Leckterá maminka si dnes stěžuje, že babičky už nejsou, co bývaly, že nemají hlídání, kdy potřebují atd. Proto je jistě potěšující trend letních dovolených, na které berou děti právě jejich prarodiče. Společný čas si užijí a ani nemusejí na cestách mnoho utratit, protože lidé starší 55 let mohou využít nabídek dotovaných zájezdů pro seniory!

Dotované zájezdy pro seniory
Dotované zájezdy pro seniory jsou hitem tohoto roku. Foto: www.dreamtime.com

Dotované zájezdy pro seniory jsou současným hitem pro všechny, kdo chtějí konečně začít cestovat, a klidně třeba i s vnoučaty! Za poznáním, anebo za koupáním v moři. Vše je možné, nabídka je více než široká, ale především, je uzpůsobená vašim požadavkům, ať už se týkají tempa putování po památkách, výběru pokoje v klidové zóně hotelu, jeho bezbariérovosti, ale také nejrůznějšího doprovodného programu.

Prarodiče, vezměte vnoučata do Španělska

A kam se tedy vydat? Podle odborníků specializujících se na tento druh dovolené z www.cestolino.cz bude naprostým hitem Španělsko! Příjemné, teplé i poměrně exotické… V rámci programu dovolená Španělsko 55+ se můžete vydat do divoké Andalusie a nahlédnout díky tamní úchvatné architektuře do dávného společného života křesťanů a muslimů… Svou panenskou přírodou a hlavně rozmanitou krajinou s pitoreskními vesničkami zase letos mnohé láká Menorca. A stabilní snovou, a přitom cenově dostupnou, destinací zůstává Mellorca s běloskvoucímí plážemi, křišťálovým mořem a romantickou atmosférou.

Ovšem letošním in místem pro seniory bude La Manga del Mar Menor na pobřeží Costa Calida se svým unikátním přírodním bazénem měřícím cca 25 km, a v němž nenajdete větší hloubku než 7 metrů. Lemují ho krásné písečné pláže, je tady klid a hezky teplo je už v květnu, kdy se tady lidé běžně koupou. A pozor: tento pobyt díky všudypřítomnému mořskému bahnu vysloveně léčebný vliv, srovnatelný s Mrtvým mořem v Izraeli.

A vy si můžete v roce 2013 vybírat z nespočtu lokalit a velkého množství různorodých hotelů. Na zmíněném webu navíc nenajdete jen jejich detailní popis, ale také recenze lidí, kteří místa již navštívili.

Tip Malého dobrodruha: Ano, jednu se o dotované zájezdy, ale proč neušetřit i u nich? Cestolino má srovnávač zájezdů, v němž si jen jednoduše zadáte lokalitu, délku trvání dovolené, cenu a druh stravování. Okamžitě dostanete nabídky, které splňují přesně vaše požadavky. Když se vrátíme třeba právě ke zmiňovanému Španělsku, 8denní pobyt s leteckou dopravou a polopenzí tady v nabídce last minute pořídíte od 8 999 korun.

Co je to dotovaná dovolená 55+

Jejím základem je nejčastěji program Europe Senior Turism (EST) Evropské unie, který dotuje vláda zemí, kam míří nabídky těchto dovolených (nejvíce do Španělska a Itálie). Není už ale ani zcela výjimkou, že vlastní slevové programy pro seniory vytvářejí po dohodě se zahraničními partnery samotné cestovní kanceláře. Slevu či dotaci tak může získat každý klient starší 55 let a levnější zájezd bývá často poskytován i na jednu doprovodnou osobu bez ohledu na na její věk.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*