Už plánujete svou rodinnou dovolenou? Hitem léta 2015 je Asie. Splňte si svůj sen a vydejte se do Číny, Vietnamu, Japonska i Filipín. Rozhodně se není čeho bát. A pozor, pokud vám chybí finance, pak se zapojte do soutěže, která vám zajistí cestu snů. 

Bulharsko, Turecko, Recko, Malý dobrodruh
Je čas vybrat si dovolenou. Foto: www.dreamstime.com

Celkově se podle trendů v cestovním ruchu turisté také častěji vydávají do oblasti Jihovýchodní Asie. „Kromě tradičních destinací jako jsou Vietnam nebo Čína nabývají na popularitě i jejích sousedé. Rozdíly v preferencích zemí se sice nedějí skokově, přesto lze zaznamenat průběžný příklon turistů právě k méně objeveným zemím,“ doplňuje RNDr. Miloš Podpěra, ředitel China Tours.

Mezi oblíbené asijské destinace českých turistů se také vrací Japonsko, u nějž pokles zájmu způsobily následky ničivé tsunami v roce 2011. Podle aktuálních údajů se současný počet turistů, kteří tuto zemi v uplynulém období navštívili, blíží období před rokem 2011.

Proč do Asie?

Kromě změny v preferovaných destinacích stále více českých turistů dává přednost kvalitnějším službám na vyšší úrovni. „V této oblasti zaznamenáváme dlouhodobý setrvalý trend přesunu zájmu od zájezdů s nižším standardem služeb do kategorie vyšší,“ dodává Miloš Podpěra. Ti, kteří se vydají na poznávací zájezdy s cestovní kanceláří, také standardní program rádi doplňují dalšími službami jako je například let kolem Mount Everest. Stranou zájmu nezůstávají ani speciální programy jako jsou gurmánské zájezdy.

Jak můžete vyhrát?

Až 12 účastníků soutěže může získat dárkové poukazy na zájezdy China Tours. Hlavní cenou bude poukaz v hodnotě 30 tisíc korun. Další cenu může získat i jeden z hlasujících, který se bude podílet na výběru nejlepšího videa. Celkem bude na cenách do soutěže rozdáno přes 130 000 korun.

Do soutěže se mohou zapojit všichni účastníci zájezdů pořádaných CK China Tours a uskutečněných v letech 2013 až 2015. Jejich úkolem je natočit krátké video ze zájezdu s kanceláří a zaslat ho prostřednictvím serveru Úschovna.cz na adresu info@chinatours.cz. Soutěžící může zaslat nejvýše šest videonahrávek v délce 3–6 minut. Z důvodu ochrany autorských práv nahrávky nesmějí obsahovat hudební doprovod.

Po uzávěrce soutěže vybere porota složená ze zástupců China Tours do finále 12 videosnímků, které budou zveřejněny na webových stránkách soutěže. Na nich pak proběhne v období od 1. do 31. ledna 2016 veřejné hlasování, takže o absolutním vítězi rozhodne veřejnost. Hlavní ceny získají tři snímky s nejvyšším počtem hlasů. Za první místo bude výherci náležet slevový poukaz v hodnotě 30 000 korun, za druhé místo 20 000 korun a za třetí příčku 10 000 korun. Další speciální „Cenu China Tours“, slevový poukaz na zájezd v hodnotě 22 222 korun, získá autor videa, které vyberou členové poroty. Porota zároveň vylosuje jednoho z hlasujících, který získá zvláštní „diváckou“ cenu, a to poukaz v hodnotě 11 111 korun. Autoři ostatních finálových snímků obdrží slevový poukaz na 5 000 korun.

„Prostřednictvím soutěže chceme klientům především poděkovat za jejich přízeň a věrnost. Těšíme se také, že od účastníků zájezdů získáme unikátní záběry z jejich cest, a nahlédneme tak alespoň trochu do toho, jak si výlety po Asii s naší CK užívají a co je zde nejvíc zajímá,“ říká RNDr. Miloš Podpěra, ředitel China Tours, a dodává: „Jejich pohled na cestování pro nás navíc bude další inspirací a naznačí nám, jak případně upravit či vylepšit program na našich zájezdech.“

Úplné soutěžní podmínky účastníci naleznou na stránce www.chinatours.cz/soutez.
Nejzazší termín pro zaslání videa je 15. prosince 2015, vítězové soutěže budou vyhlášeni nejpozději 12. února 2016.

Více na www.chinatours.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*