Prázdniny. To slovo má až magickou sílu a když nic jiného, už jejich představa nám zpříjemní den. O to horší je však loučení a vědomí, že další velké prázdniny nás čekají až za rok. Rozlučte se proto ve velkém stylu a volno si o trošku prodlužte. Chorvatsko je ideálním místem.

chorvatsko, Malý dobrodruh
Moře omývající Chorvatsko je nyní teplé a dovolenou tady v září pořídíte za pakatel.

Samá nej

Proč tedy právě Chorvatsko? Má spoustu výhod, které nikde jinde nenajdete.

1. Naše nejbližší moře

Chorvatské pláže jsou české krajině nejbližší. Do severního Chorvatska dojedete doslova za pár hodin. 7 hodin by na cestu mělo stačit. To ocení především rodiny s menšími dětmi, pro které je každá hodina strávená na cestě důležitá.

2. Přívětivý přístup

Každý rok se do Chorvatska vypraví zhruba tři čtvrtě milionu Čechů – dobře nás tu znají. Se spoustou lidí se zde domluvíte přímo česky. A když ne, úplně ztracení stejně nezůstanete. Základní slova v chorvatštině pochytíte snadno.

3. V září padají ceny rapidně dolů

S koncem sezony končí také období vyšších cen a s odjezdem turistů se ceny za ubytování výrazně snižují. Sehnat v tuto dobu skutečně levné ubytování není problém. Stále navíc můžete využít nabídku slevových portálů, jako je třeba Zapakatel, takže cena bude ještě příjemnější.

chorvatsko, Malý dobrodruh
Pro děti jsou nyní v Chorvatsku mnohem lepší teploty a před přicházejícím podzime se ještě pěkně ohřejete.

4. Konec davům

Je to jasné: končí sezona dovolených, turisté odjíždějí, pláže i promenády se vyprazdňují. Kdy jindy si moře vychutnáte líp, než když se nemusíte prodírat davy turistů na promenádách a zdlouhavě hledat místo na pláži? Věřte, že i děti si vše užijí mnohem víc.

5. Ohřejte se před českým podzimem

Září u nás možná znamená nástup podzimu a chladnějšího počasí. V Chorvatsku to ale rozhodně neplatí. Slunit se na pláži a koupat v moři můžete minimálně celé září. Možná vám to bude příjemnější než v létě, kdy jsou teploty až extrémně vysoké, což není dobré pro dospělý organismus, natož pro dětský.

Malý háček by se našel

Daní za slevy pobytů a volné pláže je jen pár. Jednak je to omezení některých služeb. Spolu s turisty totiž končí i někteří místní prodejci. Může se tedy stát, že ne všechny stánky se zmrzlinou a suvenýry a v některých případech i restaurace budou otevřené. Ale pořád jich zbyde dost na to, aby uspokojily potřebu vaší i vašich dětí.

Druhá „kratochvíle“, která vás může potkat, je rozmařilost počasí. Ale neděste se, k našim končinám se to nedá přirovnat. Jen je třeba počítat s tím, že v září se už poměrně běžně objevují občasné deště. Pokud se jim chcete vyhnout úplně, jeďte spíše na jih Chorvatska, kde je počasí stále ještě stabilní. S sebou si také nezapomeňte vzít pár teplejších kousků – večery bývají v září chladnější. Ale komu by to vadilo, alespoň můžete pod dekou načerpávat energii na další řádění ve vlnách.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*