Chcete si odpočinout od celoročního shonu? Právě nyní je možná to nejlepší období: v zimě se totiž můžete vydat jak na lyže třeba do Alp, tak třeba za vzdálenou i blízkou exotikou! A jaká exotická dovolená je letos in?

exotická dovolená
Ceny exotických zájezdů právě klesají. Foto: www.dreamstime.com

Kromě zaručených jistot jako jsou Thajsko, Kuba, Mexiko, Keňa nebo Dominikánská republika, také například Seychely, Maledivy, Mauricius, Srí Lanka, Tanzanie anebo bližší Egypt, Turecko, Tunisko, Dubaj, Kanárské ostrovy a krásná a stále málo objevenáje zejména Madeira. A pozor: ceny právě teď padají!

„S manželem jsme pravidelně v zimě vyráželi na Srí Lanku. Měli jsme už vyzkoušenou cestovku, která zaručovala skvělou úroveň služeb, výborného průvodce a taky dostála požadavkům na hotel, takže se nám nestalo, že bychom neměli výhled na moře nebo třeba byli dále od pláže než nám bylo slíbeno,“ říká o portálu www.rakuskedovolenky.sk Ivana Opucká z Brna.

Ano, u exotických dovolených, u kterých už je cena přece jen vyšší než u pobytů v Chorvatsku, se vyplatí bedlivě sledovat nabídku a kvalitu cestovních kanceláří. Stejně je tomu ostatně i u rodinných dovolených, pro které je teď rovněž výhodná doba. Taková Madeira nebo Kanárské ostrovy vám zaručí blízkou exotiku, Turecko, Tunisko nebo Egypt zase v tomto ročním období příjemné klima.

V zimě do Egypta za poznávačkou

„Zatímco v létě je v Egyptě hodně teplo, na podzim i třeba už v dubnu se tam dá naprosto v pohodě koupat. My jsme však zvolili poněkud jinou variantu, a sice vydali jsme se sem se dvěma dětmi ve věku od 14 do 17 let na poznávací zájezd v únoru a bylo to vážně naprosto dokonalé,“ doporučuje další speciality z webu www.rakuskedovolenky.sk Jana Lávská z Ostravy.

Stejně dobrou zkušenost má i Oldřich Bílý ze Zlína, který se s touto cestovní kanceláří pravidelně vydává za lyžovačkou do italských Alp. „Mám je ověřené, dovolenou objednávám pěkně včas přes internet, jednání je rychlé a precizní,“ pochvaluje si.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*