Chystáte se na dovolenou do kempu? Přibalte si s sebou vybavení, bez kterého se žádný kempař neobejde. Čtěte přehled pěti kempařských vychytávek, které vám z dovolené udělají příjemný zážitek.

Stan na míru

stan, Malý dobrodruh
Dovolenou pod stanem si může užít celá rodina. Foto: www.4camping.cz

„Stanů je dnes takové množství druhů a je tak velké cenové rozpětí, že si můžete vybírat svým požadavkům přesně na míru. Jsou nejrůznějších tvarů, materiálů, konstrukcí i velikostí. Když jedete s rodinou, nemusíte dělat žádné kompromisy a i dvoumetroví čahouni se dnes ve stanech nemusejí ohýbat. Když navíc vyberete stan s nafukovací konstrukcí, nafouknete jej bez práce za minutu a půl,“ upřesňuje Jaroslav Skalka z Výstavy stanů a vybavení do přírody. Velkým překvapením tak letos bude třeba nejlehčí volně stojící stan pro dvě osoby na světě Terra Nova Solar Ultra 2. Sestavíte ho rychle, zvládne špatné počasí i nepravidelný povrch a jeho váha odpovídá jedné plechovce piva!

Karimatka lepší než matrace

Nemusí vás přece bolet záda a být vám věčně zima, v kempu se dnes můžete vyspat stejně jako doma v posteli. „Velmi populární jsou dnes nafukovací matrace, a to jak pro spaní v přírodě, tak i jako nouzové lůžko pro návštěvy v domácnostech – mohou dosahovat až výšky postele. Další nezpochybnitelnou devizou je pak jistě i jejich minimální velikost, hmotnost ve sbaleném stavu a jednoduchá údržba,“ dodává Jaroslav Skalka.

Lehký spacák, který zahřeje

Se spacákem je to jako se stanem – výběr je obrovský. Můžete volit mezi těmi z mikrovlákna, dekovými, pro jednoho, pro dva, s peřím a velkým hitem jsou také dětské spacáky.

Kempingový nábytek

Křeslo Oase, Malý dobrodruh
Pohodlně se usaďte. Foto: Oase

Pohodlná křesílka, židličky, stolky…, vše je dnes skladné a velice lehké, aby bylo přenášení co nejjednodušší. Sezení a jezení na zemi ze dnes už nenosí. Mnohý kempingový nábytek je dnes navíc velice designový. Pokud vás nebaví hranatý stůl, můžete vyzkoušet kulatý, místo rozkládacího křesílka pohodlné nafukovací.

Vařiče a nádobí do kempu

Pro hliníkový ešus platí: má ho táta, máme ho my a budou ho mít i naše děti, ale výběr nádobí je dnes obrovský. Stejně tak vařičů, třeba i s grilovací plotýnkou a toasterem. Výrobci pamatují i na pijáky piva a vína a vyrábí pro ně sklenice z nerozbitných materiálů. A nesmí chybět ani kvalitní gril, dnes už jsou takové, na nichž začnete grilovat třeba minutu po příjezdu a za pár minut uděláte dvacet porcí masa,“ doplňuje Jaroslav Skalka s tím, že velké popularitě se dnes těší také nejrůznější vychytávky, které vám zpříjemní život v kempu. „Třeba mýdlo, které nevyžaduje vodu, grilovací rošt pro přípravu hamburgerů, křesadlo pro rozdělávání ohně, rychleschnoucí ručníky, lékárnička na drobná poranění, repelent na komáry nebo člun na vodu.“

Výstava stanů v Letňanech

Největší Výstava stanů a vybavení do přírody láká na 115 značek

Chcete se vybavit na výlety po Česku či na pořádné expedice? Vydejte se od 30. května do 9. srpna 2015 do pražských Letňan na Výstavu stanů a vybavení do přírody. O tom, že se jedná o největší akci svého druhu ve střední Evropě, svědčí i to, že letos se předvede 115 outdoorových značek a na neuvěřitelných 10 000 m² uvidíte postavených 320 stanů! Vítejte v nejlépe vybaveném kempu světa…

„Návštěvníky kromě zajímavých cen nejvíc láká to, že si mohou vše zkusit na vlastní kůži. V normální prodejně si stan nepostavíte, přitom je to tak důležité. Na výstavě budou postaveny přes tři stovky rodinných, turistických i expedičních stanů, které si mohou zájemci vyzkoušet. Chybět ani letos nebude populární spacákové ležení se stovkami spacáků a karimatek, které mohou lidé pořádně otestovat. Tady je prostoru i času vždy dostatek,“ upozorňuje na stěžejní důvod, proč na výstavu zamířit, její pořadatel Jaroslav Skalka s tím, že zde najdete úplně vše pro kempování, turistiku, sport a volný čas. „Kompletně se zde vybaví běžný turista na dovolenou na Vranovské přehradě i ten, kdo jede na trek do Nepálu. Cenové rozpětí je neskutečně široké, a to jak u stanů, spacáků i ostatního outdoorového zboží. Letos tady bude navíc největší nabídka obuvi a oblečení v celé ČR. A můžete tu v poklidu strávit celý den, zabaví se všichni. Nechybí dětský koutek a v Klubu cestovatelů podávají lahůdky z celého světa.

Více na www.vystavastanu.cz, identický sortiment je na www.4camping.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*