsou lákavější než kdy jindy. Stále více turistů se vydává na výlety do nejmladšího národního parku v ČR mimo letní čas. Výhodou je také menší vytíženost hlavních pamětihodností. Zejména na atraktivitě přírody postavilo České Švýcarsko svoji účast v prestižní soutěži EDEN (European Destinations of ExcelleNce). Turistická oblast byla vyhlášena evropskou excelentní destinací.

Ojedinělá interaktivní expozice

O tom, že České Švýcarsko je i v říjnu atraktivní destinací, nás přesvědčí také právě představované oslavy pětiletého výročí návštěvnického centra s jedinečnou interaktivní expozicí  – Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Poprvé se jeho prostory oficiálně otevřeli veřejnosti v říjnu roku 2007 a to i za účasti nejvyšších představitelů nejen z regionu ale i prezidenta republiky Václava Klause.  Od té doby navštívilo Dům Českého Švýcarska více než 160 tisíc lidí a stal se tak nejvýznamnějším informačním, návštěvnickým i vzdělávacím střediskem a to nejen pro region Českosaského Švýcarska.

Foťte pod dohledem renomovaných fotografů

Vychutnejte si podzimní České Švýcarsko, které vás potěší výhledy do krajiny hrající všemi barvami.  Vydejte se na výlety za dalekými výhledy s certifikovanými průvodci, pořiďte si jedinečné snímky krajiny na podzimních fotoworkshopech pod dohledem renomovaných fotografů, na festivalu Sedm divů se zase spolu se známými cestovateli vypravte do vzdálených koutů celého světa a v případě deštivého počasí se můžete třeba i proletět balónem nad krajinou národního v expozici v Domě českého Švýcarska.

Podzimní akce v tomto regionu:

20. 10. Cestovatelský festival Sedm divů v Krásné Lípě

Fotografické workshopy v Českém Švýcarsku

12. – 14. 10.  Tajemná Pravčická brána s Václavem Sojkou

19. – 21. 10.  Podzim Národních parků České a Saské Švýcarsko

Více informací naleznete na www.sedm-divu.cz.

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*