Pořád ještě nemáte letos jasno v tom, kam na dovolenou s dětmi? Možná se přidáte ke tři čtvrtě milionu Čechů, kteří se sem každý rok vydávají. A vědí proč. Je dopravně dobře dostupné, bezpečné, služby jsou na dobré úrovni, vybírat se dá z mnoha druhů ubytování, můžete si vychutnat nicnedělání na plážích i objevování divoké přírody a Jadran je prostě křišťálově čistý.

1. Autem nebo letecky??

Chorvatsko, Malý dobrodruh
Chorvatsko stále vítězí mezi místy, kde lidé tráví svou dovolenou. Foto: www.dreamstime.com

Začneme asi u dostupnosti. Autem můžete být u Jadranu za 8 hodin po nových dálnicích, které vás dovedou vážně až ke šplouchajícím vlnám. Letadlem se k chorvatskému moři ovšem dostanete už  za 2 hodiny! Letos je pro velký zájem obnovena pravidelná letecká linka Praha – Dubrovník (od 25. června až do 27. srpna) a z Prahy a Ostravy doletíte rovněž do Splitu. Na dobré rodinné načasování letů myslí například cestovní kancelář VÍTKOVICE TOURS, která má na českém trhu nejširší nabídku na téma dovolená Chorvatsko a Černá Hora (mimochodem, záběr má skutečně velký, protože se zaměřuje na ubytování od jednoduše zařízených a levných apartmánů až po luxusní all inclusive resorty).

2. Rychlejší doprava bez kontrol

Ale ještě novinka pro řidiče: 1. července vstupuje Chorvatsko do Evropské Unie a tím je konec celním kontrolám na hranicích s dalšími zeměmi EU. Pravdou zůstává, že hraniční kontroly dbající na plynulou dopravu budou pokračovat v omezené míře na některých hraničních přechodech s Maďarskem a Slovinskem. A pozor: toto ovšem znamená rovněž konec kontrolám dovozu či vývozu zboží.

3. Chorvatsko je baby-friendly

Chorvatsko, Malý dobrodruh
Na dovolenou s dětmi či zvířaty je ideálním místem Chorvatsko. Foto: www.ckvt.cz

Tato destinace drží krok s trendy. Proto tady letos najdete jak hotely určené jen pro dospělé hosty, tak zde doslova jako houby po dešti rostou baby-friendly resorty. Například cestovní kancelář VÍTKOVICE TOURS na poli rodinných dovolených už proslula svými Neptun kluby, v nichž jejich animátoři denně pořádají spoustu zábavných i vzdělávacích her, soutěží, karnevaly, diskotéky… Novinkou letošního roku je pak to, že se každý Neptun klub snaží být tematický. V Gradacu se tak třeba zaměřili na jógu a pilates, v Promajně na vás čekají nejrůznější sporty…

4. Ubytování v soukromí

Chorvatsko a Černá Hora se v roce 2013 soustředily na kvalitu vybavení apartmánů, které jsou ideální volbou pro všechny, kdo mají raději soukromí než velké hotely. Mnohdy je najdete v hezkých vilkách, k dispozici máte zahradu, kde si můžete grilovat, děti hrát a vy odpočívat – často mají rovněž vlastní bazén. Velkým letošním hitem bude podle zástupců VÍTKOVICE TOURS kombinace pobytu v soukromí a zároveň využití hotelových služeb. To funguje tak, že si vyberte z nabídky apartmánů, jež jsou součástí hotelových resortů. Dokoupit si můžete polopenzi či plnou penzi v nejbližším možném hotelu a také můžete využívat jeho nejrůznějších služeb (hřišť, bazénů, ale také třeba animačních programů). A pozor: VÍTKOVICE TOURS nabízí řadu apartmánů, v nichž bude vítán i váš pejsek!

5. Využijte slev

Pořád ještě máte čas využít slev za včasný nákup dovolené – a ty někdy mohou činit až 20%, což – ruku na srdce – může být ve finále mnohdy výhodnější, než čekat na rychlou a často již přebranou nabídku Last minute. VÍTKOVICE TOURS nabízí nejen slevy za včasný nákup, ale také hodně ušetříte na slevách pro děti.

6. Mějte jasno v dobrých restauracích

Chorvatsko, Malý dobrodruh
Chorvatsko je místem pro relaxaci i zábavu. Foto: www.ckvt.cz

Turistická centrála Istrie má novou mobilní aplikaci, s níž jednoduše zjistíte mnoho zajímavého o  místních specialitách, ale také vyhlášených gurmánských restauracích – a ne všechny musí být nutně drahé. Najdete jich tu celkem 500, společně s vinaři, výrobci olivových olejů a mnohých dalších dobrot.

7. Černá Hora je in!

Dovolená Černá Hora, je jedno z nejzadávanějších sousloví do vyhledávačů. Proč? Najdete tady překrásnou přírodu plnou kontrastů – nechybí bujná vegetace, vysoké hory, historické památky ani písčité či oblázkové pláže (mimochodem, ty patří k vůbec nejoblíbenějším celého jadranského pobřeží).

Mnohé novinky pro své hosty chystá letos prázdninové středisko Budva, které láká na skryté zátoky, romantické přístavy a o trávení večerů zde mluví její přezdívka „Balkánské Montecarlo“.

8. Je libo 5D kino, speleologickou atrakci nebo volný pád ze 113 metrů?

Chorvatsko, Malý dobrodruh
Černá Hora a Chorvatsko se pyšní krásnou přírodou a oblázkovými plážemi. Foto: www.ckvt.cz

Pokud už máte Chorvatsko projeté, bude se vám hodit několik nově otevřených či zpřístupněných míst. V Dubrovníku se nachází Muzeum Visia Dubrovnik 5D Theatrum, kde se můžete na toto úchvatné město podívat v 5D virtuální realitě (v jeho historických a kulturních souvislostech).

Pokud vás vždycky lákaly jeskyně, vězte, že je znovu otevřena Lokvarka, nejhlubší speleologická atrakce v této zemi.

A ještě tip pro milovníky adrenalinu: vydejte se do parku ve vesnici Glavani na Istrii, kde si na čtyřech akrech vyzkoušíte volný pád z celkem 113 metrů a mnoho dalších divokých zážitků.

9. Vybírejte jednoduše

Na webu www.ckvt.cz najdete nejširší nabídku dovolených v Chorvatsku a Černé Hoře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*