Nad ohněm opečený špekáček, spaní ve stanu a koupání v rybníce. Každá dětská dušička se bude při vzpomínce na takové prázdniny tetelit nadšením. Aby se však zábavné prázdniny nezměnily v peklo na zemi, není radno podcenit přípravy. Co byste rozhodně neměli při balení opomenout?

Stan

stany , Malý dobrodruh
Kam v létě? Třeba pod stan. Foto: Affekt.cz

Zapomeňte na maličké áčkové stany a rodinnou romantiku. Bez pořádného stanu se pořádně nevyspíte. V případě, že máte dvě děti, bude vám bohatě stačit rodinný stan pro 4 osoby. Ložnice od sebe bývají odděleny předsíňkou, do které uskladníte všechny propriety nezbytné pro pohodlné kempování včetně grilu, kempingového nábytku nebo jízdních kol. Svůj klid mají tedy jak rodiče, tak děti. A ještě si ochráníte své věci před nenechavci.

Karimatky

Na tvrdé zemi se spí špatně a nevyspané a unavené dítě představuje pohromu pro každou rodinnou dovolenou. Proto byste měli mít jistotu, že se bude dítkám spát jako na obláčku. Pokud se zároveň nechcete při chystání hnízda pro své děti strhat, pořiďte si samonafukovací karimatky. Karimatku vybalíte, uvolníte ventil a než byste řekli švec, je karimatka připravena k použití. Na konci dovolené ji pouze jednoduše srolujete a tím vzduch vyfouknete.

Spacák

spacák, Malý dobrodruh
Zachumlejte se do pohodlného spacáku. Foto: www.affekt.cz

Každý táborník ví, že se kempování bez spacáku neobejde. I v létě totiž bývá nad ránem nepříjemně sychravo. A děti musí být v teple. Jinak se taky může přihodit, že budete místo hub hledat nejbližší pohotovost. Vůbec nejkvalitnější jsou péřové spacáky. Nejenže vynikají svou lehkostí a hřejivostí, ale často na ně výrobci poskytují dlouholetý servis. Což třeba v případě doplňování peří jenom oceníte.

Plynový vařič

Bez plynového vařiče neuvaříte ani buřtguláš, ani čaj. A jíst týden Májku s chlebem se omrzí i největšímu milovníkovi paštik. Proto by vám neměl plynový vařič v základní výbavě chybět. Vařiče jsou lehké a skladné a díky snadné obsluze na nich připravíte chutné teplé jídlo pro celou rodinu raz dva.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*