Svět pravěkých zvířat fascinuje odjakživa všechny generace. Proto i dnes je jen málo dětských pokojů, kde by se nenašla aspoň jedna figurka strašidelného ještěra. Dinosauři jsou zkrátka fenomén, a tím pádem i skvělá příležitost, jak malé děti ledacos naučit. Třeba pomocí moderních kreativních pomůcek.

Aladine dinosauři
Dinosauři jsou fenomén. Foto: www.aladine.cz

Stejně jako pradědečkové dnešních předškoláků hltali v roce 1955 v kultovním filmu Cesta do pravěku dobrodružství čtyř kamarádů, kteří se vydali objevovat druhohorní svět obývaný dinosaury, fascinují tihle pravěcí ještěři i dnešní nejmladší generaci.

„Na našich kurzech pozoruji, jak pravěká zvířata děti zajímají. Když jim dáme vybrat, které motivy na razítkách si zvolí, především chlapci od tří do šesti let neomylně sáhnou po dinosaurech. Auta nebo stavební stroje jsou kupodivu až na druhém místě,“ říká Martina Linková ze společnosti AladinE, která se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek.

„Vždycky mě znovu potěší, když vidím, jak díky tvoření začne dětská fantazie naplno pracovat. Děti si mezi sebou o pravěku vyprávějí a vymýšlejí úžasné příběhy. Proto si myslím, že právě fenomén dinosaurů představuje vhodnou příležitost, jak děti naučit mnohému z historie i přírodovědy, rozvinout jejich slovní zásobu i podpořit jemnou motoriku. Jako pomůcky dobře poslouží pracovní sešity s omalovánkami a propracovanými scenériemi, do nichž můžou děti umisťovat kromě razítek i znovu odnímatelné samolepky dinosaurů.“

Příběhový sešit, stiki book, Dinosauři
Příběhový sešit, stiki book, Dinosauři. Foto: www.aladine.cz

Dinosauří souboje mají smysl

A čím to je, že dinosauři děti tak přitahují? Podle psychologů existuje hned několik důvodů. Především je fascinují svými gigantickými rozměry a strašidelným vzhledem, ale zrovna tak na ně silně působí i fakt, že tato zvířata kdysi skutečně žila. Děti si proto rády nechávají od dospělých o pravěku vyprávět, samy se ochotně učí rozeznávat jednotlivé druhy ještěrů a často překvapí tím, jak si pamatují jejich složitá latinská jména a dokážou je i perfektně vyslovovat.

A zajímavý postřeh na závěr… Pokud děti pořádají s dinosaury různé bitky, nemáme je prý nijak korigovat, a už vůbec ne okřikovat. Tímhle způsobem se totiž podle psychologů učí znázorňovat svůj hněv, ventilovat přirozené násilné pocity a zároveň nad nimi získávat kontrolu.

Příběhový sešit, stiki book, Dinosauři

Didaktická hračka, která podněcuje dětskou kreativitu, rozvoj myšlení a jemné motoriky. V novém balení oblíbeného výrobku Stiki Book čeká na malé tvůrce 100 kusů tematických samolepek, které se dají stále znovu nalepovat a odnímat. Děti jistě zaujmou propracované scenerie pravěké přírody. Koupíte na www.aladine.cz za 169 Kč.

StampoMinos, Dinosauři
StampoMinos, Dinosauři. Foto: www.aladine.cz

StampoMinos, Dinosauři

Velká tematická kreativní sada obsahuje 10 kusů razítek na pěnové hmotě včetně inkoustového polštářku připraveného k razítkování. Velikost razítek: cca 4,5 cm – malé motivy, 7,5 cm – velké motivy. Koupíte na www.aladine.cz za 320 Kč.

StampoKids, Dinosauři

StampoKids, Dinosauři
StampoKids, Dinosauři. Foto: www.aladine.cz

Balení obsahuje 15 malých dřevěných razítek a černý polštářek napuštěný razítkovací barvou. Rozměry razítek: 2 x 2 cm. Vysoký reliéf umožňuje využití pro práci s modelovacími hmotami a polymery. Motivy lze kombinovat s příbuznými tématy velkých razítek StampoMinos. Koupíte na www.aladine.cz za 290 Kč.

Razítkuj a vybarvi, Pro kluky, 3-6 let

Razítkuj a vybarvi, Pro kluky, 3-6 let
Razítkuj a vybarvi, Pro kluky, 3-6 let. Foto: www.aladine.cz

Pracovní listy obsahují 32 stran omalovánek a nejrozmanitějších scenérií. Skvělý doplněk k razítkům StampoMinos a řadě pastelek a voskovek pro děti. Koupíte na www.aladine.cz nyní za akční cenu 49 Kč.

 

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*