Zima v plném proudu a vy přemýšlíte, kde vezmete na všechno, co bude potřeba? Permice, oblečení, ubytování, dětská výstroj a k tomu jste letos chtěli jet celá rodina společně do nějakého alpského střediska… Víme, jak můžete mít všechno a ještě ušetřit.

isic, pojištění, ušetřit, úspora, peníze, zdarma, lyžování, zimní dovolená, Malý dobrodruh, sleva, permanentka, hory
Foto: Isic

Můžete si pořídit nějaký zájezd na last minute, využít slevu za včasný nákup nebo můžete sehnat pár kamarádů s jejich rodinou a uplatnit slevu za hromadnou objednávku. Tyto slevy však často mají svá ale, proto jste se už naučili být obezřetní. Víte však, že klíč ke slevám máte vy i vaše děti přímo před nosem?

 

SLEVY NA KAŽDÉM KROKU

Nejrozšířenějším nástrojem k získání slev jsou studentské identifikační a slevové karty. U nás je k dostání několik druhů karet, ovšem ne všechny mají zaručeno pokrytí po celém světě a některé jsou omezeny také věkem či způsobem použití. Např. karta mládeže EURO<26, hostelová karta IYHF (International Youth Hostel Federation).

 

Využití online i v kamenném obchodě nabízí mezinárodní průkaz ISIC (International Student Identity Card), který umožňuje studentům středních a vysokých škol čerpat slevy ve 124 zemích. Stejně na tom jsou také žáci základních škol s průkazem ISIC SCHOLAR. Podobných výhod mohou využívat i učitelé s kartou ITIC (International Teacher Identity Card) a také ti, kteří už nestudují, ale stále jim nebylo 26 let díky kartě IYTC (International Youth Travel Card).

 

LYŽOVAČKA BEZ FRONT

Pokud tedy chcete s celou rodinou letos na lyže, zalyžovat si na prázdných svazích a pokud možno v Alpách, není nic jednoduššího, než využít předvánočního lyžování. Nejedná se ještě o hlavní sezonu, takže ceny jsou na minimu, ale sněhu je už dostatek na to, abyste si i pouhých pár dní užili do sytosti.  Držitelé zmíněných průkazů mohou využít nejnižších cen na trhu a cestovat za studentské ceny se slevou na celý zájezd.

 

Předvánoční lyžování v Alpách se těší stále větší oblibě. Lyžuje se na čerstvém prašanu už v době, kdy u nás moc sněhu nebývá, vyhnete se velkému počtu lyžařů a tím pádem i nenáviděným frontám na vlek a navíc vás to vyjde mnohem, mnohem levněji, než v plné sezoně.

 

Pokud však do Alp z nějakého důvodu nechcete, i u nás využijete nespočet výhod, pokud jste držitelem jednoho ze zmíněných průkazů ISIC, ISIC SCHOLAR, ITIC či IYTC. 37 českých lyžařských areálů nabízí slevu až 50% na permice, lyžařskou výbavu si půjčíe se slevou až 50%, instruktora taktéž, ubytujete se na 2 noci za cenu jedné nebo se oblečete výrazně levněji, než v kamenných prodejnách.

 

POJIŠTĚNÍ JE ZÁKLAD

Ani vybrat pojištění není nic snadného. Málokdo si uvědomí, že lyžování i snowboarding patří mezi extrémní sporty, z nichž plynoucí rizika úrazu samozřejmě nejsou ve většině případů pojišťovnami standardně kryty. Proto si student můžete díky některé z karet sjednat také výhodné cestovní pojištění zahrnující právě extrémní sporty a to za bezkonkurenčních 350 Kč na celý rok! A vyjíždět s ním můžete během roku i opakovaně, takže lyžováním a zimou zábava rozhodně nekončí…

 

 

Podívejte se sami, kolik můžete ušetřit i vy v online vyhledávači na www.isic.cz

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*