Britské Panenské ostrovy (BVI), jež po staletí lákaly piráty, dnes přitahují hledače pokladů, potápěče a turisty, kteří touží po klidné a romantické dovolené. Poskytují útočiště náročným turistům, kteří hledají luxus a soukromí.  A kde je luxus, tam se daří i onomu krásnému druhu turistiky, tedy turistice svatební…

Britské panenské ostrovy svatby
Od oltáře rovnou do vln… FOTO: BVItourism.cz

Jak se dočtete například na výborném oficiálním webu o Britských panenských ostrovech, není to „jen“ destinaci dokonalé relaxace, v níž se turisté s oblibou plaví mezi ostrovy na jachtách. Pokud se rozhodnou na noc jachtu opustit, čeká je na pevnině pestrá paleta ubytovacích zařízení od skromných kempů a hotýlků přes vily až k luxusním střediskům. Malebné mariny zcela postrádají stres a nervozitu, avšak nabízejí skvělé zázemí, často s možností ubytování. Jen přeplněné obří hotelové komplexy byste tady hledali marně.

Ubytování na Britských panenských ostrovech

Pronajmout se dá třeba i celý ostrov Guana Island a užívat si pohodlí v intimní tajemné atmosféře pouze s nejbližšími přáteli. Dalším zajímavým projektem je komplex Nail Bay vsazený do zeleně na úpatí nejvyšší hory ostrova Virgin Gorda, kde je servis hotelového resortu spojený s pronájmy sousedících soukromých domů. Vlastníky ubytovacích zařízení jsou většinou samotní ostrované, někteří cizinci si tady koupili celé ostrovy, na nichž vystavěli luxusní resorty. Tím nejlepším, který se zároveň dostal mezi 20 „nej nej“ hotelových komplexů na světě, je Peter Island Resort postavený na stejnojmenném ostrově.
Tento i další vybrané hotely na BVI patří rovněž k nejlepším místům, kde vás budou rozmazlovat masážemi na bělostných plážích či dobrým vínem v útulných restauracích. Relaxační a zkrášlovací kúry v Biras Creek na Gordě využívají při procedurách produkty vyrobené z čisté mořské soli a místního aloe a kurzy jógy provádějí na přírodní terase s nádhernou vyhlídkou na moře. Sir Richard Branson, majitel ost rova Necker Island, pronajímá luxusní bungalovy a využívá příznivé větry při organizaci závodů v kitesurfingu.
Hotely přidávají k cenám ubytování taxu ve výši 7 % a desetiprocentní poplatek za služby. Stále více zamilovaných párů vyhledává pro svůj svatební den exotická místa, kde vládne teplé klima a kde si mohou aktivně užívat nezapomenutelné líbánky.

Svatba v Karibiku? Neváhejte!

Britské Panenské ostrovy
Britské panenské ostrovy nadchnou celou rodinu… FOTO: BVItourism.cz

Britské Panenské ostrovy jsou jako stvořené pro lásku v soukromí. Leží v místech, kde se mírný Karibik setkává s burácejícím Atlantským oceánem, mezi smaragdově zelenými kopci šedesáti ostrovů v akvamarínovém moři. Z jejich vrcholků se otevírají úžasné výhledy na sousední ostrovy lemující po obou stranách kanál Sira Francise Drakea. Návštěvníci BVI vstřebávají romantickou atmosféru bílých písčitých a liduprázdných pláží s lehce se pohupujícími sítěmi uvázanými ve stínu palem. Od moře vane příjemný lehký a teplý vánek.
Tak romantické mohou být kulisy ke svatebnímu obřadu, kde novomanželské ano doprovází jen zpěv exotických ptáků. Nádherná svatba se dá prožít na liduprázdné pláži lemované vysokými palmami, které snoubencům a jejich svědkům vytvářejí důstojnou stafáž. Eleganci s relaxací spojuje luxusní Resort Peter Island, přírodním krásám zase dominují the Baths na ostrově Virgin Gorda, které jsou jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí i místem svatebních obřadů. Obrovské žulové balvany lemující pobřeží padají až do moře, kde tvoří nejrůznější jeskyně, prohlubně a bazény.
Na BVI se může uskutečnit obřad vysoko nad ostrovem Tortola, při kterém mohou snoubenci společně vychutnat nádherný výhled z vrcholu Sage Mountain na moře a další ostrovy. Romantika se dá prožít u soukromé jeskyně u Copper Islandu nebo na jachtě v laguně u korálového útesu obklopujícího ostrov Anegada, obzvlášť při západu slunce.
Obřad se může uskutečnit na terase vily s výhledem na tyrkysové moře nebo v tropické zahradě. Získat povolení k sňatku, který je platný i u nás, je velmi jednoduché a k jeho vyřízení stačí tři pracovní dny. Je možné najmout místní agenturu, jež zajistí veškeré formality i s obřadem. Místní hotely i resorty jsou připravené splnit každé přání a nabídnout služby osobního konzultanta. Na BVI se neustále něco děje. Každoročně se tady pořádá celá řada akcí, které přitahují návštěvníky všech zájmů. Vedle závodů jachet nechybějí festivaly karibské hudby, tance, barevných kostýmů a skvělého jídla.

Více informací najdete na webu www.bvitourism.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*