Hledáte skutečný klid, kde se i vaše děti promění v naprosté andílky? To s nimi zaručeně udělá Národní park České Švýcarsko. Kloubí v sobě totiž nádhernou panenskou přírodu plnou spousty tajemných míst a příběhů kvůli kterým i ti nejmenší prostě přestanou zlobit.

České Švýcarsko, Jetřichovice, Malý dobrodruh
Magické ticho uprostřed pískovcových skal, lesů a kaňonů, to je České Švýcarsko – ráj pro rodiny s dětmi. Foto: www.region-ceskesvycarsko.cz

Nejprve možná k té úchvatné krajině, za níž sem putuje nejvíc Čechů i cizinců. V nedotčené přírodě se skrývají pískovcové skály (ráj pro všechny romantiky) a skalní hrádky (to je zase něco pro všechny milovníky tajemna). A my se vydáme právě na méně známá místa, protože Pravčická brána, tolik fotografované soutěsky řeky Kamenice, povinně zdolávané skvostné vyhlídky na vrcholcích skal či skalní města jsou přece jen už trochu profláknuté… České Švýcarsko však láká právě na magická skrytá místa!

Jetřichovice, srdce Českého Švýcarska

Nás však doslova uchvátilo okolí Jetřichovic… Zejména blízká Trpasličí skála, která stojí vedle silnice z Jetřichovic do vedlejších Rynartic. Někdy kolem roku 1832 ji do pískovce začal tesat zdejší lidový umělec Eduard Vater a později jeho syn Ernst. Uvidíte tady tak dodnes tajemné schody a také reliéfy Sněhurky a jejích sedmi trpaslíků. Dnes je právem státem chráněnou památkou a děti toto zatím ne tolik objevené místo doslova milují…

Dolsky mlýn Malý dobrodruh
Dolský mlýn proslavily pohádka Pyšná princezna nebo Peklo s princeznou. Foto: www.region-ceskesvycarsko.cz

Ale ještě k tomuto místu – Jetřichovice jsou vlastně srdcem Národního Parku České Švýcarsko, a tak právě zdejší vyhlídky (my doporučujeme Mariinu) skýtají ty nejkrásnější pohledy do krajiny. Romanticky laděné osoby zase doslova dostane Dolský mlýn na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé (cca 3 km od Jetřichovic). Dnes zde vlastně stojí už jen gigantické torzo, zato pořádně proslavené například pohádkou Pyšná princezna nebo Peklo s princeznou.

A za návštěvu stojí i neskutečně malebná obec Kamenická stráň s tradičními podstávkovými domy.

Levné a komfortní ubytování v Jetřichovicích

Doporučujeme vám si včas zarezervovat ubytování v Jetřichovicích (anebo také v blízké Vysoké Lípě). Ubytovací zařízení na letní sezonu tady totiž bývají brzy obsazena.

Pokud se ovšem o svůj výlet či dovolenou v tomto krásném koutě naší republiky začnete starat včas, vězte, že máte skutečně z čeho vybírat! Najdete tady jak rodinné penziony s domáckou atmosférou, tak i luxusní apartmány a také malebné roubené chaty a chalupy, ve kterých jako by se zastavil čas.

Proto se vyplatí strávit nějaký ten čas i výběrem ubytování – ostatně, proč se trochu neinspirovat už předem? Velkým pomocníkem vám proto bude i např. rezervační centrum na www.region-ceskesvycarsko.cz. Garantuje totiž stejné ceny jako ubytovací zařízení a přitom už nehradíte žádné rezervační poplatky. To stěžejní ovšem je, že jeho pracovníci všechna místa pečlivě vybírají, osobně je prověřuj a v případě zájmu vám doporučí nebo dokonce zajistí jakékoliv další návazné služby. A pozor:  S rezervací tady obdržíte nyní turistického průvodce ke stažení zdarma!

Více informací o Českém Švýcarsku: www.region-ceskesvycarsko.cz

 

One Comment

  1. Martin Staník says:

    Určitě je dobré zarezervovat si ubytování předem. České Švýcarsko bývá v sezóně docela vytížené, tak se to vyplatí zvlášt pokud máte speciální nároky na ubytování a místo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*