Nejen na jaře, v létě a v létě babím, ale i v dalších týdnech podzimu se koná Dobřichovický farmářský trh a stánek VÍNO MATEY se těší narůstající oblibě. Již tuto sobotu od 8. do 12. hodin můžete na trhu nakoupit kromě našich vín i dobrou zeleninu, uzeniny, sýry, med, olivový olej, čerstvé ryby a další dobroty a produkty lahodící oku, chuti i vůni.

Dobřichovice, farmářský trh
Foto: www.vino.matey.cz

VÍNO MATEY tradičně nabídne vybraná vína z francouzské oblasti Alsasko pocházející z rodinného vinařství VALENTIN ZUSSLIN. Jsou to vína mimořádného charakteru, která díky speciální obchodní dohodě pro český trh, jsou dokonce levnější, než při přímém nákupu ve sklepě vinařství. Ochutnávku zaměříme tentokrát na odrůdu Pinot Gris, která je naším podzimním doporučeným vínem, protože krásně pasuje k pečenému drůbežímu masu, houbovým jídlům a dalším typicky podzimním pokrmům.

Dalším alsaským hitem našeho stánku je příjemné Pinot Blanc od „malého vinaře“ Josepha Voelkera – litrová elegantní láhev jen za 140 Kč. Upozorňujeme také na výborná a poctivá vína provensálská, růžové a červené, která nabízíme na trhu ve sklenicích 1,5 dcl za 20 Kč a stáčená za 90 Kč litr. Na konci září jsme změnili dodavatele. Je jím Vignolis – vinařský statek v horní Provence. Zejména jejich červené víno, jehož základem je prastará odrůda Syrah, přineslo do naší nabídky další kvalitu. A růžové je samozřejmě také krásné. Prostě Provence jak má být!

 

Kdo nejste odsud, udělejte si výlet na venkov. Bude se vám tu líbit. Vlaky z Prahy jezdí každou půl hodinu z Hlavního i z nádraží Smíchov.

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*