Máte rádi výlety po Evropě hlavně po Vánocích, kdy už opadá ten shon a davy turistů vám nikde nepřekáží? Pak je pro vás leden a únor tou pravou dobou. Užijte si víkend v těch nejkrásnějších metropolích.

Stále více Čechů cestuje za nákupy a gurmánskými zážitky, proto i cestovní kanceláře či dopravci pro své klienty zjišťují ty nejlepší akce tohoto druhu v Evropě. „Na našich internetových stránkách jsme zřídili novou sekci nazvanou Evropa na talíři, kde lidé najdou spoustu gurmánských akcí, festivalů ale také nových netradičních restaurací, kam je pak rádi zavezeme,“ říká Pavla Lauermannová zastupující autobusového dopravce Eurolines.

Vídeň: Povečeřte v divadle

Dorty, Malý dobrodruh
Ochutnejte ty nejlepší dobroty v romantickém prostředí vídeňského divadla. Foto: www.wien.info

V rakouské metropoli bylo otevřeno hodně unikátní divadlo: Reinhard Gerers teatro je totiž určeno všem milovníkům jídla! Gerer, který předtím vedl mimo jiné restauraci Korso v hotelu Bristol, Magadalenenhof a divadlo pro gurmány Palazzo, kombinuje ve svém vlastním projektu vídeňskou pohostinnost s šarmem mezinárodního varieté a s exkluzivním menu o čtyřech chodech. K revue složené z magie, komedie a akrobatických čísel v zrcadlovém paláci s elegantním secesním interiérem se servírují šťouchané brambory se slaninou z vepřů uherského plemene Mangalica a se svatojakubskými mušlemi, srnčí na bílé polentě a trio ušlechtilých čokolád. Více na www.eurolines.cz a www.wien.info. Autobusy Eurolines vás zavezou do Vídně za 990 Kč za obousměrnou jízdenku.

Brusel: V tramvaji s těmi nejlepšími delikatesami

Gurmánská tramvaj, Malý dobroodruh
Okružní jízda s večeří na vás čeká v Bruselu. Foto: www. visitbrussels.be

Nestíháte ráno snídat a musíte si tak jídlo dopřát až cestou do práce v tramvaji? Že je to nepohodlné a nevhodné? S tím by zřejmě nesouhlasili v Bruselu, kde se již druhým rokem koná Tram Experience. Za jízdy je tady pasažérům až do 19. 1. 2014 servírováno tříchodové menu od tří michelinských kuchařů. Gurmánskou jízdu Bruselem by si neměli nechat ujít milovníci jídla, kteří chtějí ochutnat něco netradičního. Zážitkem bude pouhá snaha, aby vám nějaká ta dobrota za jízdy nepřistála na košili. Pokud se toužíte projektu Tram Experience zúčastnit, pak byste si měli jistě pospíšit, protože zájemců je mnoho a počet míst je omezený. Heslo akce zní: „Všichni gurmáni se sejdou v tramvaji.“ Více na http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/content/6631/tram-experience.do#PRACTICAL. Autobusy Eurolines vás zavezou do Bruselu od 3.100 Kč za obousměrnou jízdenku.

Londýn: Na svatého Valentýna poteče šampaňské

Pokud chcete svému protějšku dopřát skutečně krásná svátek zamilovaných, vezměte ho do Londýna. V tento den tady totiž velká většina zajímavých restaurací a hospůdek nabízí nejen chutná menu, ale především unikátní zážitky. Co byste řekli na výhled na celé město z výšky  třeba ve vyhlášené Oxo Tower restauraci na břehu Temže. Levnější, ale o nic horší, je romantický oběd o čtyř chodech s šampaňským na výletní lodi Bataeux. Neopakovatelným zážitkem pak jistě bude přípitek v oblacích ve slavném London Eye. Více na www.visitlondon.com. Autobusy Eurolines vás zavezou do Londýna za 3.100 Kč za obousměrnou jízdenku.

Paříž: Příprava na novou sezónu

Spojte výhodné nákupy plné novoročních slev s poznáním! Kde? Přece ve francouzské metropoli. Autobusový dopravce vás tam doveze nyní velice výhodně, obdržíte zdarma mapku Paříže a jako bonus ještě voucher na slevu 10 % ná nákupy v Galerii Lafayette. Díky této poukázce můžete navíc v tomto nejznámějším a největším pařížském obchodním domě zcela zdarma navštívit módní přehlídku, která se koná každý pátek v 15.00 hodin. Autobusy Eurolines vás zavezou do Paříže od 1600 Kč za obousměrnou jízdenku.

Amsterdam: Světelná show

Amsterdam bude až do 19. ledna 2014 zářit díky Festivalu světel. Paletou nejrůznějších barev ožijí i pro toto město charakteristické vodní kanály a bohatý program chystají také tamní muzea, divadla a restaurace. Autobusy Eurolines vás zavezou do Amsterdamu od 1700 Kč za obousměrnou jízdenku.

Vídeň: Život Oskara Kokoschky ve fotografiích

Leopoldovo muzeum ve Vídni pořádá výstavu na počest jednoho z nejvýznamnějších rakouských umělců 20. století. Dílo Oskara Kokoschky zná celý svět, víte ale něco o jeho životě? Prozradí vám to až do 27. ledna 2014 fotografie v expozici „Kokoschka. V hledáčku moje já“. Autobusy Eurolines vás zavezou do Vídně od 890 Kč za obousměrnou jízdenku.

Zdroj: www.eurolines.cz

Autobusem po Evropě: rychle a pohodlně

Do evropských metropolí vás na všechny zajímavé akce zaveze autobusový dopravce Eurolines. Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, zaplatit je můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače. A pozor, pokud se rozhodnete cestovat i s přáteli, Eurolines mají přichystané skupinové slevy: pro 6 až 10 osob 15 %, pro 11 až 20 osob dokonce 20 %

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*