Chorvatsko je stále pro české obyvatelstvo nejoblíbenější letní destinací a ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Ale věděli jste, že se zde pobaví stejně tak dobře příznivci klubové zábavy a dlouhých party, milovníci psů, kteří se ani o dovolené nechtějí odloučit od svých miláčků či zastánci aktivní dovolené na horském treku?

Ostrov Pag – chorvatská Ibiza

Klub Papaya, Malý dobrodruh
Klub Papaya se nachází přímo na pláži. Foto: Archiv CK Neckermann

V Chorvatsku nemusí být nuda ani pro kované fanoušky taneční hudby a ryze klubové tvorby. „Na ostrově Pag totiž najdete vyhlášený klub Papaya, který se svou kvalitou a programem může směle rovnat pověstným klubům na španělské Ibize,“ říká Daniela Říhošek z Neckermann CK. Letos slaví klub desáté narozeniny a za tu dobu si vydobil již slušné jméno.

Klub Papaya má kapacitu 5000 lidí a nachází se přímo na pláži. Otevřeno má od 10 dopoledne do 7 do rána, takže časově nikoho rozhodně neomezuje. V jeho programu najdete určitě akce, které stojí za to navštívit. Další informace a konkrétní program najdete na www.papaya.com.hr

Tip na hotel: Hotel Liburnia, ostrov Pag, Novalja

Hotel přímo u oblázkové pláže s krásným výhledem na zátoku Novalje je ideálním tipem pro příznivce taneční scény.

Se psem na pláži

Pes na pláži, Malý dobrodruh
I vaši čtyřnozí miláčci si mohou zaplavat v moři. Foto: Archiv CK Neckermann

Pokud si neumíte dovolenou představit bez svého čtyřnohého miláčka, je tu řešení. „První čistě psí pláž najdete v chorvatském přístavním městě Rijeka. Nedaleko od vedlejšího fotbalového stadionu Kantrida leží nová městem zřízená pláž upravená pro psy,“ doporučuje Daniela Říhošek z Neckermann CK. Komfortní vybavení zhruba 500 m2 velké pláže představuje psí sprcha či odpadkové koše s držáky na hygienické sáčky. To je místo, kde budou vaši miláčci jako doma a nebudou jistě nikomu překážet.

Pokud se vypravíte do Chorvatska na jiné místo se psem, raději se informujte, zda jsou v okolí pláže, kde jsou psi vítáni. Seznam pláží, kam se svým čtyřnohým miláčkem můžete, najdete na stránkách Asociace cestovních kanceláří ČR.

Tip na hotel: Hotel Admiral, Opatija

Hotel Admiral zaujme především rozšířenou nabídkou wellness služeb a výlet odsud si můžete udělat i na psí pláž do Rijeky.

Moře a trek

Milovníkům aktivní dovolené nabízí Chorvatsko například lákavou kombinaci koupání v moři a horského treku. Chorvatská pobřežní hřebenová transverzála je trasou, kterou si každý milovník hor řádně vychutná. A pokud budete mít základnu u moře, můžete se na pár dní vydat na průzkum některé z částí masivu táhnoucího se podél pobřeží od Istrije až po deltu Neretvy.

Tip na hotel: Hotel Marina, Mošćenička Draga

Známý hotel přímo na kilometrové oblázkové pláži. Letovisko Mošćenička Draga je ideálním nástupním místem na istrijské pohoří Učka.

Více informací na www.ckneckermann.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*