Kdo měl někdy možnost navštívit skandinávské země, určitě si všiml, že děti si tu hrají venku bez ohledu na počasí – vítr, déšť ani sníh jim nevadí. Jsou na to ovšem patřičně vybavené. I když u nás prší mnohem méně, není od věci nechat se severskými zvyklostmi inspirovat – je to ostatně další možnost jak přimět děti, aby trávily více času venku. 

Oblečení do deště
S kvalitním a funkčním zůstanou děti v suchu a teple i v tom největším dešti. Foto: www.reima.com

„Kdyby se měly třeba lidé ve Finsku omezovat tím, že venku zrovna prší, nemohly by jít ven skoro nikdy. Jsou zvyklí v dešti pracovat, a třeba děti ve školkách chodí každý den na několik hodin na procházky. Stejně tak školní děti tráví přestávky na venkovních dvorech a hřištích, a je úplně jedno, jaké je počasí. Tomu ovšem odpovídá jejich ustrojení. Právě Finové jsou specialisté na propracované technické oblečení, které je odolné proti drsnému severskému počasí a vyvíjelo se už od dob, kdy vznikaly první oděvy určené rybářům vydávajícím se na dlouhé cesty na moře,“ vysvětluje Petra Tichá ze Ski a Bike Centra Radotín, které v České republice zastupuje finskou značku Reima.

Tipy na oblečení do deště, sněhu i mrazu:

Bunda do nepohody

Dětské pončo do deště Reima Vesiko
Dětské pončo do deště Reima Vesiko. Foto: www.skibi.cz

Dětská bundička do deště Reima Vatten je z pohodlného praktického materiálu, který neobsahuje škodlivé PVC. Má svařované švy a nový áčkový střih s prodlouženou zadní částí. Zip je po celé délce, samozřejmostí je i mnoho reflexních prvků. Koupíte na Skibi Kids za 1 390 Kč.

Pončo pro maximální pohodlí

Dětské pončo do deště Reima Vesiko je z flexibilního nepromokavého materiálu, má odepínací kapuci a spoustu reflexních prvků pro větší bezpečnost a viditelnost za špatného počasí. Prodává www.skibi.cz za 1 099 Kč.

Kalhoty do deště i do mrazu

Nepromokavé kalhoty Reima Lammikko jsou z voděodolného a špínu odpuzujícího materiálu, mají nastavitelné šle a praktická poutka pod boty, které udrží nohavice na místě. Díky vychytanému materiálu jsou vhodné pro celoroční nošení, protože v zimě v mrazu netuhnou. Prodává www.skibi.cz za 570 Kč.

Nepromokavé kalhoty Reima Lammikko
Nepromokavé kalhoty Reima Lammikko. Foto: www.skibi.cz

Praktické „navlékačky“

Klasické kalhoty do deště Reima Oja mají dostatek místa pro spodní oblečení. Svařované švy zajistí, že dovnitř kalhot nepronikne ani kapka. Mají elastický pas a odnímatelná poutka pod boty. Koupíte na Skibi Kids za 524 Kč.

Nepromokavé palčáky

Rukavice do deště Reima Kura jsou z praktického materiálu bez obsahu PVC a dětem se dobře navlékají. Díky svařovaným švům zůstanou voděodolné bez ohledu na to, kolik louží je třeba prozkoumat. Mají elastický pásek na druky na zápěstí, který se postará o to, že dobře sedí. Koupíte na www.skibi.cz za 336 Kč.

Klobouček do deště

Veselý lehký dětský klobouček Reima Rainy z nepromokavého materiálu bez škodlivého PVC chrání malá ouška, krk a tvář před deštěm. Klobouček je bez podšívky a díky svařovaným švům nepronikne dovnitř ani kapka. Děti si můžou vybrat z nových svěžích barvách, stačí si vybrat tu svou! Prodává www.skibi.cz za 392 Kč.

Nezbytné holínky

Dětské holínky Reima Taika jsou z vulkanizované gumy bez PVC. Mají bavlněnou podšívku a odnímatelné stélky Happy Fit, které pomáhají najít správnou velikost bot. Koupíte na www.skibi.cz za 728 Kč.

Více na www.skibi.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*