S blížícím se jarem přicházejí i nabídky na eurovíkendy, tak proč jednu z nich nevyužít? Autobusová společnost Eurolines opět přichází s akcí 1+1, kdy cestujete ve dvou, ale platí jen jeden. Tentokrát můžete zavítat do Paříže a navštívit da Vinciho vynálezy nebo kouzelné kavárny, kde i číšníci zpívají anebo si můžete v centru města vypůjčit brusle a klouzat se.

Leonardovy stroje

Paříž, Malý dobrodruh
Prožijte krásné chvilky ve Francii. Foto: Paris – Atout France / Franck Charel

Je to klasika nad klasiku; málokdo se vrátí z Paříže, aniž by si prohlédl Monu Lisu, malinký obraz, před nímž se tlačí davy. Letos je to ovšem už 510 let, co ho Leonardo da Vinci stvořil, a tak se tady kolem jeho tvorby děje trochu víc. Na netradiční výstavě „Projekty, kresby, stroje“ budete žasnout nad úchvatnou kolekcí modelů a strojů, které byly sestaveny v roce 1950 podle kreseb tohoto malíře, inženýra a velkého muže renesance. Kresbu využíval jako svůj hlavní nástroj pro studium a poznávání přírody a techniky a vy takto do jeho světa můžete nahlédnout také (do 18.8.2013, Cité des Science et de l´Industrie / Cité des enfants – Universcience).

200 prací Salvadora Dalího

Máte slabost pro kontroverzního umělce Salvadora Dalího? Pak se vydejte na výstavu „Dalí“, kde uvidíte přes 200 prací, z nichž některé jsou zapůjčeny z největších světových muzeí. Dech budete popadat nejen nad malířstvím a kresbou této umělecké ikony 20.století, ale také nad jeho mistrovstvím v sochařství, fotografii a mnohém dalším (do 25.3.2013, Centre Pompidou)

Kouzlo Broadwaye v Paříži

„Sestra v akci“, tak se jmenuje božská adaptace filmového hitu, která se  po úspěšných štacích v Londýně, Miláně a na Brodway přesouvá na jeviště pařížského divadla Theatre Mogador.

Bruslení v romantické Paříži

Prostranství před hotelem de l´Hotel-de-Ville se proměnilo v gigantické (má celkem 1 635 m²) kluziště pod širým nebem. Brusle si můžete půjčit na místě a dobrá zpráva na závěr – tahle skvělá zábava je zadarmo (do 17.3.2013)!

Káva jako ve Versailles

Monument Café, to je kavárna pro cestovatele, ale taky pro rodiny a vůbec všechny zvídavé lidi. Při skvělé snídani či svačince tady absolvujete virtuální prohlídku Versailles pomocí nového high-tech konceptu. Příjemným ukončením dne pak může být zdejší degustace francouzských vín, která začíná každý den o páté hodině.

Kavárny se zpívajícími číšníky a  slavnými osobnostmi

Vrcholem vaší cesty do Paříže bude jistě návštěva některé z nesčetných restaurací či kaváren. Vynikající gastronomický zážitek spojený s úchvatnou architekturou zažijete v kavárně La Coupole na bulváru Montparnasse, kde uslyšíte zpívat číšníky a uvidíte spoustu zajímavých lidí. Nebo se raději zastavíte U dvou mandarínů (Les Deux Magots), oblíbené kavárně umělců a intelektuálů (pravidelnými hosty tady byli Pablo Picasso, Jacques Prévert, Ernest Hemingway či Jean-Paul Sartre)?

Návštěva pravěku

Výstava „Největší světoví dinosauři“ je věnována obrovským býložravým sauropodům, kteří se řadí mezi vůbec největší a nejtěžší suchozemské živočichy všech dob. Jejich délka dosahovala až 40 metrů, váha 120 tun a vysocí byli jako čtyři autobusy na sobě! Chcete si takového drobečka sami vykopat? Pak je zde pro vás připraveno improvizované archeologické naleziště (do 13.5.2013, Museum National d´Historie Naturelle – Grande Galerie de l´Evolution)!

Důležité informace

Jak se dostat do Paříže: Autobusová společnost Eurolines má opět akci 1 + 1 ZDARMA, s níž můžete navštívit více než 40 evropských měst za poloviční cenu: cestujte z Prahy nebo Brna ve 2 a zaplatíte jen za 1! Mimořádná nabídka akčních cen platí pro 2 obousměrné jízdenky na pevná data od 25. 1. – 25. 3 (termín i destinace musí být shodné). Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, zaplatit je můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače. A ceny? Ve 2 do Paříže a zpět již za 2990 Kč = za 1495 Kč pro 1 osobu!

Více informací na www.eurolines.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*