V Evropě je toho spousta, co stojí za vidění, ale někdy nám v cestě za poznáním krásy světových metropolí stojí finance. Jak si užít Paříž, Budapešť, Vídeň, Berlín a Amsterdam a zároveň ušetřit? Stačí vědět, kam se vydat. Mnoho muzeí, galerií, ale i koncertních hal vám otevřou svá dveře, aniž byste platili za vstup. Do všech těchto destinací vás do 31. března 2015 zavezou autobusy Eurolines 2 za cenu jednoho! 

Berlín, Malý dobrodruh
Poznejte nejkrásnější památku Berlína. Foto: Kristýna Sojová

„Spousta kulturních center poskytuje slevu studentům a mladým lidem či důchodcům. Mnohé ovšem také nabízejí volný vstup určitý den v týdnu či měsíci, a to všem zájemcům bez ohledu na jejich věk,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines, mezinárodní autobusové společnosti, která na svých stránkách akce zdarma monitoruje.

V Budapešti neplatíte vstupné, když chcete za kulturou

Žít na evropském kontinentě se opravdu vyplatí, a to zejména tehdy, když vám ještě není 26 let a jste na návštěvě v Budapešti. Maďarská národní galerie vám každou třetí sobotu v měsíci umožní vstup na výstavy zcela zdarma. A to není všechno. Ve stejný den si můžete užít i Muzeum výtvarného umění, a to aniž byste museli vyndávat z kapsy peněženku. Pokud jste již překročili dvaceti šestiletou věkovou hranici, pak není důvod, proč zoufat. Do Budapešti se můžete vydat i v jiné dny a budete mít stejné výhody, jako kdyby vám bylo znovu 26. Sbírky v Muzeu výtvarného umění, Maďarskou národní galerii, Maďarské národní muzeum a Muzeum maďarského zemědělství si můžete zdarma prohlédnout 15. března, 20. srpna a 23. října, kdy jsou tyto dny vyhlášeny za maďarské státní svátky. Autobusy Eurolines se do Budapešti v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 090 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Amsterdam je domovem hudby, která nic nestojí

Pokud vás už nebaví putování s kamarády po nizozemských hospodách či muzeích a chcete se alespoň jednou podívat na koncert klasické či jazzové hudby, pak byste měli vědět, že téměř každý den se v této metropoli pořádají koncerty, které jsou zcela zdarma. The National Opera & Ballet můžete bez vstupenky navštívit každé úterý od 12:30. Ve stejnou dobu, ale o den později se vám otevřou dveře orchestru Royal Concertgebouw. Pokud se vám to zdá stále málo, pak se zúčastněte nedělního jazzového večera v Badcuypu. Autobusy Eurolines se do Amsterdamu v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 3 150 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Nový sestřih v Paříži zadarmo

Chcete, aby pro vás byl tento rok výjimečným a obzvláště jiným než ty předešlé? Co takhle změnit svůj vzhled! Začít můžete například s vlasy. Toni & Guy Academie, kde se učí budoucí kadeřnické hvězdy, nabízí každé pondělí až čtvrtek zdarma stříhání a barvení vlasů. Mladí kadeřníci pod dozorem odborníků z vás za malou chvíli udělají hollywoodské celebrity. Tato akce platí pro všechny, jejichž narozeninový dort nikdy nerozzářilo 30 svíček. Autobusy Eurolines se do Paříže v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Dveře chrámů jsou vám v Berlíně otevřeny

Berlín je nejoblíbenějším městem Evropy a není se čemu divit, když skrývá tolik možností. Každý měsíc se můžete podívat do těch nejlepších muzeí se vstupenkou, jejíž cena je 0 euro. Nevíte, kam se vydat? Každou první středu v měsíci si můžete zajít do mezinárodně uznávaného muzea Bröhan, které se specializuje na art deco, secesní a funkcionalistické umění. Nebo se vydejte do historického muzea Domäne Dahlem, jehož panské sídlo bylo postaveno v roce 1560. Podívat byste se také měli na dominantu Berlína, Nikolaikirche, který je v tento den návštěvníkům přístupný rovněž zadarmo. Autobusy Eurolines se do Berlína v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 350 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Sisi vás pozve do Vídně na návštěvu

Být náctiletými má jistě své výhody a jednou z nich je i vstup do muzeí zdarma, a ten budete mít ve Vídni to té doby, než vám bude 20 let. Pokud jste však tuto hranici překročili, pak si zajímavé expozice můžete zdarma vychutnat každou první neděli v měsíci. Kam budou tedy vaše kroky směřovat? Rozhodně by měly do Vídeňského muzea Karlsplatz. Toto metropolitní muzeum se může pyšnit rozsáhlými sbírkami, zabývajícími se historií města i uměním. Nakouknete tak do doby prvního osídlení a zamyslíte se nad dnešní dobou. Další kroky by měly vést do paláce Hermesvilla, který daroval František Josef I. své manželce, císařovně Sisi. Jak nám ubíhá čas, můžete spatřit v Uhrenmuseum, kde uslyšíte tikot až 3 000 hodin.  Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Více informací na www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*