Je čas začít sportovat a shodit přebytečná kila, protože letní sezóna se už neodvratně blíží. Jak lépe si formovat postavu než při in-line bruslení nebo cyklistice? Spojte příjemné s užitečným a vydejte se do Lužic, kde je nespočet cyklostezek a krásná příroda všude kolem.

Německo na bruslích, Malý dobrodruh
Projeďte Německo na svých in-line bruslích. Foto: www.germany.travel

V místě kde se setkává Polsko, Česko a Německo, se nachází region Lužice. Tento region nabízí svým návštěvníkům širokou řadu možností, jak mohou strávit svou dovolenou nebo rodinný výlet. Místní krajinu a okolí můžete objevovat na kole, pěšky nebo také na in-line bruslích. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Cyklostezka u jezerního komplexu

Pokud preferujete in-line bruslení, rozhodně byste neměli opomenout navštívit oblast mezi městy Praha, Drážďany a Berlín. V současnosti zde vzniká jezerní komplex a právě v této oblasti se nachází široká síť cest určených nejen pro in-line bruslení. Jezerní komplex vznikl zaplavením původních dolů. Jedná se o největší vodní svět v Evropě, který kdy byl vytvořen lidskou rukou. V této oblasti se rovněž nachází široká síť cyklostezek, a tak i cyklisté zde najdou zalíbení. Vaše děti pak jistě zaujme prohlídka obřího rypadla – exkavátor F60 – Bergheider Strasse 4, 03238 Lichterfeld, které si můžete prohlédnout z bezprostřední blízkosti, díky vyhlídkovému mostu. Jedná se o největší mobilní technický stroj na světě.

Vzrušující jízda na lesní železnici

V blízkosti také můžete strávit dovolenou s celou rodinou. Vybírat můžete z rekreačních domů, kempů a hotelů.  Zajímavá je rovněž oblast horních Lužic, kde naleznete snad vše, na co si vzpomenete: sport, kultura, relaxace, místní tradice, gastronomie atd…  Nezapomenutelnou se pro vás určitě stane jízda na lesní železnici Muskau, kde jezdí dnes už vzácné parní lokomotivy. Se svými ratolestmi můžete rovněž navštívit dinopark Kleinwelka.

Nahlédnout pod pokličku místních tradic a zvyků vám umožní místní řemesla jako hrnčířství, tkaní a spousta dalších, které tento kouzelný region svým hostům nabízí.

Více informací naleznete na www.germany.travel

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*