Dokážete si představit dovolenou u moře s ubytováním v karavanu? Myslím tím v pevně zakotveném, na přesně daném místě, s plně vybavenou kuchyní a dokonce i klimatizací? Já už ano. Nikdy dříve jsem neměla tu možnost, a popravdě ani chuť pobývat v kempu, natož v karavanu. Názor jsem změnila poté, co jsem v něm mohla strávit pár dní. A to konkrétně na ostrově Krk, v destinaci Baška v tříhvězdičkovém kempu Zablace.

kemp, mobilní dům, Krk, Chorvatsko, Baška, Istrie
Foto: www.dreamstime.com

Neskutečně nádherná scenérie okolních hor, kemp v údolí sevřený z obou stran horami a to překrásné, průzračné moře měnící barvu podle odrazu slunce, prostě úžasné. Pozvolný vstup do moře, pláž s velmi jemnými kamínky nejen pro rodiny s menšími dětmi, spousta atrakcí včetně tobogánu a dalších vodních sportů, a hlavně velké množství restaurací, barů, kaváren a obchůdků podél celé pláže až do města. Hladem ani žízní zde určitě neumřete a ještě ochutnáte místní speciality přímo u pláže. Pro děti je v kempu volně přístupné hřiště, prostorné a čisté sprchy s teplou vodou, umývárny nádobí, to vše v blízkosti karavanů. A propo, karavan vám opravdu poslouží pouze na přespání, veškerý čas strávíte venku, na pláži, případně v krytém  předstanu, kde je umístěna plně vybavená kuchyňská linka,včetně ledničky,mikrovlnky a před ním také venkovní posezení kryté slunečníkem. Žádný luxus nečekejte, ale za to pohodlí a relax na vzduchu mezi skalisky hor, to opravdu stojí. A nikdo vás nešpehuje, co zrovna máte na sobě, zda se to hodí k večeři, tak jako byste byli v luxusním hotelu.

Kemp jako rezervace

Pokud chcete vidět tu nádheru volného moře mezi krásnými horami, neváhejte a okuste tuhle nabídku, určitě nebudete litovat a třeba se zde rádi budete vracet. Já jsem však další dny pokračovala kousek na sever, konkrétně na Istrii, do města Poreč, a cca 3km vzdáleného čtyřhvězdičkového kempu Bijela Uvala, kde jsou umístěny také karavany cestovní kanceláře Cherry Tour (www.cherry-tour.cz). Na svůj výlet po kempu jsem „vyfasovala“ jízdní kolo a mohla ho tak projet několikrát sem a tam, všemi cestičkami a zákoutími. I tady jsem byla velmi mile překvapena krásou celého kempu. Je velmi příjemně zalesněn, takže se můžete ukrýt před paprsky, když potřebujete. Jsou zde umístěny karavany dvou druhů – s klimatizací nebo bez, každému dle jeho přání. Téměř stejně vybaven karavan jako v Bašce, v předstanu umístěna plně vybavená kuchyňská linka, včetně ledničky a mikrovlnky, před ním je kryté venkovní posezení. Sprchy s umývárnou nádobí jsou v nebližší možné blízkosti, a ta čistota, z toho by si některé hotely měly vzít příklad.

K moři se dostanete z mírného kopce, cca 150 m vzdálená různorodá pláž a podél ní pohodlná stezka, či promenáda. Když se po ní vydáte na jednu stranu, dojdete do vedlejšího kempu Zelená Laguna, nádherné středisko se spoustou atrakcí, bazénů, restaurací, barů a kaváren, kde jsou také další možnosti ubytování např. v hotelu, apartmánech. Na druhou stranu vás stezka dovede zase k dalším bazénům, restauracím, barům, potkáte zde spoustu stánků s občerstvením, s obrovským výběrem zeleniny a ovoce a také místními specialitami a na konci zde potkáte turistický vláček, atrakci nejen pro děti.

Večery jsou v kempu poměrně živé, konají se zde animační večery pro děti a různé diskotéky. Přes den nemusíte jen ležet na pláži, ale můžete se zúčastnit nějakého turnaje ve fotbale, tenise nebo ping pongu, nebo můžete zamířit na výlet lodí, případně si vybrat jiné sportovní vyžití. Prostor v kempu je ideální pro různé sportovní kolektivy a družstva, je zde možnost pořádat sportovní soustředění, což již někteří využívají několik sezón a velmi rádi se vracejí. Pokud stále váháte, kam na dovolenou, zkuste zamířit do některého z těchto kempů, určitě budete mile překvapeni, jaké zážitky si můžete uchovat navěky. Nejde o luxus, ale hlavně o pohodu a odpočinek, a načerpání energie do dalšího pracovního roku, možnosti poznání spousty dalších krásných míst na chorvatském pobřeží, a třeba zavzpomínání na mladá léta, kdy se do kempů jezdívalo běžně.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*