3Resort Valachy, sdružující hotely Lanterna, Horal a Galik ve Velkých Karlovicích, chystá na neděli 26. května Den otevřených dveří. Návštěvníci si budou moci zdarma vyzkoušet letní volnočasové aktivity, nebude chybět cimbálová muzika a atraktivní podívanou slibuje také ukázka stříhání ovcí.

Zdarma si budou moci lidé vyzkoušet například testovací projížďky na segway, jejichž půjčovna funguje u hotelu Horal od loňska. Za první rok provozu si získala mezi návštěvníky velkou oblibu. „Určitě tomu pomohlo, že jsme půjčovnu koncipovali jinak, než je obvyklé. Návštěvníky na vyjížďku doprovází náš průvodce, jehož služba je zdarma. Oceňují to zvláště začátečníci, kteří pak nemají zábrany si segway vyzkoušet. Naši průvodci navíc dobře znají vhodné okružní trasy a zajímavá místa v okolí,“ uvedl Martin Pařízek, ředitel volnočasových aktivit Resortu Valachy.

Bezplatně si budou moci lidé vyzkoušet také Lanový park Horal, který tvoří jedenáct překážek. Je vhodný nejen pro dospělé, ale i děti od 120 cm výšky. Menší děti mohou využít menší doplňkovou trasu v minimální výšce nad zemí.

Zájemci si budou moci v neděli zdarma vyzkoušet také golf. K dispozici bude nová cvičná louka s odpalištěm na Golfovém hřišti Horal.

Rodiny s dětmi mohou vyrazit na Kulíškovu naučnou stezku, která také patří k novinkám – Resort Valachy ji zpřístupnil během loňského léta. Stezka dlouhá 2,5 km na deseti zastaveních přibližuje zvířata žijící v CHKO Beskydy. Jejím pomyslným průvodcem je kulíšek – vzácná sova hnízdící v okolí Velkých Karlovic. „Při příležitosti Dne otevřených dveří spouštíme atraktivní novinku v podobě dětského Kulíškova menu. Připravili jsme speciální menu, ke kterému děti dostanou malého plyšového kulíška,“ dodal vedoucí hotelu Horal Marek Bača.

Připraven bude také zábavný doprovodný program s ukázkou krmení a stříhání stáda „hotelových“ ovcí, které spásají trávník kolem golfového hřiště u hotelu Horal. Atmosféru zpříjemní grilování na terase hotelu Horal s cimbálovou muzikou Vincúch. Program se koná od 10 do 15 hodin. Více na www.horal-hotel.cz

Z Dne otevřených dveří na Horalu mohou návštěvníci vyrazit na další akci ve Velkých Karlovicích – na Kácení máje, které začíná v neděli 26. května ve 14 hodin u Karlovského muzea. Vystoupí tanečníci a cimbálová muzika Soláň, nebude chybět ani stylové občerstvení. www.velkekarlovice.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*