Poslední dobou se na nás z každého koutu valí výsledky, které posuzují kvalitu zboží, které mnohdy i my sami používáme. Tato hodnocení poskytuje d-Test. Ve Švédsku je jeho obdobou server bäst-i-test.se, který otestoval dětské oblečení.  A jaké je hodnocení? Švédi potvrdili, že nejkvalitnějším dětským oblečením je Reima, které lze získat i v ČR.

Zimní oblečení, Malý dobrodruh
V oblečení značky Reima bude vaše dítě nepřehlédnuté. Foto: www.skiservis.cz

Testované oblečení po celou zimu nosily děti ze švédské mateřské školky I Ur och Skur, které tráví většinu času venku pod širým nebem, a to včetně jídla a spánku. Po sezoně byly funkčnost a stav oblečení hodnoceny rodiči, učiteli i samotnými dětmi.

Oblečení do nepřízně počasí

„Test ve školce I Ur och Skur je pravděpodobně tím nejtvrdším testem, které mohlo oblečení podstoupit, protože se nejedná jen o test trvanlivosti. Oblečení musí obstát za každého počasí, v kousavém mrazu i v silném větru. Zároveň musí odolat dešti i sněhové břečce při hrátkách za oblevy,“ říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima v České republice.

Test byl zaměřen na dětské zimní kombinézy. Celkem bylo testováno 15 různých modelů (vždy nejméně 2 kusy od jednoho modelu) od 12 výrobců. Celkovým vítězem testu se stala kombinéza finské značky Reima s membránou ReimaTec +.

Overal, který nezničí ani pračka

„Overal ReimaTec+ se rozhodně vyplatí přes vyšší pořizovací cenu. Jeho odolnost vůči větru i vodě je excelentní, a to i po praní v pračce. Materiál odpuzuje špínu a je velmi trvanlivý. Testované kombinézy jsou v dobrém stavu i poté, co si v nich děti celou zimu hrály venku. Jediným viditelným poškození bylo mírné odření reflexních prvků. Overal umožňuje svobodu pohybu, přestože rukávy mohou být trochu těsné. Zateplení i prodyšnost jsou velmi dobré,“ uvádí se v oficiálním hodnocení overalu ReimaTec+ na stránkách  bäst-i-test.se.

Reima a její úspěchy

Oblečení Reima slavilo úspěchy již v minulosti. Kombinézy ReimaTec se staly absolutním vítězem testu, který v sezóně 2010/11 pořádala Norská televize, časopis na ochranu práv spotřebitelů FORBRUKERRAPOERTEN a organizace GRØNN HVERDAG. Reima získala nejvyšší hodnocení jak ve vlastnostech materiálů, tak i pro absenci nebezpečných toxických látek v použitých materiálech.

Další úspěch zaznamenal ReimaTec v roce 2011, kdy zvítězil v testu dětských kombinéz švédského časopisu Testfakta, který vycházel z exaktních dat naměřených v laboratoři. Testován byl například skutečný vodní sloupec, prodyšnost, oděruvzdornost nebo zateplení.

bäst-i-test.se je švédský nezávislý testovací server, který provádí spotřebitelské testy a poskytuje nestranné recenze a hodnocení spotřebitelských produktů. Každý test provádějí odborníci z dané oblasti. Zaměřuje se na dlouhodobé praktické testování produktů, místo umělého simulování skutečných podmínek v laboratoři. Díky tomu odráží výsledek testu realitu a je relevantní pro všechny, kteří budou výrobky prakticky používat. Více informací na www.bäst-i-test.se

Společnost Reima byla založena roku 1944 ve Finsku. Specializuje se na dětské oblékání a patří k průkopníkům technického outdoor oblékání pro děti. Reima je lídrem na trhu dětského oblečení v severských zemích a úspěšně expanduje do dalších zemí. V roce 2007 dosáhla obratu cca 23 milionů eur. Téměř 80 procent produkce firmy Reima je exportováno. Do České republiky se  Reima dováží od zimní sezóny 2009/2010. Více informací na www.reima.fi.

Ski a Bike Centrum Radotín bylo založeno v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení a  patří pod něj také specializované dětské prodejny Skibi Kids, ve kterých naleznete nejen dětskou módu předních světových výrobců, ale také produkty pro dětskou cyklistiku, lyžování, plavání a in-line bruslení. Ski a Bike centrum Radotín s.r.o. je výhradním dovozcem značky Reima do České republiky. Více informací na www.skiservis.cz.

 

Tags: ,

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*