Od neděle 11.listopadu až do neděle 18. se můžete zapojit do Svatomartinského hodování, které se letos prvním rokem koná v Českém Krumlově. Na programu je hudba , degustace vín, ochutnávka gastronomických lahůdek a to vše v příjemném prostředí vyhřívaných stanů.

Svatomartinske hodovani, Malý dobrodruh
V Českém Krumlově je celý týden připravené příjemného setkávání s vínem. Foto: www.ckrumlov.info.

Koná se prvním rokem,ale s vínem je město spjaté už v dávné historii. „Rožmberkové se pokoušeli pěstovat víno na Jižních zámeckých terasách. Dosud na některých z nich vinná réva roste,“ upozornil Miroslav Reitinger, ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu. Akci společně pořádají Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově, o. s. a Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o. Organizátoři věří, že oživí město v čase mimo hlavní sezonu. „Připravujeme bohatý program, jehož hlavním cílem je vytvořit přátelskou atmosféru při setkání místních obyvatel a podnikatelů,“ upřesnil předseda sdružení Jaromír Boháč. Doufá, že novinka by mohla zaujmout více než tři stovky návštěvníků.

Den svátku sv. Martina

Prvním impulsem k uspořádání oslav vína byla letos v létě návštěva hostů z Mikulova na českokrumlovské radnici. Ideálním termínem pro tuto akci se stane neděle 11. listopadu, den svátku sv. Martina. Proto si lidé společně poprvé připijí Svatomartinským vínem v symbolickém čase: 11. 11. v 11 hodin a 11 minut, a to přímo na českokrumlovském náměstí Svornosti.

Pak si budou moci celý týden až do další neděle užít podzimní oslavu vína i sezónní gastronomie, což znamená nejen svatomartinskou husu, ale také místní potraviny. Příležitost k tomu budou mít v šestnácti českokrumlovských restauracích a v dalších místech. Svatomartinské víno je svěží a ovocité, které sice zrálo pouhých pár týdnů, avšak už stačilo získat svůj osobitý charakter. Na výběr budou ale i další kvalitní druhy vína.

Zahradní slavnost vína

Zahradni slavnost vina, Malý dobrodruh
Hodování vyvrcholí v sobotu 17. listopadu Zahradní slavností vína. Foto: www.ckrumlov.info

Týdenní hodování vyvrcholí v sobotu 17. listopadu Zahradní slavností vína, která začne ve 14 hodin ve vyhřívaném stanu v Pivovarské zahradě. O muziku se postupně postarají smooth jazzová kapela Season Match, cikánská kapela Cindži renta a „rocková“ cimbálovka Medicimbal.

Ochutnávka vín

Lidé budou ochutnávat více než 50 vzorků mladých vín od moravských a českých vinařů a také zjistit, jak se snoubí víno se sýry z Madety a uzenářskými specialitami firmy Antoni. Vína, která je zaujmou, si mohou koupit od vinařů za zvýhodněné ceny. Během celého odpoledne vinaři se zájemci rádi pohovoří a možná i poodhalí tajemství svého vína.

Více informací na www.ckrumlov.info.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*