Od loňského května brázdí evropská moře jedna z nejluxusnějších lodí světa: Costa Luminosa. Desetipatrová krasavice vám nabídne zábavu od kasina až po wellness, myslí tady na děti a přitom dovolená na ní není drahá: týden plavby pořídíte od 15 000 Kč!

Foto: www.costa.cz

Jak by se vám líbilo plavit se na luxusní lodi, na níž si můžete dopřát masáže, zajezdit si na bruslích, zahrát golf, zajít do 4D kina, divadla, restaurací, na diskotéku… a ráno se probudit pokaždé na jiném kouzelném místě? To vše se vám splní na doslova pohádkové lodi Costa Luminosa, jíž se přezdívá Loď světla. Má tolik pater, že když zvednete oči k nebi, ani nevidíte, kde končí. Gigantická loď svojí velikostí, úchvatným designem, vybavením i prvotřídními službami připomíná pompézní lesk filmového Titaniku. Vede k ní dlouhý červený koberec, takže se cítíte pomalu jako filmová hvězda. A když vás vítá Ind v livreji, už mu tak trochu blazeovaně pokynete. To už se vás však ujmou další dva členové uvítacího výboru – ti ale zcela spadají do současné moderny: poprosí vás, zda byste se nezahleděli do biometrického měřiče, sejmou tvar vašeho obličeje, přiřadí ho k vašemu jménu a můžete vstoupit.
GALERIE NA MOŘI
Najednou jste v bludišti chodeb a výtahů. Jeden z nich prochází středem lodi a projedete se s ním od jedničky až do desítky – právě tolik pater totiž Loď světla má. Z proskleného výtahu stoupáte nahoru a tají se vám dech. Připadáte si totiž jako někde v galerii: sochy, plastiky, obrazy a především úchvatné mozaiky tady zdobí celý trup lodi, od hlavní haly až po kajuty. A ty mimochodem taky stojí za to. Vlastně ani nepoznáte, že nejste v nějakém luxusním hotelu: stylové postele, komody, lampičky, TV, balkon… A také sprcha s toaletou. Jediné, co tady snad můžete postrádat, je vana. Ale tady byste si ji stejně moc neužili, protože v desátém patře jsou tři bazény (jeden má zatahovací střechu), kde se můžete vyřádit. Ve speciálních Samsara

Foto: www.costa.cz

lázních zase najdete nejen bazén, ale také hned čtyři jacuzzi, 4 masážní místnosti, saunu a dokonce tradiční turecké lázně!

JE LIBO WALTZ ČI DISKO?
Také vás možná ohromí množství variant zábavy. Mezi to nejlepší, co Costa Luminosa nabízí, patří 4D kino (filmy tady dokonce voní), divadlo o rozloze 1300 m2 s kapacitou 800 osob a s jedinečnou laserovou show, golfový simulátor se 37 jamkami a 90 m2 venkovní plochy pokryté trávníkem, dráhy pro jogging a in-line bruslení. Pokud je vám to pořád málo, můžete se vydat na diskotéku, do kasina, do tanečního klubu, kde se hraje waltz, či do piano baru. Samozřejmostí je tady všem přístupná internetová kavárna, knihovna a nákupní centrum. Při polehávání u bazénu možná oceníte velkoplošnou (18 m2) obrazovku u centrálního bazénu a pro zvýšení hladiny adrenalinu v krvi třeba simulátor F1. Mládež i dospělí, kteří mají slabost pro videohry, se navíc můžou vydat do prostor s příhodným názvem Virtuální svět. Téměř všechny služby jsou na lodi zdarma – pouze za vstup do lázní dáte navíc 6 EUR/den. Co se týká jídla, vše je rovněž v ceně, takže snídani si nechejte přinést do postele, na oběd si vyberte, co vám chutná, z velice bohatého bufetu a večeře se tady odehrávají na dvě kola: první se koná od 19 hodin, druhá od 21 hodin. Jediné, co platíte navíc, jsou pozdější konzumace v barech, těch je tady 11 (!), přesto se vaše peněženka neprohne (piňakoladu tady pořídíte za 5 EUR) – vlastně ji vůbec nebudete potřebovat: hned po nalodění totiž obdržíte magnetickou kartu, na kterou vám budou všechny vaše platby (duty free obchody, útrata v baru) připsány.
COSTA LUMINOSA V DATECH: Loděnice: Fincantieri – Marghera (Benátky), Délka/šířka: 292 m/34 m, Počet kajut: 1130 (52 z nich a 4 apartmá mají přímý vstup do wellness areálu, 718 kajut a 50 apartmá má vlastní balkon), Paluby: 17, Rychlost: 21,5 uzlů (max. 23 uzlů), Počet pasažérů: 2828, Posádka: 1050 osob
JAK SE NALODIT: Vždy se musíte na vlastní náklady dostat do místa, odkud se odplouvá. Z center měst jezdí k lodím zdarma shuttle-busy.
RESTAURACE: Jídlo se servíruje 5x denně a hlavní jídla jsou podávána v pěti chodech. Pro gala večery je připravováno slavnostní menu. Poslední bufet se podává o půlnoci!
MALÝ DOBRODRUH VYZKOUŠEL PÉČI O DĚTI: Na lodi je dětský klub. Během plavby jsou 2 dětské tematické večery. Animátoři se starají o jejich zábavu po celý den i v noci, chcete-li vyrazit řádit do města.
DALŠÍ INFORMACE: www.costa.czwww.orbislink.cz, www.okruzniplavby.cz, www.costacruise.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*