Proč se o dovolené nudit někde v hotelu, když si můžete zahrát na piráty? Projeďte evropská moře a řeky na plavidle pokladů a staňte se pravými námořníky. Na tuto dovolenou budete jistě vzpomínat ještě dlouhá léta.

Džunka, Malý dobrodruh
Dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou na lodi s vašimi přáteli i dětmi. Foto: www.dzunka.cz

Kapitán Petr Žáček se svou ženou Lucií zrekonstruovali nádhernou džunku Esperanzu (mimochodem podobné brázdí vody starého kontinentu už jen tři) a právě se vydávají na pětiměsíční expediční plavbu, během níž urazí 7200 kilometrů! Začnou na holandských kanálech, pak se přes Belgii přesunou do Francie a nakonec zakotví 7. září 2013 v italském Garganu. A vy můžete být při tom stejně jako my, kdo jsme se nedávno vrátili z malé ochutnávkové plavby…

Kdy můžete vyjet?

Celá Expediční plavba (od 6. dubna do 7. září 2013) je rozdělena do týdenních pobytů, tedy ideální dovolenková doba. Rozhodně se však nejedná o žádný masový projekt – na džunku se do dvoulůžkové a čtyřlůžkové kajuty vejde maximálně 6 osob, takže atmosféra je vždy intimní a jedinečná. Na stránkách www.dzunka.cz naleznete aktuální kotviště Esperanzy, kam vás z Prahy zaveze mikrobus a pak už si jen užíváte námořnického života.

Čekají vás krásné pláže a velká města

Kromě plavby unikátní čínskou plachetnicí a dobrého jídla (dopřejete si tzv. lodní polopenzi) si můžete prohlédnout jedinečná města, v nichž budete kotvit, zkusíte si postavit stěžeň na moři, zaplachtíte si, navštívíte krásné pláže, zarybaříte si a čeká vás další bohatý program: k dispozici jsou vám 2 kola (můžete si vzít ale také s sebou vlastní), motorový člun s přívěsným motorem s možností vodního lyžování a potápění (obojí na moři).

Džunka se nepotopí

Džunka Esperanza měří 11,6 m, šířka činí 4 m, má dvě kajuty, kuchyni, sprchu, toaletu a její největší předností je velmi prostorná zastřešená paluba, kde si pohodlně sedne 12 až 14 lidí. Také obě horní paluby-střechy poskytují spoustu prostoru, takže se tu dá sedět a dokonce i grilovat. Loď je pečlivě udržovaná a splňuje všechny náročné bezpečnostní předpisy.

Více informací na: www.dzunka.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*